הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק לא מצליח לפרוץ רמות מפתח ! מאת שלמה קופר 20.11.2013

השוק לא מצליח לפרוץ רמות מפתח ! מאת שלמה קופר 20.11.2013

20-11-2013

מדדי וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות רשמו ירידות מתונות וסיימו בנמוך ביום שלישי, כאשר הנאסדק מוטה הטכנולוגיה איבד 0.4%. מדד ה-S&P 500 החליק ב-0.2% ומדד הדאו-ג'ונס השיל 0.1%.
המניות הציגו עוצמה יחסית בפתיחת יום המסחר, כאשר ביקושים מוקדמים דחפו את מדד הדאו-ג'ונס אל מעבר לרמת 16,000 נק' זה היום השני ברציפות. העליות בפתיחה בדאו נתמכו ע"י הום דיפו (HD) שדיווחה על דוחות רווח טובים מהצפוי והעלתה את תחזיתה לשנה כולה מעבר לקונצנזוס האנליסטים. HD סיימה בעליות של 0.89% לרמה של 80.38$ והוסיפה עוד 0.5% במסחר שלאחר הנעילה. מדד הדאו שמוטה מחירים קיבל תמיכהה משמעותית נוספת משברון (CVX) שעלתה ב-1.24% לרמה של 122.06$ ומגולדמן זאקס (GS) שטיפסה 0.56% לרמה של 166.60$. אלו שתיים מהמניות היקרות ביותר בדאו.
אך השוק בסופו של דבר נכנע להיצעים כאשר נר ה-Engulfing שנוצר ביום שני מטיל את השפעתו השלילית על המסחר. קמעונאית האלקטרוניקה הגדולה ביותר בעולם בסט ביי (BBY) צנחה ב-11% לרמה של 38.78$ לאחר שאמרה בלילה של יום שני כי השעות המאוחרות בהן פתוחים הסנפים וקיצוץ במחירים עלולים לפגוע ברווחי הרבעון הרביעי. עוד יורדת משמעותית היתה קמפל סופ (CPB) שנפלה ב-6.24% לרמה של 39.20$ לאחר שדיווחה על צניחה ברווחי הרבעון השלישי בעוד מכירת מרקים ומשקאות V8 נפלו. 2 מניות אלו היו היורדות הגדולות ביותר במדד ה-S&P 500.
אך אפילו אם הירידות אתמול במדד ה-S&P 500 הוא עדיין רושם עליות חדות של 25% מתחילת 2013 ועליות רצופות ב-6 השבועות האחרונים, הרצף הארוך ביותר מאז פברואר. הריצה הממושכת האחרונה עוררה מספר אנליסטים בשוק לקרוא לזהירות.
מניות הקמעונאות היו מוקד מפתח ביום שלישי, בייחוד על רקע עונת הקניות לחגים המתקרבת. 'יום שישי השחור', היום שלאחר 'חג ההודיה', הוא אחד מימי הקניות הגדולים בכל השנה. הוצאות הצרכנים ביום זה הן רכיב קריטי לכלכלת ארה"ב, כך שהדרך בה מתנהגים הצרכנים קרוב לתחילת עונת החגים, תתן למשקיעים סימנים לגבי תחזית הצמיחה.
מניות המומנטום נסחרו בצורה מעורבת. פרייסליין (PCLN) איבדה 0.8% לרמה של 1,118.42$ בעוד טסלה מוטורס (TSLA) זינקה ב-3.7% לרמה של 126.09$ לאחר שצללה ביום שני ביותר מ-10%. הביקושים ל-TSLA מגיעים לאחר שהמניה סבלה מירידה חדה של 37% במחירה מאז השיא שנקבע ב-1 באוקטובר.
רביעי:  יום רביעי מבטיח להיות יום עמוס למשקיעים במונחים של אינדיקטורים כלכליים שיפורסמו. מדד המשכנתאות ומכירות הקמעונאיות לאוקטובר יתפרסמו בשעה 7:00 ו-8:30 שעון ניו-יורק בהתאמה. מדד המחירים לצרכן יתפרסם גם הוא בשעה 8:30 בעוד נתוני המלאי העסקי לחודש ספטמבר ומכירות הבתים הקיימים לחודש אוקטובר ישוחררו בשעה 10:00. היום יגיע לשיאו בשעה 14:00 אז יפורסמו הפרוטוקולים מישיבת הפד האחרונה שהתקיימה באוקטובר. המשקיעים ילמדו אותם לעומק כדי לקבל הבנה על המשך תוכנית התמריצים של הפדרל ריזרב. הבנק המרכזי רוכש נכון להיום 85 מיליארד דולר של אג"ח מדי חודש על-מנת לשמור על הריבית קצרת הטווח ברמת שפל ולדחוף את הכלכלה קדימה. מהלך זה היווה בסיס לעליות משמעותיות בשוק המניות האמריקני בשנים האחרונות.

מספר קמעונאיות תדווחנה ביום רביעי בינהן: JCP, LOW, WSM, SPLS. דוחות נוספים מחוץ למגרש הקמעונאות צפויים מ: DE, SJM  ו-GMCR.

אחרי הנעילה: מניית לייזי-בוי (LZB) זינקה ב-7.94% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר בינוניים לאחר שהחברה הביסה את תחזיות האנליסטים כאשר דיווחה על רווח של 31 סנט למניה לעומת צפי מוקדם לרווח של 24 בלבד. גם שורת ההכנסות היתה טובה מהצפוי עם הכנסות שהסתכמו ב- 366 מיליון דולר, לעומת תחזית השוק להכנסות בגובה 349 מיליון דולר.   LZB הוסיפה והעלתה את הדיבידנד למשקיעים ב-50% שיסתכם עתה ב-6 סנט למניה.
יאהו (YHOO) עלתה ב-2.77% לרמה של 35.23$ במחזורי מסחר ערים לאחר שהודיעה כי מועצת המנהלים אישרה תוכנית ענק לרכישה בחזרה של מניותיה בשוק הפתוח בגובה של 5 מיליארד דולר.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.