הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

כוח הפד

21-08-2013

מדדי העולם

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
ה-S&P 500 ניתר ביום שלישי ושם קץ לרצף השלילי האחרון, בעוד דוחות רווח מבסט-ביי (BBY) וטי.ג'יי.אקס (TJX) עזרו לתמוך במניות הקמעונאות ובמניות צריכת המותרות. הדאו-ג'ונס רשם את יום ה-5 הרצוף של ירידות. מדד ה-S&P 500 נעל את יום המסחר בעליות קלות של 0.38% בעוד הנאסדק רשם עליה חזקה יותר של 0.68%.
ללא נתונים כלכליים משמעותיים, המשקיעים התמקדו בשאלה מתי הפד יחל לסגת בהדרגתיות מתוכנית התמריצים הכלכלית. התשואה על אג"ח ממשלתית ל-10 שנים ירדה לרמה של 2.83%, לאחר שהשיגה שיא של שנתיים ביום שני כאשר נסחרה ברמה של 2.90%. משקיעים שקונים היום אג"ח מבטיחים לעצמם הפסד כספי, בעוד שעם קניית מניות יש סיכוי לעשות כסף. אנחנו עוברים תקופה בה התשואות מנסות לחזור ולטפס למעלה. תהליך זה עשוי לגרום לאורכו רוח נגדית עבור השוק. בהתחשב בכך שהשוק עלה ללא תיקון משמעותי מתחילת השנה, השוק בהחלט פגיע להעמקת תיקון המחירים האחרון.
אך התמונה הרגועה ששידר השוק האמריקאי שונה לחלוטין ממה שהתרחש בשווקי אסיה. מניות השווקים המתעוררים המשיכו ליפול בצורה חדה ולהרחיב את הירידות האחרונות. מדד ג'קרטה באינדונזיה צנח ב-5% ונכנס רשמית לטריטוריה של שוק דובי, לאחר שאיבד יותר מ- 22% משיא כל הזמנים שרשם בחודש מאי. מדד סט התאילנדי נפל בכמעט 3%. השוק האמריקאי עשה עבודה נהדרת אתמול בהתעלמות מההתרחשויות מעבר לים. תעודת הסל SPY לאחר שנסחרה יומיים מתחת לממוצע נע 50, ניסתה אתמול לטפס חזרה מעל לרמה משמעותית זו, אך ללא כוח, המוכרים חזרו בשעה האחרונה ודירדרו את המדד חזרה מתחת לממוצע נע 50. אם השוק יכול לטפס בימים הקרובים מעל לרמה זו (166.32$), היעד הבא יהיה הגאפ הפתוח שנפער בשבוע שעבר ברמות: 167.43-168.74.
מניית TJX היתה בין המובילות  במדד ה-S&P 500  לאחר שהרשת דיווחה על מכירות רבעוניות טובות מהצפוי. המניה זינקה ב-6.9% לרמה של 54.24$. בסט-ביי (BBY) היתה החזקה ביותר במדד עם זינוק של 13.24% לאחר שרשת האלקטרוניקה בקלות עקפה את תחזיות וול-סטריט המוקדמות. סקטור הקמעונאות טיפס ב-1.2% בעוד סקטור צריכת המותרות עלה ב-0.9%. הם היו 2 הסקטורים החזקים ביותר מכל 10 הסקטורים המרכיבים את ה-S&P.
יחד עם BBY ו-TJX, ג'יי.סי.פני (JCP) גם עלתה לאחר שדיווחה על תוצאותיה האחרונות. מכירות הרשת נפלו בצורה חדה ברבעון האחרון, אך הרשת שמתקשה לאחרונה דיווחה כי המכירות של עונת 'החזרה לבית הספר' עד כה 'מעודדים'. נוסף על כך החברה מסרה כי המכירות השתפרו במשך כל חודש ברבעון ההאחרון. המניה שנחבטה בשנה אחרונה הצליחה לזנק בקרוב ל-6%.
רביעי: המשקיעים לאחרונה התגוששו בשאלה מתי הפד עשוי לדקור את בלון החמצן שסיפק לשוק בתקופה האחרונה עם הנשמה של 85 מיליארד דולר מדי חודש בקניות בשוק האג"ח. ביום רביעי הם יוכלו ללמוד הרבה על כוונות הפד מהפרוטוקולים מישיבתו האחרונה בחודש יולי שיתפרסמו בשעה 14:00. המסר של הפד צפוי להיות "אל פחד מהנסיגה!" אך עדיין בכוחו של הפד לטלטל את השוק.
מלבד הפד ישנם מספר דוחות רווח חשובים הצפויים להתפרסם בינהם: TGT, LOW, PETM, TOL, SPLS, AEO, כולם לפני הפתיחה. אחרי הנעילה יפרסמו דוחות: HPQ, LTD.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.