הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> לוקחים אוויר! מאת שלמה קופר 20.12.2013

לוקחים אוויר! מאת שלמה קופר 20.12.2013

מדדי וול סטריט

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
וול-סטריט סיימה שטוח את יום חמישי בעוד הסוחרים לוקחים יום מנוחה לאחר הראלי של יום רביעי שדחף את מדד ה-S&P 500 לשיאים היסטוריים על בסיס סגירה. מדד הדאו-ג'ונס הצליח לסגור יום שני רצוף של עליות. מחזורי המסחר היו נמוכים מהממוצע, כאשר משקיעים רבים כבר נעלו רווחים משמעותיים השנה רגע לפני החגים שעומדים בפתח. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בירידה זעומה של 0.06% בעוד מדד הדאו-ג'ונס מצליח לחלץ עליה של 0.07%. כ-5.53 מיליארד מניות נסחרו בבורסות ארה"ב, מתחת לממוצע החודשי שעומד על 6.1 מיליארד מניות.
הראלי ביום רביעי הגיע לאחר שהפדרל ריזרב הודיע כי הוא מתכנן לקצץ את תוכנית רכישות האג"ח ב-10 מיליארד דולר לרמה של 75 מיליארד דולר בחודש כבר בינואר הקרוב. ההודעה לוותה בגלולת המתקה בדמות הבטחה כי הריבית בשוק תישאר בשפל היסטוורי לפרק זמן ארוך מהצפוי. ההודעה של הפד שלחה את השוק שלשום ליום העליות הגדול ביותר מזה חודשיים.
אורקל (ORCL) שנסחרה בחדר המסחר האינטרנטי של מגמות, זינקה ב-5.8% לרמה של 36.60$, יום לאחר שיצרנית התוכנה מספר 2 בעולם דיווחה על רווחים שניפצו את תחזית האנליסטים. החברה גם העבירה תחזית חיובית להמשך. המניה רשמה את הביצועים הטובים ביותר במונחים של אחוזים במדד ה-S&P 500.
מניית פייסבוק (FB) ירדה 0.9% לרמה של 55.05$ לאחר שענקית המדיה החברתית הודיעה כי תנפיק 70 מיליון מניות, מתוכן 41 מיליון ימכרו ע"י מנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, כמות שתכניס לצוקרברג הון של 2.3 מיליארד דולר. המכירה של צוקרברג תקטין את כוח ההצבעה שלו לרמה של 56.1% מ-58.8% היום.
טרגט (TGT), רשת הקמעונאות מספר 2 בארה"ב הודיעה כי האקרים גנבו מידע על כרטיסי אשראי מתוך מאגר של 40 מיליון לקוחות של הרשת שביקרו בחנויות במהלך 3 השבועות הראשונים של עונת החגים. המניה ירדה בתגובה ב-2.12% לרמה של 65.15$
דארדן ריסטורנטס (DRI) אמרה כי היא תמכור את רשת המסעדות רד לובסטר, לאחר שהיא נכנעה ללחצים של קרן הגידור Barnigton Capital Group המחזיקה במניה. החברה דיווחה אתמול על ירידה ברווחי הרבעון האחרון. המניה נפלה ב-3.6% לרמה של 51.02$.
שישי: השוק מנסה להתסגל לעולם החדש עם מדיניות פחות משוחררת של הפדרל ריזרב. הסוחרים יחפשו לסחור את התנועות המושפעות ע"י הפדרל ריזרב. עוד במוקד של וול-סטריט השפעת הפקיעה של אופציות וחוזים עתידיים ואיזון מחדש של מדד ה-S&P 500 ומדד הנאסדק. פייסבוק (FB) תצטרף למדד ה-S&P 500 ביום שישי אחה"צ.

יומן המאקרו יאכלס את נתוני הצמיחה (GDP) לרבעון השלישי. הנתונים יפורסמו בשעה 8:30 שעון ניו-יורק לפני פתיחת המסחר. הקריאה הקודמת על הצמיחה הפתיעה את המשקיעים עם זינוק לרמה של 3.6%, כאשר רק לפני מספר שבועות הקונצנזוס ציפה לצמיחה בשיעור של 2% בלבד.
בין דוחות הרווח נצפה לפרסום מספרים מבלאקבארי (BBRY), וולגרין (WAG) וקארמקס (KMX)

אחרי הנעילה:  רדהאט (RHT) זינקה ב-12.35% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר כבדים לאחר שדיווחה על רווח של 42 סנט למניה והכנסות של 396.5 מיליון דולר. האנליסטים ציפו לרווח של 35 סנט למניה והכנסות של 383.2 מיליון דולר.
טיבקו (TIBX) נפלה ב-9.9% לאחר נעילת המסחר במחזורי מסחר ערים, לאחר שהחברה הנמיכה את תחזית הרווחים לרבעון הבא בשיחת הועידה. החברה כעת צופה רווח שינוע בטווח של 17-18 סנט למניה ברבעון הראשון של 2014, לעומת צפי האנליסטים שעמד על 21 סנט למניה. מוקדם יותר TIBX שיחררה את הדוחות הכספיים שלה לרבעון האחרון ועקפה ב-3 סנטים את תחזית האנליסטים כאשר דיווחה על רווח של 42 סנט למניה ברבעון האחרון

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.