הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> תמונות ראשונות מעונת הדוחות לרבעון ה-2

תמונות ראשונות מעונת הדוחות לרבעון ה-2

22-07-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

המניות המשיכו למעלה לעבר 1,700 נק' במדד ה-S&P 500 בסוף השבוע. הדרך היתה קלה יותר עם נתונים טובים על דרישות האבטלה. אפילו מרשים יותר היה סקר הפילדלפיה פד עם קריאה נהדרת של 19.8 נק' לעומת צפי לקריאה של רק 9 נק'. החשיבות הגדולה של הדו"ח האחרון הוא ההד לעוצמה הגדולה מהפעילות היצרנית. אם סקטור הייצור חוזר לזנק לאחר החולשה האחרונה, זה מבשר טובות גם לצמיחת ה-GDP העתידית, לרווחי החברות ובסופו של דבר לשוק המניות שניזון מכך. כעת השוק נמצא על הדרך לרשום את החודש הטוב ביותר מאז ינואר.
קצב העליות האחרונות בשוק המניות הולך ומאט. כנראה בגלל שהשוק צריך לעכל את העליות המהירות האחרונות. זה נותן גם זמן למשקיעים להעריך את הסיבוב הנוכחי של דוחות הרווח והנתונים הכלכליים הטריים שמתפרסמים כדי לקבוע האם 1,700+ נק' נמצא בקלפים עבור מדד ה-S&P 500.
בשבוע הקרוב וול-סטריט עולה על האוטוסטרדה הראשית של עונת הדוחות לרבעון ה-2 עם יותר מ-600 חברות שתדווחנה על התוצאות לרבעון השני, מהן 150 ממדד ה-S&P 500. ההפתעות השליליות ביותר הגיעו עד כה מסקטור הטכנולוגיה. בשבוע שעבר היו אלו מיקרוסופט (MSFT), אינטל (INTC) וגוגל (GOOG) שאיכזבו. האכזבה הגדולה ממיקרוסופט שלחה את המניה לצניחה חדה של 12% ביום שישי.  בהתחשב בכך שיותר מ-20% מחברות ה-S&P כבר דיוחו וביחד הן מרכיבות 30% משווי השוק המצרפי של המדד, יש לנו דגימה טובה מספיק לתוצאות הרבעון השני כדי לשפוט את עונת הדוחות.
רווחי הרבעון ה-2 נמצאים על המסלול לרשום שיא של כל הזמנים. אך סקטור הפיננסים עוזר להחביא הרבה חולשה בתמונת הרווחים הכוללת. בשבוע שעבר היו אלו סיטי גרופ (C), מורגן סטנלי (MS) וגולדמן זאקס (GS) עם דוחות מצויינים שהמשיכו את המגמה שקבעו הבנקים הגדולים ג'יי.פי.מורגן (JPM) ו-וולס פארגו (WFC) בשבוע הראשון של עונת הדוחות. תפשיטו את הצמיחה החזקה בסקטור הפיננסים ודוחות שאר חברות ה-S&P 500 הופכים לשליליים ורושמים למעשה ירידה של 2.9%.
אף עסק איננו יכול לשבת על זרי הדפנה ולקוות לעתיד טוב יותר, אך הסוגיה הזו מקבלת ביטוי משמעותי בסקטור הטכנולוגיה, שם המצאות וחדשנות טכנולוגית נכנסו והפריעו למהלך העסקים הקיים. הבעיות של מיקרוסופט קשורים בחלקן לחברה עצמה, פונקציה של חוסר יכולת של ההנהלה להשיג יעילות או להוציא לפועל כל יוזמה משמעותית. אבל תרומה גדולה לבעיות של החברה היא התוצאה של התאדות קבוע של מחשבי ה-PC והחלפתם בטאבלטים ופלטפורמות מוביליות אחרות. מיקרוסופט לא סובלת לבדה. מיצרניות שבבים כמו אינטל (INTC) ואיי.אם.די (AMD) ועד יצרניות PC כמו היולט פאקרד (HPQ) ודל (DELL), הרבה חברות נמצאות בקו האש.
גוגל ניצבת בפני אותה בעיה. אחרי הכל הכרסום בהכנסות של גוגל מהקלקות על פרסומות בשאילתות חיפוש היא תוצאה ישירה של ההגירה ההמונית ממחשבים נייחים לפלטפורמות מוביליות. גוגל אולי יכולה לאזר זאת ע"י נפח תעבורה גדול יותר, אבל אינטל, מיקרוסופט ואחרות חייבות באופן יסודי לערוך מחדש את העסקים שלהם כדי להצליח.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים בעליות שערים של 0.7%, מדד הדאו ג'ונס עלה 0.5% ומדד הנאסדק ירד 0.3%.
בשורה התחתונה: הניחוש שלנו הוא שהשוק ייסחף למעלה עד ל-1,700 נק' ואף יפרוץ רמה זו בזחילה שתיראה כמו התגבשות מחירים. הזרז ללכת למעלה ככל הנראה לא יהיה כל כך מובן מאליו, כמו עוצמה כלכלית נהדרת. אלא יותר, היעדר חדשות רעות, שיתן למשקיעים את הנשק שדרוש כדי לקנות מניות מעל 1,700 נק'. הפד היה זרז מרכזי לעליות כבר זמן מה. אך זה צריך להשתנות, לפחות בזמן הקרוב, לאחר שהמשקיעים קיבלו הבטחה כי הפד יהיה גמיש בתזמון של הנסיגה מתוכנית התמריצים ורק כאשר הכלכלה תוכל להתמודד עם מהלך כזה.
מבט טכני
מדד ה-S&P 500 ממשיך לכוון גבוה ובשבוע האחרון הצליח גם לפרוץ את השיא התוך יומי שנקבע ב-22 במאי. שיא היסטורי חדש ובאותה נשימה: זהירות צבע טרי! למרות הפריצה לשיא חדש, המחזורים נמוכים עת עונת המלפפונים עוטפת את וול-סטריט. תיקון בהחלט עשוי להיות בקלפים. נסיגה ראשונית עשויה להוביל את השוק למנוחה על ממוצע נע ל-20 יום שנסחר ברמה של 165.38 נק' ולאחר מכן לממוצע נע ל-50 יום ברמת 163.31 נק'.

 

 

s&p 500

 

בשבוע הקרוב

8 מניות מהדאו ג'ונס יחד עם אפל (AAPL) נמצאות בין החברות שתדווחנה באחד השבועות העמוסים ביותר של עונת הדוחות. 157 חברות במדד ה-S&P 500 ישחררו דוחות. אפל, החברה השניה בגודלה בשווי שוק בארה"ב, תהיה במרכז העניינים והמשקיעים מעוניינים לראות האם היא יכולה להפוך את המגמה של דוחות גרועים מהצפוי בסקטור הטכנולוגיה בעונה הנוכחית. אפל תפרסם את דוחותיה אחרי הנעילה ביום שלישי. ברשימת החברות שתדווחנה השבוע נמצא בין השאר את: בואינג (BA), מקדונלדס (MCD), ויזה (V) ויו.פי.אס (UPS).
האינדיקטורים הכלכליים לשבוע הקרוב יכללו את מכירות הבתים החדשים והקיימים.

שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.