הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הפרוטוקולים של הפד שולחים את הדאו ליום 6 של ירידות

הפרוטוקולים של הפד שולחים את הדאו ליום 6 של ירידות

22-08-2013

מדדים


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
פעם נוספת המניות נפלו בשעה האחרונה כדי לסגור את היום באדום תוך מסחר תנודתי ביום רביעי, כאשר מדד הדאו-ג'ונס רושם רצף של 6 ימי ירידות ומשווה את הרצף השלילי הארוך ביותר מאז יולי 2012, בעוד המשקיעים מעכלים את הפרוטוקולים מישיבת הפד האחרונה. המניות בתחילה כיוונו למטה לאחר פרסום הפרוטוקולים, אך מהר חזרו למעלה ותוך חצי שעה מחקו את כל הירידות של יום המסחר. יחד עם זאת המכירות חזרו פעם נוספת לקראת הנעילה, כאשר המדדים סוגרים בסמוך לשפל היומי. בסיכום יומי מדד הדאו ירד ב-0.7% בעוד מדד ה-S&P 500 איבד 0.58%.
הפרוטוקולים מהפד ריזרב מישיבת המדיניות האחרונה הראו כי כמעט כל הבנקאים בפדרל ריזרב הסכימו כי עדיין לא הגיעה השעה לשינוי בתוכנית התמריצים. הפרוטוקולים לא אמרו לנו הרבה. הם כן הראו שבדיוק כמו כל אחד אחר גם בפד מבולבלים ולא מקבלים סימנים ברורים מהכלכלה. זה בהחלט מאפיין כלכלה פרווה שמשתרכת בצמיחה למעלה בקצב מייגע של 2% לשנה.
התנודתיות אתמול בוול-סטריט הגיעה תוך מחזורי מסחר חלשים, עם 5.58 מיליארד מניות שמחליפות ידיים, מתחת לממוצע היומי שעומד על 6.31 מיליארד.
שחקני השוק נוקטים בגישה זהירה לאחרונה, כאשר מדד ה-S&P 500 רושם ירידות ב-5 מתוך 6 ימי המסחר האחרונים, על רקע חוסר וודאות בשאלה כמה מוקדם יקח לפד להתחיל בנסיגה הדרגתית מתוכנית רכישות האג"ח בגובה של 85 מיליארד דולר מדי חודש. זוהי רק השאלה עד כמה הפד הולך להוריד את הרגל מהגז. אין ספק כי הוא לא הולך ללחוץ על הברקס.
הנתונים הכלכליים שפורסמו ביום רביעי הראו כי מכירות הבתים הקיימים עלו בחודש יולי לרמה הגבוהה ביותר שלהן מזה 3 שנים, ומצביעים על-כך כי לעליה בריבית המשכנתאות יש השפעה מוגבלת בלבד על ההתאוששות בשוק הדיור. המכירות קפצו ב-6.5% בחודש יולי לקצב שנתי של 5.39 מיליון יחידות. הכלכלנים ציפו לקצב שנתי של 5.15 יחידות.
מניות הקמעונאות פעם נוספת היו בפוקוס, עם דוחות רווח מלוא'ס (LOW), טרגט (TGT) ואחרות. סקטור הקמעונאות ירד ב-0.8%. TGT הזהירה כי הרווח השנתי שלה עלול להיות בקצה התחתון של התחזיות, בעוד הצרכנים נשארים זהירים בגובה ההוצאות בחנויות. אזהרת הרווח שלחה את המניה לירידה חדה של 3.6% לרמה של 65.50$. פטסמארט (PETM) צנחה ב-5.3% לרמה של 71$, לאחר פרסום תוצאותיה בעוד אמריקן איגל (AEO) צללה ב-9.9% לרמה של 14.76$ לאחר שהעבירה למשקיעים תחזית חלשה להמשך השנה.
בצד החיובי, רשת עשה זאת בעצמך LOW, עלתה ב-3.9% לרמה של 45.81$ לאחר שדיווחה על עליה מפתיעה ברווח הרבעוני ובמכירות, בעוד מכירות הבתים מעודדות אנשים להוציא יותר על בתיהם.
חמישי: נתוני התביעות בפעם הראשונה לדמי אבטלה יפורסמו בשעה 8:30, בעוד מדד מחירי הדיור FHFA לחודש יוני ומדד האינדיקטורים המובילים לחודש יולי יפורסמו בשעה 9:00 ו-10:00 בהתאמה.

אחרי הנעילה: ענקית הטכנולוגיה היולט פאקרד (HPQ) צללה למטה אחרי הנעילה ב-7.8% לאחר שדיוחה על רווח של 86 סנט למניה לרבעון האחרון שהיה מתחת לקונצנזוס וול-סטריט. המניה נלחצה למטה עוד לפני פרסום הדוחות וסיימה את המסחר הסדיר בירידה של 1.8%. נוסף על כך החברה הודיעה על ארגון מחדש של צוות ההנהלה.
לימיטד בראנדס המחזיקה במספר מותגי אופנה בינהם ויקטוריה סיקרטס, הודיעה אחרי הנעילה על רווח של 61 סנט למניה ברבעון השני, סנט מעל לתחזיות. מכירות הרשת עלו בתקופה זו ב-2% והסתכמו ב-2.52 מיליארד דולר. במבט לרבעון השלישי החברה מצפה לרווחים בטווח של 23 עד 28 סנט למניה, מתחת לתחזיות וול-סטריט המוקדמות. המניה נפלה ב-2.26% במחזורי מסחר בינוניים אחרי הנעילה.
יצרנית המזון האורגני היין סלסטיאל (HAIN) זינקה ביותר מ-7% במסחר המאוחר, לאחר שהחברה היכתה את תחזיות וול-סטריט ב-3 סנט כאשר דיווחה על רווח של 65 סנט למניה. נוסף על כך החברה הודיעה על מינוי מנהל כספים חדש.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.