הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק יושב על הידיים

השוק יושב על הידיים

20-08-2013

מדדים


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות בוול-סטריט איבדו גובה ביום שני, כאשר כל המדדים הגדולים רושמים ירידות בפעם הרביעית ברציפות, בעוד המשקיעים מביעים היסוס מפני השקעות חדשות לפני השינוי הצפוי במדיניות הפד שעשוי להוביל לרמות ריבית גבוהות יותר. הירידות מציינות את הרצף השלילי הארוך ביותר בכל השנה עבור מדד הדאו ג'ונס ומדד ה-S&P 500, בעוד מדד הנאסדק משווה את רצף הירידות מאז אמצע יוני. מדד ה-S&P 500 סגר מתחת לממוצע נע ל-50 יום בפעם השניה ברציפות. זוהי התדרדרות טכנית שעשויה להוביל לירידות נוספות.
הנאסדק היה חיובי במשך רוב יום המסחר, כאשר הוא נתמך ע"י עליות במניות  הטכנולוגיה כמו אפל (AAPL) וגוגל (GOOG), לפני שהמדד נכנע לירידות בסוף היום עקב לחץ מכירות בשעה האחרונה. מניית אפל סיימה את היום בעליה של 1.1% וננעלה ברמה של 507.74$, בעוד גוגל סיימה את היום בעליה של 1% לרמה של 865.65$.
מדיניות הפד במסגרתה הבנק המרכזי רוכש כמות גדולה של אג"ח במטרה לשמור על רמות ריבית נמוכות, היתה כוח דומיננטי משמעותי בעליות של כמעט 16% מתחילת השנה עבור מדד ה-S&P 500 השנה. אך הרבה אנליסטים מצפים כי הפד ישנה מדיניות זו בפגישתו הקרובה בספטמבר.
בהתחשב בלוח הצר השבוע של אינדיקטורים כלכליים, שחקני השוק ממוקדים בפרוטוקולים מישיבתו של הפד מחודש יולי, שצפויים להתפרסם ביום רביעי, עבור רמזים באשר לחשיבתם של מובילי המדיניות. השוק יושב על הידיים עכשיו עד ליום רביעי.
החששות העולים לגבי התחלת נסיגתו של הפד מתוכנית התמריצים, דחפה את הדאו לירידתו השבועית הגדולה ביותר מזה יותר משנה בשבוע שעבר. בשוק האג"ח, התשואה על אג"ח ממשלתי ל-10 שנים נגעה בשיא של שנתיים ברמה של 2.90% ביום שני.
סקטור הפיננסים הוביל את הירידות כאשר הוא מתדרדר ב-1.3%. מניית ג'יי.פי.מורגן (JPM) נפלה ב-2.7% לרמה של 51.83$, לאחר שמועה מאדם שנמצא בסוד העניינים שדיווח כי הבנק נמצא במוקד של חקירה פדרלית בנוגע להאם העסיק ילדים של עובדים בסין כדי לעזור בעסקי הבנק. סיטי גרופ (C) איבדה 2% וסגרה את היום ברמה של 49.33$.
מניית זילו (Z) צנחה ב-7.1% לרמה של 84.74$ לאחר שהחברה הודיעה על הנפקת מניות שניה ואמרה כי הסכימה לרכוש את אתר הנדל"ן הניו-יורקי Street Easy בתמורה ל-50 מיליון דולר.

שלישי: מצעד המדווחות מסקטור הקמעונאות ימשך ביום שלישי עם חברות הכוללות את: HD, BBY, TJX, JCP, אשר צפויות לדווח לפני צלצול הפעמון לפתיחה. אין הודעות כלכליות משמעותיות ביומן הכלכלי היום.

אחרי הנעילה: קמעונאית ההלבשה אורבן אאוטפיטרס (URBN) זינקה אחרי הנעילה בוול-סטריט ב-7% במחזורי מסחר ערים, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 51 סנט למניה והביסה את התחזיות המוקדמות לרווח של 48 סנט למניה.
מניית ענקית הרשת החברתית פייסבוק (FB) הוסיפה אחרי הנעילה 0.71% לערכה, לאחר שסיימה את המסחר הסדיר בעליות של 1.1%, לאחר ש-Janney Capital החלה לסקר את המניה עם דירוג "קניה" ויעד מחירים של 50$.
לייטן דה בוקס (LITB) צללה בקרוב ל-40% במסחר המאוחר, לאחר שהחברה עדכנה את תחזית ההכנסות שלה לרבעון השלישי שיעמדו בטווח של 68-70 מיליון דולר, בהשוואה לתחזיות הקונצנזוס שעמדו על 78.5 מיליון דולר. במקביל החברה דיווחה על תוצאות הרבעון השני שהיו טובים מהתחזיות בעוד החברה הרוויחה 10 סנט למניה בהשוואה לתחזית האנליסטים שעמדה על 5 סנט למניה. יחד עם זאת החברה פיספסה בשורת ההכנסות שהיו נמוכות מהתחזיות. המניה נפלה לאחר הנעילה לרמה של 11.69$. בחודש יוני החברה הונפקה בוול-סטריט במחיר של 9.5$.אופנהיימר ופסיפיק קרסט היו החתמים שהובילו את ההנפקה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.