הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> משב רוח חורפי בוול-סטריט מאת שלמה קופר 20.2.2014

משב רוח חורפי בוול-סטריט מאת שלמה קופר 20.2.2014

20-02-2014

מדדי וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 סיים את היום בירידה של 0.65% בעוד מדד הנאסדק סוגר בירידה של 0.82%, כאשר האחרון קוטע רצף עליות מתמשך של 8 ימים ברציפות.
וול-סטריט נפלה ביום רביעי במכירות חיסול של סוף היום לאחר שהפרוטוקולים של הפדרל ריזרב מפגישתו האחרונה העידו כי הבנק המרכזי ימשיך בצמצום תוכנית התמריצים אלא אם תהיה הפתעה לא צפויה בנתונים הכלכליים. השוק התמודד אתמול בנוסף עם התנגדות טכנית. מאז השוק פגע בתחתית השנתית ב-3 בפברואר, המניות הצליחו להתאושש ולעשות את כל הדרך חזרה.
 אתמול ה-S&P 500 בתחילת היום נסחר במרחק של נקודה אחת בודדת משיא כל הזמנים שנקבע בחודש הקודם. השוק עייף. אנחנו חזרה לאותה סוגיה שהטרידה את השוק בתחילת השנה. חלק ניכר מהמניות בשוק מתומחרות באופן מלא. הירידות אתמול הן יותר עניין של תירוץ מכל דבר אחר. השוק אתמול רשם נר מסוג Engulfing שבולע את כל טווח המסחר של יום שלישי. זהו נר בעל דרגת אמינות גבוהה מאוד ואנו מצפים כעת לנסיגה בשוק חזרה לאזור 1,800 נק' במדד ה-S&P 500 או אזור 180 נק' בתעודת הסל SPY.
הנתונים הכלכליים ביום רביעי הראו כי התחלות הבניה רשמו את הנפילה החדה ביותר שלהם בכמעט 3 שנים בחודש ינואר. בנוסף מדד המחירים ליצרן PPI עלה ב-0.2% בחודש הקודם והפיג את החששות כי האינפלציה עשויה להרים ראש. בסה"כ הנתונים הכלכליים אתמול המשיכו את רצף הנתונים האחרונים שהושפעו ממזג האוויר החורפי בארה"ב, שכללו בין השאר צניחה במדד בטחון הקבלנים ביום רביעי, שרשם את הירידה החדה ביותר אי פעם בפברואר. אל מזג האוויר הופנתה אצבע מאשימה בשבוע שעבר לאחר פרסום נתוני תעסוקה שהיו חלשים מהצפוי.
מניית טסלה (TSLA) נפלה בכמעט 5% במהלך המסחר הסדיר, אך זינקה 12% אחרי צלצול הפעמון לסגירה. יצרנית הרכב החשמלי דיווחה על תוצאות רווח טובים מהצפוי לרבעון הרביעי ואמרה כי מספר מסירות דגם ה-S סדאן יזנק ביותר מ-55% בשנה הנוכחית. המניה צפויה במסחר של יום חמישי להיסחר בשיא כל הזמנים.
מניית פייסבוק (FB) רשמה ירידה של יותר מ-2% בשעות המאוחרות לאחר הנעילה, וזאת לאחר שהמניה סגרה בשיא כל הזמנים במסחר הסדיר. החדשות ששלחו את המניה לירידות אחרי הנעילה היו כי ענקית הרשת החברתית תרכוש את אפליקציית What's up תמורת 16 מיליארד דולר. פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה ביותר בעולם, מחפשת דרכים כדי לדחוף את הפופולאריות שלה למעלה, בייחוד בקרב הקהל הצעיר.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.