הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> כיצד התמודדת עם היום הגרוע ביותר של השנה?

כיצד התמודדת עם היום הגרוע ביותר של השנה?

21-06-2013

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

השוק נמכר בצורה חדה ביום חמישי, יום לאחר שהפד אמר כי הוא מתכונן להאט את קצב הרכישות של תוכנית ההקלה הכמותית QE. השוק אותת ביום רביעי על סיכוי גבוה לירידות לאחר ששחקני השוק נבהלו מהודעת הפד ומכרו מניות ויצרו כתוצאה מכך את נר ה"Engulfing" על הגרף היומי. נר ה"Engulfing" שמכסה בטווח המסחר שלו את יום המסחר הקודם, הוא אחד הנרות בעלי כושר החיזוי הטובים ביותר. בסיכוי גבוה תנועת השוק ממשיכה ביום שלאחר נר זה את הכיוון של נר ה"Engulfing". ביום חמישי השוק חווה נטישה המונית של מניות, כאשר המדדים צונחים ורושמים את יום הירידות החד ביותר בכל השנה. ה-S&P היה המדד החלש ביותר כאשר הוא נופל ב-2.50%, בעוד מדד הנאסדק רושם ירידות חדות של 2.28% ומדד הדאו-ג'ונס מסיים במכירות חיסול של 2.34%. מחזורי המסחר היו הגדולים ביותר בכל השנה. כל 10 הסקטורים של ה-S&P רשמו ירידות, עם 94% מהמניות שנסחרות באדום.
השוק פתח את היום בירידה חדה של כ-1% ישירות על ממוצע נע ל-50 יום. אך מה שעבד פעמיים בשלושת השבועות האחרונים לא עבד לשוק בפעם השלישית וממוצע נע 50 נכשל לסייע בתמיכת השוק. המדד התדרדר מתחת לרמה זו כאשר הוא שובר את רמת התמיכה ב-160.25 נק' ולאחריה את המספר העגול 160 נק' או 1,600 נק' במדד, רמה אותה פרץ לראשונה ב-2 למאי. רק צלצול הפעמון מנע מהשוק להמשיך את תנועת הירידות התוך יומית הממושכת. השוק משלים כעת ריטסט לתבנית ה"Cup and Handle" שנוצרה בחודש אפריל ושיאה 159.71 נק'. השוק עוד טרם רשם תיקון משמעותי השנה. גם אם מכירות החיסול ימשכו בימים הקרובים, זה לא אומר שהשוק עומד להתרסק. הוא פשוט מכייל מחדש את המכוונים.
נוסף לחששות לגבי הפדרל ריזרב שיקח את קערת היין מהשוק ויסיים את חגיגת המניות שרצה כבר יותר מ-4 שנים, החששות הולך וגוברים מפוטנציאל למשבר אשראי שלם בסין. למעשה, אנו חושבים כי החששות שקשורים לסין הובילו את השוק למכירות החיסול אתמול הרבה מאשר התגובה להודעת הפד, שהיתה בקו ישר עם הציפיות. במהלך השבוע האחרון שערי ריבית ההלוואה בסין זינקו למעלה, ממשלת סין נכשלה בהנפקת סדרת אג"ח ומוסד פיננסי גדול הכריז על פשיטת רגל.
בין הסקטורים שהוכו בצורה החדה ביותר בשטפון המכירות אתמול, תעודת הסל ITB שעוקבת אחרי סקטור הנדל"ן צנחה ב-5.74% לרמה של 22.34$ על רקע חששות לעליית מחירי המשכנתאות. הנתונים ביום חמישי הראו כי מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עלו לשיא של 3.5 שנים. חברת הנדל"ן פיולט הומס (PHM) צנחה ב-9.1% לרמה של 18.87$ והיתה המניה החלשה ביותר בכל מדד ה-S&P 500, אחריה ד.ר.הורטון (DHI) שרשמה ירידה חדה של 9% לרמה של 21.31$.
מדד ה-S&P ירד בכ-4% משיא כל הזמנים שרשם ב-21 למאי ברמת 1,669.16 נק'. שווקים אחרים מסביב לעולם גם נפלו בצורה דרמטית אתמול, עם מדד השווקים העולמי MSCI שרושם ירידה יומית של 3.7% - הירידה היומית החדה ביותר ב-19 החודשים האחרונים.
מניית וול-דיסני (DIS) נפלה ב-3.7% לרמה של 61.98$ לאחר שגולדמן זאקס הסירו את המניה מרשימת המניות המומלצות שלהם. אורקל (ORCL) נסחרה בירידות אחרי הנעילה. החברה דיווחה לאחר סיום המסחר על תוצאותיה הרבעוניות מהן עולה כי המכירות של תוכנות חדשות עלו אך עמדו בקצה התחתון של התחזיות.

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.