הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> IBM צפויה לתת את הטון במסחר מאת שלמה קופר 22.1.2014

IBM צפויה לתת את הטון במסחר מאת שלמה קופר 22.1.2014

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בארה"ב עלו ביום שלישי, כאשר מדד ה-S&P 500 קוטע יומיים של ירידות, בעוד סקטור הסחורות רץ למעלה. הדאו-ג'ונס ירד למטה לאחר דוחות רווח מאכזבים משלושה חברות במדד. מדד ה-S&P 500 סיים בעליות קלות של 0.28%, מדד הדאו-ג'ונס החליק ב-0.27% למטה ומדד הנאסדק סיים את היום בעליות של 0.67%.
המסחר היה תנודתי, כאשר ה-S&P 500 מתנדנד בין טריטוריה חיובית לשלילית במהלך יום המסחר, מדד הדאו-ג'ונס נסחר בין ירידות מתונות למשמעותיות ומדד הנאסדק מתנדנד בין עליות קלות לעליות חזקות. סקטור הסחורות עלה ב-0.6% והיה הסקטור החזק ביותר, כאשר הוא מובל למעלה ע"י עליה של 6.6% במניית דאו כימיקל (DOW) שנעלה את היום ב-45.93$. עליות במניה הגיעו לאחר דיווח כי המשקיע הפעיל ומנהל קרן הגידור דניאל לואב תפס עמדה משמעותית במניה ומעוניין להציף ערך ע"י ספין אוף של חטיבת הפטרוכימיים. נוסף לכך מניית אלקואה (AA) זינקה ב-6.8% לרמה של 12.13$ לאחר שזכתה להעלאת דירוג ל"משקל יתר" אצל ג'יי.פי.מורגן. האחרונה אף העלתה את יעד המחירים למניה לרמה של 15$ מרמה קודמת של 9$.
מדד הדאו נפל לאחר שחברת טרוולרס (TRV), ורייזון (VZ) וג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ), כולן חברות מובילות בסקטורים שלהן, צנחו לאחר הודעות רווח מאכזבות. TRV נפלה 1.7% לרמה של 85$ לאחר שדיווחה על רווחים שעקפו את תחזיות האנליסטים, אך המשקיעים חוששים משולי הרווח של חברת הביטוח. VZ איבדה 1.3% לרמה של 47.70$, בעוד JNJ השילה 1.1% מערכה לרמה של 94.03$ לאחר שהעבירה תחזית שעמדה בקצה התחתון של ציפיות האנליסטים.
מניית בלאקברי (BBRY) היתה אחת המניות החזקות במדד הנאסדק 100, לאחר שהמריאה ב-9.4% לרמה של 9.93$, בעוד סוחרי השורט מחפשים נקודת חילוץ מההימור השלילי שלהם על יצרנית הסמארטפונים. המניה רושמת עליה חדה של 33% מתחילת השנה.
ע"פ נתונים שהתקבלו מרויטרס, רווחי הרבעון הרביעי צפויים לצמוח ב-7% ביחס לרווחי הרבעון המקביל אשתקד. מבין 61 החברות במדד ה-S&P 500 שכבר הספיקו לדווח, 56% מהן הצליחו להכות את תחזיות האנליסטים, מתחת לממוצע ארוך הטווח שעומד על 63%. כ-71% מהחברות עקפו את תחזית ההכנסות, מעל הממוצע ארוך הטווח שעומד על 61%.
תוצאות הפירמות עד כה אינן מרשימות, כאשר החברות מוציאות רמות גבוהות של הנחיות שליליות. השוק מוכן לשלם פרמיה עבור צמיחה ומניות שרצות למעלה ולאחר מכן מאכזבות בתוצאות הרווח שלהן, פגיעות לנפילות גדולות כמעט מיידית.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.