הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 22.7.2016 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 22.7.2016 - מערכת Best Trader

כאילו שאין שום חדשות שליליות בעולם

אם מישהו היה זקוק לאישור לכך שלבורסה התנהלות משלה החודש הזה סיפק את האישור. לכאורה, יכולנו לקבל החודש מרחץ דמים בבורסות: תוצאות משאל העם בבריטניה (ה-Brexit), ניסיון הפיכה בטורקיה עם דרמה סוחפת ומאות הרוגים, פיגועים ומה לא בעצם... אבל לבורסות שלא ממש מתרגשות מחדשות יש את ההתנהלות המיוחדת שלה והמשקיעים ידעו החודש להתעלם מכל ידיעה שלילית ולהתרכז רק בחיובי. זאת גם הסיבה שרבים מאיתנו מאמינים שיכולות ניתוח גבוהות לא תמיד יעזרו ולפעמים הבנת הניתוח הטכני וקראית מגמות השוק תניב תוצאות טובות יותר מכל ניתוח אחר.

מדד המעו"ף – סימני חיים התגלו בבורסה בת"א- כבר חודשים לא מעטים אנו מציינים את החולשה במדד המעוף אבל בשבועיים האחרונים סוף סוף ניתן לומר שיש סימנים חיוביים גם בבורסה המקומית. מדד המעוף קבע תחתית כפולה סביב רמת 1380 נקודות ונראה כי יצא לדרך חדשה וחיובית. הפעם לשם שינוי נראה שהוא גם יודע לפרוץ התנגדויות שהראשונה בהם היתה ב-1455 נקודות. אם יפרוץ גם את ההתנגדות ב-1500 נקודות הדרך מעלה פתוחה.
גרף מדד המעוף 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,467 נקודות. קרדיט: FXGraph

עדיין בבורסה המקומית. בסקירה הקודמת (ראה קישור: http://www.besttrader.co.il/pages.yecms/skirot/1-7-2016 )  ציינו לחיוב את מדד הנפט והגז והדגשנו שהוא נראה מצויין להמשך עליות. ובכן כך קרה ואכן המדד צבר מומנטום ועלה יפה אך כאן גם המקום לציין שהמדד עומד בפני נקודת התנגדות חשובה מאוד ומי שעדיין לא מחזיק במדד נראה כי מוטב שימתין לפריצת ההתנגדות ב-1075 בטרם יצטרף למגמה. 
גרף מדד תא גז ונפט 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 1052 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד הדאקס הגרמני  

למרות האווירה החיובית בבורסות העולם מדד הדאקס הגרמני עדיין לא שותף לחגיגה ונשאר מאחור. כבר ציינו בסקירות הקודמות שמדד הדאקס אמנם לא קרוב לתחתית של חודש פברואר 2016 אך גם הוא עדיין לא הצליח להוכיח מאז התמודדות רצינית עם נקודת התנגדות אמיתית. רק פריצת רמת 10,500 נקודות עשויה לשנות את המצב בדאקס לחיוב אך הדבר נראה קשה יותר ויותר עקב כך שהמדד בעצם מייצר כל פעם שיא נמוך מקודמו, כלומר המוכרים באים בכל פעם מוקדם יותר ומנסים בכך להקדים את חבריהם המוכרים פעם אחר פעם. קו המגמה ברור מאוד ולא מותיר מקום לספק לעת עתה ועד שלא נראה שבירה ברורה מכיוונו נאמר כי זהו המדד החלש מבין המדדים שאנו בוחנים.
גרף מדד הדאקס  
מדד הדאקס – גרף שבועי 10,156 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד S&P500  - מוקד החגיגה

מדד ה-S&P500 מרגיש כמו המדד הכי רחוק מהחדשות השליליות. כשאצלנו מנסים לעבור למגמה חיובית ובדאקס עדיין אי אפשר להגיד שאנחנו במגמה חיובית דווקא מדד ה-S&P500 חוגג פריצה לשיאים חדשים שלא נראו כמותם מעולם והוא עושה זאת לאחר דשדוש ארוך ומייגע מאוד שהחל אי שם בשנת 2014.
גרף מדד ה S&P500 
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,165 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בסקירה/כתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.