הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מה קורה ? מאת שלמה קופר 21.2.2014

מה קורה ? מאת שלמה קופר 21.2.2014

21-02-2014

מדדי מסחר וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בארה"ב טיפסו בחמישי ברקע לחדשות חיוביות שדחפו את פייסבוק (FB) ואת טסלה (TSLA) לשיאים היסטוריים חדשים. המשקיעים המשיכו להתנהג בדפוס הפעולה של השבועות האחרונים ולנער מעל כתפיהם חדשות כלכליות שליליות. בגלובוס המתיחות באוקראינה המשיכה לגבות קורבנות של 100 בני אדם נוספים. מדד ה-S&P 500 סיים בעליה של 0.6% בעוד מדד הנאסדק סיים בעליה של 0.7%.
המדדים הגדולים התנדנדו בין עליות קלות וירידות בתחילת המסחר, אך המדד עלה נתיב העליות הברור אחרי הצהריים ולא הסתכל יותר לאחור. חלק מהסוחרים ייחסו את התנועה בשוק המניות אתמול לפקיעת האופציות בסוף השבוע. כעת מדד ה-S&P 500 נסחר במרחק קטן מ-0.5% משיא כל הזמנים שנקבע בחודש שעבר ברמת 1,848.38 נק'.
נתונים כלכליים נוספים שתרמו לאופטימיות במסחר אתמול היו תביעות האבטלה בפעם הראשונה. הנתונים שפורסמו טרם הפתיחה הראו כי מספר האמריקנים שהגישו בקשות לקצבאות אבטלה ירד בשבוע האחרון, מה שמבשר טובות לשוק התעסוקה.
ענקית הרשתות החברתיות פייסבוק (FB) הודיעה ביום רביעי בערב כי תרכוש את סטארטאפ ההודעות הסלולאריות ווטצאפ תמורת 16 מיליארד דולר. מניית FB הגיבה בפתיחת היום בירידות שערים, אך שינתה כיוון בהמשך היום וסגרה בעליה של 2.3% ברמת 69.63$ כאשר היא מצליחה לרשום  במהלך היום שיא היסטורי חדש ברמת 70.11$.
טסלה (TSLA) יצרנית הרכב החשמלי זינקה ב-8.4% לרמת 209.97$ לאחר שהשיגה שיא היסטורי חדש ברמת 215.21$. לאחר צלצול הפעמון לסגירה ביום רביעי דיווחה החברה על נתונים לרבעון הרביעי שהיכו את תחזית האנליסטים. כמו-כן החברה הוסיפה כי היא מצפה לראות גידול חד של 55% במסירות רכב הסדאן היוקרתי שלה מסוג S השנה.
בין המניות שירדו אתמול במסחר, וול-מארט (WMT) נפלה 1.8% לרמה של 73.52$, לאחר שהקמעונאית מס 1 בעולם דיווחה על ירידה במכירות הרשת ושחררה תחזיות שהיו מתחת לקונצנזוס האנליסטים.

 

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.