הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> כדור הרגעה לשוק מבכירים בפד

כדור הרגעה לשוק מבכירים בפד

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


המניות רשמו עליות ביום שלישי, עם מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה-S&P 500 שסוגרים בשיא כל הזמנים, בעוד הערות של בנקים בפדרל ריזרב הקלו מעט את החששות כי הבנק המרכזי עשוי להתחיל ולהפחית את קצב תוכנית התמריצים.
הום דיפו (HD 78.71$) נתנה דחיפה לדאו ג'ונס לאחר שרשת הענק "עשה זאת בעצמך" העלתה את תחזית הרווח להמשך השנה והצליחה לרשום שיא היסטורי במהלך היום. המניה סיימה את היום בעליות של 2.54%. ג'יי.פי.מורגן (JPM 53.02$) גם תמכה בדאו, כאשר היא עולה ב-1.4% לשיא 52 שבועות חדש, לאחר שמנכ"ל החברה זכה בהצבעת אמון מבעלי המניות. 32.2% תמכו בהצבעה בכהונה נוספת עבור המנכ"ל והיו"ר, ג'יימי דיימון.
ללא הודעות כלכליות ביום שלישי, המשקיעים התמקדו בנאומים שנשאו בכירים בפד, על-מנת לקבל אינדיקציה מוקדמת, האם העדות של בן ברננקי ביום רביעי בפני הקונגרס תאותת על הפחתה או סיום של תוכנית ההקלה המוניטרית.
המניות הרחיבו את העליות שלהן במסחר אחה"צ, לאחר שנשיא הפד של ניו-יורק, וויליאמס דאדלי, אמר כי איננו בטוח מתי קובעי המדיניות יפחיתו או יעלו בפעם הבאה את קצב רכישות האג"ח, עקב "חוסר וודאות" בתחזית הכלכלית. מוקדם יותר, ג'יימס בולארד, נשיא הפדרל ריזרב של סנט לואיס, האיץ בבנק המרכזי של אירופה לשקול לאמץ את סגנון תוכנית ההקלה הכמותית של ארה"ב כדי לטפל באינפלציה ובמיתון בגוש האירו. תוכנית רכישות האג"ח במסגרתה הפד רוכש 85 מיליארד דולר באג"ח מגובות משכנתאות, שיחקה תפקיד מרכזי בראלי של השוק. אין ספק שמחירי המניות צברו ערך משמעותי למעלה בעקבות התוכנית ולמעשה השוק נעשה זקוק לתוכנית כמו אל מכונת הנשמה. המשקיעים לאחרונה נעשו יותר ויותר חרדים בשאלה מתי הבנק המרכזי יפחית או יפסיק את התוכנית.
ביום שלישי כלכלני גולדמן זאקס, העלו את יעד המחירים למדד ה-S&P 500 עבור שנת 2013 לרמה של 1,750 נק', מה שנותן אפשרות לעליה של עוד 5% למעלה מהרמות הנוכחיות. האסטרטגים ביססו את העלאת היעד לא על קצב הרווחים של פירמות אמריקה אלא על עליית המכפיל שהמשקיעים מוכנים לשלם על מניות, הודות לבטחון שבתחזית לצמיחה הכלכלית בארה"ב בטווח הבינוני.
רביעי: כל העיניים ביום רביעי יהיו נשואות לפדשר ריזרב, כאשר המשקיעים יחכו למוצא פיו של בן ברננקי, יו"ר הפד, שיעיד בפני ועדת הכלכלה של הקונגרס. הפרוטוקולים של הפד מישיבתו האחרונה יפורסמו אחה"צ.
אחרי הנעילה: מניות רשת האופנה SKS זינקו אחרי הנעילה ביותר מ-19%, לאחר שהחברה פירסמה כי שכרה את שירותיו של גולדמן זאקס כדי למצוא קונה לרשת. מניות NTAP, יצרנית ציוד אחסון הנתונים, נסקו ביותר מ-3%. החברה פירסמה את נתוני הרווח לרבעון הרביעי שלה שעמדו על 69 סנט למניה. שורת הרווח היכתה את תחזית האנליסטים. נוסף על כך המשקיעים אימצו בחיבה את העובדה כי החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד ועל תוכנית רכישה בחזרה של המניה בשווי 3 מיליארד דולר במהלך 3 השנים הקרובות.

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.