הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק לוקח הפסקה לאחר ריצה של 4 ימים

השוק לוקח הפסקה לאחר ריצה של 4 ימים

20-09-2013

מדדים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
בדיוק כאשר וול-סטריט חשבה שהמסיבה נגמרה, הפד הדליק מחדש את המתג והשאיר את מדיניות הכסף הקל ללא שינוי. המניות בוול-סטריט לקחו צעד אחורה ביום חמישי, לאחר שהחלטת הפד המפתיעה ביום רביעי להותיר את תוכנית התמריצים ללא שינוי, הציתה ראלי במניות שהרים את מדד הדאו ג'ונס ומדד ה-S&P 500 לשיאים היסטוריים. מדד ה-S&P 500 סיים בירידות קלות של 0.18%.
המניות התנדנדו במהלך היום בין עליות צנועות וירידות, כאשר המשקיעים מעכלים את המחירים הגבוהים החדשים שהושגו. מדד ה-S&P 500 נסחר בטווח מסחר צר של 10 נק' בלבד בין הגבוה והנמוך היומי. שחקנים רבים בשוק ציפו כי הפד יודיע על התחלת הנסיגה מתוכנית התמריצים. במקום זאת הבנק המרכזי הודיע כי ימשיך לרכוש אג"ח בשווי 85 מיליארד דולר מדי חודש. התוכנית תרמה לעליה של 20% במדד ה-S&P 500 השנה בעודה לוחצת את התשואה בשוק האג"ח. הפד אמר כי הוא רוצה לראות עוד ראיות לצמיחה הכלכלית לפני שיחל למשוך את התמריצים.
2 משקיעים גדולים הכבידו על שוק המניות ביום חמישי. צייד הערך וורן באפט אמר לרשת CNBC כי המניות עברו מ"זולות באופן מגוחך" ל"פחות או יותר מתומחרות בצורה הוגנת עכשיו. איננו מוצאים עסקאות כעת, אך איננו חושבים כי המניות מתומחרות ביתר מצד שני. יש לנו זמנים קשים למצוא דברים לקנות". המשקיע קארל איצ'ן אמר כי שוק המניות מתומחר בצורה מלאה וכי הוא יגדר את התיק שלו. באותה נשימה אמר כי מניית אפל (AAPL) בה הוא מחזיק שווי מניות בסך מיליארד דולר, מתומחרת בחסר.
הבורסה בוול-סטריט צפויה לראות תנודתיות הולכת וגדלה לקראת הסגירה של יום שישי, כאשר מנהלי המדדים, לרבות ה-S&P, הנאסדק והדאו, יאזנו מחדש את תיקי ההשקעות שלהם כדי לתאום את איזון המשקולות במדדים והשינוי במניות המרכיבות את המדדים.
מניית ג'יי.פי.מורגן (JPM) ירדה ב-1.2% לרמה של 52.75$ לאחר שהבנק הגדול ביותר בארה"ב הסכים לשלם קנס של 920 מיליון דולר לרגולטורים בארה"ב ובבריטניה, על-מנת ליישב את החבויות הכספיות שלו בעקבות עסקת הנפל של "הלוויתן הלונדוני" בנגזרים בשנה שעברה, שהסבה הפסד ענק של 6.2 מיליארד דולר לבנק. מדד הבנקים איבד 1.4%.
מניית הרכב החשמלי טסלה (TSLA) לא מפסיקה לעלות. אתמול המניה השיגה שיא היסטורי ברמת 180.47$, כאשר היא נהנת מהודעה אופטימית מדויטשה בנק. המניה סגרה בעליה של 7% ברמה של 177.92$.
שישי: היומן הכלכלי ללא דוחות משמעותיים אך וול-סטריט צפויה לתנודתיות היום ב'יום הכישוף המרובע' שמגיע לוול-סטריט. בסוף המסחר יפקעו 4 סדרות של אופציות על מניות, אופציות על מדדים, אופציות על חוזים עתידיים על מדדים ואופציות על חוזים עתידיים על מניות. אפל צפויה לרכז עניין כאשר מהיום מכשירי ה-iPhone החדשים בחנויות.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.