הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוורים שולטים בזירה !

השוורים שולטים בזירה !

21-10-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המשקיעים לא בזבזו דקה מיותרת ודחפו את המניות לשיא חדש ברגע שהושג הסכם בוושינגטון ששומר את הממשלה פתוחה לעסקים עד ל-15 בינואר בתחילת השנה הבאה. סמנו לעצמכם ביומן כבר את התאריך לשיתוק הממשלה הקרוב.
שטף של נתונים כלכליים עומדים לזרום לשולחנות העבודה של המשקיעים בוול-סטריט בשבוע הקרוב, יחד עם נתוני התעסוקה שסוף סוף ינחתו, בדיוק כאשר 1/4 מחברות ה-S&P 500 ידווחו על תוצאות הרבעון האחרון. אך המניות בשיא כל הזמנים, כבר חלפו מזמן מעבר לכל הציפיות לשנה הנוכחית, והמשקיעים שמורווחים יפה עלולים להתחיל ולנעול רווחים.
מדד ה-S&P 500 סגר ביום שישי ברמת 1,744.50 נק', שיא כל הזמנים ופעם נוספת הוכיח כי השוורים שולטים בוול-סטריט. המשקיעים עשויים להרגיש חסיני אש ובלתי מנוצחים, בהתחשב בכך שהם שרדו את העליה ברמות הריבית ואת התעלולים בוושינגטון. לא העליה בתשואת האג"ח ב-4 החודשים האחרונים שהגיעה לשיא בספטמבר או השיתוק בממשלת ארה"ב, או הקירבה לפשיטת רגל של ארה"ב בשבוע שעבר, הצליחו להוריד את הריצה מהפסים. יחד עם זאת, התוצאה של העליה בתשואות האג"ח והראיות להאטה בכלכלת ארה"ב, עלולים לגבות את המחיר והמשקיעים עשויים להתחיל לנעול רווחים בהתחשב בתשואה הנהדרת שהשיגו לשנה כולה ולרבעון הרביעי.
איננו מודאגים מהמספרים של הרבעון השלישי. אלה יגיעו ללא תרועת חצוצרות. אנו יותר מודאגים ממה שהאנליסטים יעשו עם המספרים לרווחים של הרבעון הרביעי. יתכן ואנחנו בפני פסגה בשוק.
דוחות רווח טובים לרבעון השלישי ששיגרה גוגל (GOOG) לשוק לאחר הנעילה ביום חמישי ותוצאות הרווח של מורגן סטאנלי (MS), עזרו ל-S&P 500 לסגור בשיא היסטורי ביום שישי.
המספרים על נתוני התעסוקה שהיו אמורים להתפרסם לפני שבועיים, יפורסמו ביום שלישי הקרוב ויתחילו זרם של שחרור נתונים כלכליים שהושהו בעקבות השיתוק בממשלה בוושינגטון במשך 16 ימים אשר הסתיים ביום חמישי. הנתונים של חודש ספטמבר לא יהיו פגומים בגלל העיכוב, אך נתוני אוקטובר עלולים להיות מושפעים מכך. הפדרל ריזרב חזר ואמר כי ההחלטה שלו מתי להתחיל לסגת מתוכנית התמריצים החודשית בת 85 מיליארד דולר, תלויה בנתונים ובעיקר בנתוני התעסוקה.
כאשר נקבל את נתוני התעסוקה ביום שלישי, הפוקוס עשוי להשתנות ל'מה הפד הולך לעשות עם תוכנית התמריצים' עכשיו כשוול-סטריט חוזרת חזרה לעניינים ללא דרמות מיותרות בוושינגטון. אלא שהשיתוק האחרון מבטיח כי תוכנית ההקלה של הפד תהיה איתנו לפחות עד תחילת שנה הבאה.
כ-28% מחברות ה-S&P 500 עומדות לדווח השבוע. הרשימה תכלול מניות דאו כמו: קאטרפילר (CAT), מקדונלדס (MCD), בואינג (BA), מיקרוסופט (MSFT), יו.פי.אס (UPS), איי.טי.אנד.טי (T) ודופונט (DD). בין שאר החברות נמצא גם את חביבות הקהל נטפליקס (NFLX) ואמזון (AMZN).
בסה"כ צמיחת הרווחים עבור חברות ה-S&P 500 צפויה לצמוח ב-2.1% ברבעון השלישי, ירידה מצפי של 4.5% בתחילת אוקטובר ו-8.5% ביולי. במונחים של הכנסות, 53% מכמעט 100 החברות שדיווחו, היכו את הציפיות, כאשר 46.9% מהן פיספסו. ברבעון אופייני אם ללכת אחורה עד ל-2002, 61% מהחברות היכו את תחזית ההכנסות ו-39% פיספסו.
בסיכום שבועי: מדד ה- S&P 500 רשם עליות של 2.4%. מדד הדאו-ג'ונס התקדם ב- 1.10% ומדד הנאסדק סיים את השבוע בזינוק של 3.2%
מבט טכני
כתבנו בשבועות האחרונים על האסטרטגיה הטובה ביותר לנצח בשוק המניות בשנת 2013, והיא פעם נוספת לא איכזבה. קנו את השפלים. תדאגו לפתוח את הארנק כאשר הירידות מגיעות. הקונים החכמים שחיכו לשוק בשפל האחרון סביב רמת 165 נק' על תעודת הסל SPY, סופרים את הרווחים. השוק המריא בשבוע האחרון, תוך כדי שהוא רושם עליות ב-6 מתוך 7 ימי המסחר האחרונים. קו המגמה העולה מאז נובמבר נמצא בשבוע הקרוב סביב רמת .80167 נק'. תיקון טכני לרמה זו בהחלט יהיה סביר. ממוצע נע ל-50 יום נסחר ברמת 168.61 נק' ועשוי גם להיות נקודת פוקוס עבור הסוחרים. כעת מהשוק בשיא כל הזמנים, טריטוריה בה כף הסוחר עוד טרם דרכה, השוק ללא מגבלות מעלה וללא התנגדויות היסטוריות.

 

SPY


שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.