הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הדאו חוצה את רמת 16,000 הנק' ! מאת שלמה קופר 22.11.2013

הדאו חוצה את רמת 16,000 הנק' ! מאת שלמה קופר 22.11.2013

22-11-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
הדאו-ג'ונס סיים מעל לרמת 16,000 הנק'  בפעם הראשונה בהיסטוריה ביום חמישי בעוד המניות משתחררות מחולשה של 3 ימים, לאחר שנתונים כלכליים הצביעו על שיפור איטי בשוק העבודה ואינפלציה מאופקת. מדד הדאו-ג'ונס סיים בעליה של 0.69% לסגירת שיא ברמת 16,010 נק'. מדד ה-S&P 500 נעל את היום בעליה יפה של 0.81% וסיים קצת מתחת לרמה הפסיכולוגית 1,800 נק' כאשר הוא חונה ברמת 1,796 נק'.
מניות הפיננסים הובילו את השוק ליום ראשון של עליות לאחר 3 ימים של ירידות. למרות שהמשקיעים נותרו עם חששות לגבי התזמון בו הפד יחליט ללחוץ על כפתור הנסיגה מתוכנית התמריצים במסגרתה הוא רוכש 85 מיליארד דולר של אג"ח מדי חודש. חלק אומרים כי השוק יצטרך בסופו של דבר לחוות את התיקון הבלתי נמנע.
להערכתנו שוק המניות ימשיך במסלול העולה לשארית השנה. כולם מצפים לראות תיקון, כדי להוסיף לפוזיציות הלונג במניות שהיו הנכס החזק ביותר השנה. זוהי הסיבה מדוע התיקון הוא הדבר הפחות סביר שיקרה. הבנק המרכזי חזר על עצמו ואמר פעם אחר פעם כי הוא לא ימשוך את התמיכה מהשוק עד אשר הכלכלה לא תוכל לעמוד על 2 רגליים. שילוב נדיר בין צמיחה כלכלית לתמיכה חסרת תקדים של הפד נתנה סיבה טובה למשקיעים לקנות מניות בשנה האחרונה.
הציפיות כי הפד יתחיל לסגת מתוכנית רכישות האג"ח בחודשים הקרובים אך מבלי להעלות את שיעור הריבית, עזר להרחיב את הפער בין התשואה על אג"חים לתקופה קצרה ואג"חים לתקופה ארוכה. הבנקים מרוויחים מכך, מאחר והם לווים בריבית נמוכה לטווח קצר ומעניקים הלוואות בריביות גבוהות לטווחים ארוכים. מניית בנק אוף אמריקה (BAC) זינקה אתמול ב-3% וסגרה ברמה של 15.59$.
בין המניות הבולטות במסחר, אפל (AAPL) אמרה כי היא עשויה להעלות את מחיר ה-iPhone הבא שלה לאחר דיווחים שמראים כי החברה עורכת שינויים בניהול שרשרת האספקה שלה. המהלך צפוי להגדיל את שולי הרווח של החברה. אפל סיימה בעליות של 1.17% וסגרה ברמת 521.02$.
פייסבוק (FB) זכתה להעלאת דירוג המניה עם סטטוס 'ביצועי יתר' אצל בית ההשקעות FBR Capital Market. החברה נקבה ביעד מחירים של 60$ עבור מניית פייסבוק. "אף אחד לא יודע כמה גדולה פייסבוק יכולה להיות", כתבה החברה בדו"ח ההמלצה. "פייסבוק היא השקעה בפלטפורמה בסקאלה גבוהה של מיעד עשיר שמופעלת ע"י קבוצה של אנשים חדשניים שצפויים להמשיך ולפתח רעיונות חדשים נוספים כדי לשפר אותה". פייסבוק סגרה את היום בעליה של 0.60% ברמה של 46.71$.
גרין מאונטיין קופי (GMCR) שיחררה את דוחות הרווח שלה שלשום בלילה ונראה שקלעה לטעם המשקיעים. החברה דיווחה על תוצאות נהדרות בכל החזיתות, צמיחה חזקה בהכנסות, העלאת הדיבידנד ותוכנית קניה בחזרה של המניה בשוק הפתוח. המניה זינקה בתגובה ב-14.14% והיתה אחת המניות החזקות אתמול בחדר המסחר של מכללת מגמות.
שישי:  היומן הכלכלי יוותר ריק היום ויתן למשקיעים את היכולת להמשיך ולהתייחס אינדבידואלית לדוחות הרווח האחרונים של פירמות אמריקה שמשחררות תוצאות רווח לרבעון השלישי של השנה.

אחרי הנעילה: גאפ (GPS) קמעונאית ההלבשה רשמה ירידה של 1.1% לאחר שדיווחה אחרי הנעילה על רווח של 72 סנט למניה והכנסות של 337 מיליון דולר. התוצאות היו טובות בשורת הרווח לעומת צפי מוקדם לרווח של 71 סנט למניה, אך הכנסות החברה היו נמוכות מהתחזית שעמדה על 397 מיליון דולר.

אוטודסק (ADSK) הפועלת בשוק התוכנה, היכתה את תחזיות הרווח ב-2 למניה. החברה גם העלתה את תחזית הרווחים לשנה כולה. בתגובה המשקיעים קנו את המניה שעלתה ב-3.31% בשעות המאוחרות.

מרוול (MRVL) יצרנית השבבים היכתה בגדול את תחזיות הרווח כאשר דיווחה על רווח נהדר שעמד על
32 סנט למניה לעומת צפי האנליסטים לרווח של 25 סנט. בתגובה המניה זינקה ב-6.22% לאחר הנעילה.

רוסט (ROST), איכזבה אחרי הנעילה את המשקיעים עם רווח של 80 סנט למניה לעומת קונצנזוס השוק לרווח של 97 סנט למניה. וול-סטריט הענישה מיידית את המניה ירידה חדה של 7.43% בערכה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.