הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> בליץ דוחות הרווח מאת שלמה קופר 20.1.2014

בליץ דוחות הרווח מאת שלמה קופר 20.1.2014

20-01-2014 

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
שוק המניות האמריקאי יהיה סגור למסחר ביום שני לרגל חופשת מרטין לותר קינג. על-מנת להוריד את לוח החופשות המלא של וול-סטריט לשנת 2014 לחץ כאן!
הנתונים הראשונים מעונת דוחות הרווח עד עכשיו היו מעורבים, אך עדיין מניות ארה"ב מרחפות בקרבת שיא כל הזמנים. המדדים הגדולים בארה"ב סיימו את השבוע בצורה מעורבת. בשבוע המסחר המקוצר הקרוב שיחל רק ביום שלישי, המשקיעים יקבלו תשובה האם החברות שיצאו ראשונות מהשער עם המספרים על תוצאות הרבעון האחרון, היו השליח של מה שעתיד להגיע בהמשך.
המשקיעים מחפשים את קו המגמה שישמש עבורם מדריך נאמן לעקוב אחריו בעונת דוחות הרווח של הרבעון הרביעי. הנתונים המעורבים שעד כה התקבלו מצביעים על שינוי מהגאות שהפדרל ריזרב יצר באמצעות תוכנית התמריצים, שהרימה את כל הספינות בשנת 2013. בסביבה של צמיחה איטית חלק מהחברות יוכלו להביא את הסחורה, אך ניתן גם לצפות לאלו שיכשלו.
מניית מפתח בשבוע הקרוב עשויה להיות נטפליקס (NFLX), המנצחת הגדולה של שנת 2013. החברה שמזרימה תכני וידאו על גבי רשת האינטרנט, כמעט וריבעה את המחיר שלה בשנה שעברה והעלתה חששות כי היא עשויה ללכת בעקבותיה של מעופפת מומנטום גדולה אחרת בשנת 2013, בסט-ביי (BBY). ביום חמישי מניית רשת האלקטרוניקה הגדולה בעולם, צללה ב-30% והמשיכה בנפילה של עוד 9% ביום שישי, לאחר שפירסמה נתוני מכירות מאכזבים לעונת החגים האחרונה וחתכה את תחזית הרווח.
יותר מ-60 חברות במדד ה-S&P 500 צפויות לשחרר את התוצאות שלהן בשבוע הקרוב לרבות יותר מחצי תריסר מניות ממדד הדאו-ג'ונס. הדוחות יתנו לסוחרים את התמונה המלאה  על כיצד החברות מתמודדות והאם השוק יכול להמשיך להתקדם קדימה, עכשיו כאשר הפד מתחיל לסגת מתוכנית התמריצים.
בהתחשב בכך שמחירי המניות מתומחרים בצורה מלאה ויש שטוענים כי מדובר בתמחור יתר, נצטרך את דוחות הרווח שיגיעו כדי לספק רשת בטחון לעליות שכבר נעשו. יחס מכפיל הרווח העתידי למניות ה-S&P 500 עומד על 15.22 ע"פ נתונים מרויטרס, פחות או יותר בקו אחד עם הממוצע ההיסטורי ארוך הטווח. ישנו סיכוי סביר כי נראה תיקון של 10% במחירי המניות, במקרה ונקבל אכזבות ממניות בפרופיל גבוה.
הרווחים של חברות ה-S&P 500 צפויים לעלות ב-7% ברבעון הנוכחי, נתון הנמוך מתחזית שעמדה על 7.6% בתחילת 2014.
בעוד עונת הרווחים החלה עם הרבה חברות פיננסיות, לרבות ג'יי.פי.מורגן (JPM) ובנק אוף אמריקה (BAC) שהצליחו להכות את תחזית האנליסטים, הגיעה אינטל בסוף השבוע עם נתונים צורמים, כאשר היא צונחת ביום שישי על רקע תחזית הכנסות חלשה. ג'נרל אלקטריק (GE) פירסמה את דוחות הרווח שלה ביום שישי ונחבטה למטה, למרות שדיווחה על נתוני הכנסות טובים מהציפיות.
עם 10% ממניות ה-S&P 500 שכבר דיווחו על תוצאותיהן עד כה, 50% עקפו את תחזיות הרווח, נמוך משמעותית מתחת לממוצע ההיסטורי שעומד על 63%. יותר מ-67% מהחברות היכו את תחזית ההכנסות, מעל הממוצע ארוך הטווח שעומד על 61%.
פרוקטור אנד גמבל (PG), מקדונלדס (MCD), מיקרוסופט (MSFT) ג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) ו-ורייזון (VZ) הן בין חברות הדאו שצפויות לדווח בשבוע הקרוב. עוד מניות מעניינות על המדף יהיו טקסס אינסטרומנטס (TXN) וסטארבאקס (SBUX).
בשורה התחתונה: השוק מועד יותר ליפול על תוצאות רווח שליליות מאשר לרוץ על תוצאות רווח חזקות. ישנו יותר סיכון כלפי מטה מאשר סיכוי למעלה ברמות הנוכחיות. זה ככל הנראה ימשיך להיות המצב עד אשר ימצא פתרון אחד משניים. תיקון מחירים בשוק, או הפתעה משמעותית ברווחי פירמות ארה"ב.
בסיכום שבועי: המדדים הגדולים בוול-סטריט מסיימים את שבוע המסחר בצורה מעורבת. מדד הדאו-ג'ונס עלה  ב-0.10%, מדד ה-S&P 500 החליק ב- 0.2% ומדד הנאסדק טיפס 0.6%. עד כה השנה מדד הדאו-ג'ונס רושם ירידות של 0.7%, מדד ה-S&P 500 נמצא בירידה של 0.5% ואילו מדד הנאסדק רושם עליה של 0.5%.
מבט טכני SPY
כבר מהשבועות הראשונים של 2014 ברור כי השוק עבר להילוך אחר לגמרי מהתנועה הברורה והחד כיוונית למעלה שאיפיינה את שנת 2013. השוק ממשיך להיסחר הצידה, כאשר כל נסיגה עד כה זוכה לתמיכת מחירים מהירה בעזרת ממוצע נע ל-20 יום. נסיגה חדה יותר עשויה להביא את המדד לבחינה של ממוצע נע ל-50 יום שיתחיל את השבוע באזור 180 נק', כאשר רמת תמיכת המחירים האופקית ממוקמת בשפל האחרון של דצמבר ברמת 177.32 נק'.

 

SPY 


שבוע מסחר מוצלח!

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.