הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירות שוק ההון 21.3.2013 מאת משה שלום FXCM

סקירות שוק ההון 21.3.2013 מאת משה שלום FXCM

מצוות ומשיחים

פרופסור ישעהו ליבוביץ (אחד מגדולי המעמיקים שזכינו לו),  לימד אותנו הרבה, אבל בתחום האמונה זכורות לי שתי תובנות עיקריות שלו, והן: מצוות לשמן, ומהות ביאת המשיח. כאדם דתי, הוא ראה בעשיית המצוות את עיקר עבודת השם, ולא מעשה, המבקש לקבל בתמורה שיפור, או שינוי בחיינו עלי אדמות.ולגבי המשיח: "אני מאמין במשיח שיבוא! כל מי שכבר בא, מוגדר בעצם הגעתו כמשיח שקר!".

ואיך כל זה מתקשר לכלכלה, ולמה שקורה סביבנו? בעיית קפריסין הצליחו להעלות אצלי את שני האסוציאציות יחד. העזרה שלכאורה ניתנה לעם הקפריסאי, ממש לא הייתה לשמה. כאשר היד פתוחה לרווחה, הלב, והרצון, מוכנים לעשות מעשה "לשמו", אנו עדים באירופה לתופעות מדהימות כמו ה-LTRO.

כזכור, ארבע אותיות אלו מייצגות סך של כטריליון, כן טריליון (!!), יורו, זמינים למערכת הבנקאית האירופית הכושלת. מריו דראגי, ללא ניד עפעף, היה מוכן במידת הצורך, לספק את הסכום הזה כהלוואה לשלוש שנים, ובריבית של 1% (!!) לכל בנק שהיה מוכן לקחת ובכך למנוע בעיה סיסטמית ביבשת העתיקה.

תמורה? התניה? על זה ממש לא שמענו אז, כי המצווה לשמה הייתה להציל את המטבע (הפוליטי) האחיד. כאן, על קפריסין הקטנה, מטילים חובה להשלים 5.8 מיליארד יורו, כאשר הסיוע הוא של כ-10 מיליארד, ובתמורה לאותה מצווה, לזהות, ולהעניש את האוליגרכיה הרוסית.

לא ארחיב על הטיפשות של המהלך (על כך כבר דברנו), אבל נכס אחד שהראה את דעתו הברורה על כך היה הזהב, אשר חוץ מן היורו היורד, הצביע בצורה מאוד יפה על דעת המשקיעים. את 1600 היה צריך לעבור, וזה נעשה בעזרת פקידי בריסל. נשאר עכשיו לזהב להמשיך את המהל לכיוון ה-1620, לפחות, אם הסערה לא תשקוט במהרה.

ומה עם המשיח? לזעזע את האמון בבנקים בקפריסין, זה כבר הושג, והטלת המס על הפיקדונות שם (כולל חשבונות של אנשים שלא מודעים כלל שכספם מופקד שם דרך חברות צד שלישי), זה כבר לא ייצא לפועל. אבל איך משיגים את המיליאדרים?

הדוב הרוסי, שחלק מאזרחיו היותר מקושרים, והמושפעים ביותר מצעד כזה, נראה עכשיו כמשיח התורן. מה זה אומר לגבי האיחוד? שבה מדינה צריכה עזרה ממדינה מחוצה לו כדי להצילה מציפורני בריסל, וקובעי המדיניות הכושלים שבה?

לא פלא שהיורו נושק שוב ל-1.28, וממאן לעלות משם, למרות המשך העליות במניות העולמיות.

 

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.