הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> 1,800 נק' או כשלון?

1,800 נק' או כשלון?

22-10-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
לוח התוצאות של פירמות אמריקה לרבעון השלישי איננו מזהיר, אך מספיק טוב כדי לתת למניות להמשיך להפגין את אחת מתצוגות עליות המחירים הטובות ביותר בהיסטוריה. וול-סטריט נסחרה קדימה ואחורה ביום שני, כאשר המניות לוקחות מנוחה לאחר ריצה שהובילה את השוק לשיאים היסטוריים חדשים במרוצת ימי המסחר האחרונים. הפוקוס נודד השבוע מהפוליטיקה של וושינגטון חזרה לדוחות הרווח של פירמות אמריקה ולשטף נתונים כלכליים.
אפל (AAPL) זינקה ב-2.5% לרמה של 521.36$ יום לפני הועידה החשובה של אפל בה מנכ"ל החברה טים קוק צפוי להציג מכשיר iPad mini חדש ברזולוציה גבוהה. קוק מתמודד עם 2 רבעונים רצופים בהם החברה דיווחה על ירידה ברווחים ומניה שנפלה ביותר מרבע מערכה מאז השיא שרשמה בספטמבר 2012. כעת אפל רושמת עליה רצופה ב-9 ימי המסחר האחרונים, הרצף הארוך ביותר מאז אוקטובר 2010. המניה המשיכה לרכז עניין בשעות המאוחרות כאשר היא מוסיפה עוד 1% לערכה וננעלת ברמה של 526.25$.
מדד ה-S&P 500 רשם את שבוע העליות החזק ביותר מאז חודש יולי בשבוע שעבר, בעוד תוצאות רווח חזקות מגוגל (GOOG) הפיחו רוח חיים במשקיעים והספקולציה כי הפד ישהה את הנסיגה מתוכנית התמריצים קונה אחיזה יותר ויותר. עד כה באוקטובר מדד ה-S&P 500 טיפס ב-3.8%, בעוד הקונגרס הסכים לתקציב פדרלי חדש שימנע נכון לעכשיו הכרזה על פשיטת רגל בארה"ב, לאחר 16 ימים של שיתוק ממשלתי.
1,800 נק' או כשלון?
אין בעיות פוליטיות ב-3 החודשים הקרובים + אין נסיגה בתוכנית התמריצים של הפד + אין בעיות כלכליות בעולם הגלובלי = שוק השוורים עדיין במירוץ עם 1800 נק' באופק עבור מדד ה-S&P 500.
בשלב הזה המניות צפויות לעכל מעט את המחירים סביב רמת 1750 נק' בהתחשב בחמצן הדליל שנמצא בפסגות הגבוהות. לאחר מכן, אנחנו מצפים לנסיעה איטית ושקטה למעלה לכיוון 1800 עד סוף השנה. המשמעות היא שהמניות יפלסו את דרכן לאט ובטוח למעלה עד להשגת היעד. להישאר על הקווים? רק אם אתם רוצים לצפות במסיבה מהצד.
שלישי: משרד העבודה יפרסם היום לפני הפתיחה את דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש ספטמבר, אשר פרסומו המקורי נדחה מה-4 לאוקטובר עקב ההשבתה בת 16 ימים של המימשל שהסתיימה ב-17 לאוקטובר. התוצאות צפויות להראות כי 180 אלף משרות חדשות נוצרו במשק האמריקאי בחודש ספטמבר, העליה החדה ביותר מאז אפריל, לאחר תוספת של 169 אלף משרות באוגוסט.
מלבד דו"ח התעסוקה הסוחרים צפויים להתמקד בועידת הטכנולוגיה בה אפל צפויה לחשוף מכשירי טאבלט חדשים בשעה 13:00 שעון ניו-יורק.

בין החברות שצפויות לדווח לפני הפתיחה נמצא את: DD, TRV, COH, UTX, LMT, EMC, FCX, WHR, R, KMB. אחרי הנעילה צפויות לדווח: AMGN, BRCM, APOL, JNPR, CREE ו-ACE.

אחרי הנעילה: נטפליקס (NFLX) זינקה ביותר מ-11% אחרי הנעילה לרמה של 394.99$ במחזורי מסחר כבדים. החברה מקליפורניה דיווחה על רווח של 52 סנט למניה גבוה מתחזית האנליסטים שציפו לרווח של 48 סנט בלבד. חברת הזרמת תכני הוידאו על גבי רשת האינטרנט דיווחה על תוספת מרשימה של מנויים שמגיעים עתה ל-31.09 מיליון בארה"ב בלבד.
וי.אמ.וויר (VMW) זינקה ב-11.3% לרמה של 92$ במחזורי מסחר כבדים, לאחר שחברת טכנולוגיית הענן דיוחה על תוצאות רווח נהדרים כאשר היא מכה בשורת הרווחים את תחזית האנליסטים ב-2 סנט למניה.
חברת הקמעונאות טי.ג'יי.מקס (TJX) זינקה ב-3.3% לרמה של 59.25$ במחזורי מסחר בינוניים העלתה את תחזית הרווחים לרבעון השלישי לפני ועידת המשקיעים השנתית.
בין החברות שאיכזבו, טקסס אינסטורמנטס (TXN) נפלה ביותר מ-3% לרמה של 39.70$ לאחר שחברת השבבים הוציאה תחזית רווחים נמוכה מהציפיות לרבעון הנוכחי. 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.