הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> NFLX מזנקת 18% אחרי הנעילה! מאת שלמה קופר 23.1.2014

NFLX מזנקת 18% אחרי הנעילה! מאת שלמה קופר 23.1.2014

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 סגר שטוח ביום רביעי, בעוד מצבור של דוחות רווח מעורבים של פירמות אמריקה, נכשל לטעת במשקיעים את הבטחון לדחוף את המניות גבוה יותר, כאשר המדדים נסחרים בסמוך לשיא כל הזמנים. בפעם השניה ברציפות מדד הדאו רשם ירידות משמעותיות, לאחר דוחות רווח חלשים של י.ב.מ (IBM), בעוד הנאסדק טיפס, כאשר בלאקברי (BBRY) היא אחת מהמנועים החזקים בו. בסיכום יומי מדד הדאו מסיים בירידות של 0.25%. מדד ה-S&P 500 מסיים בעליה זעומה של 0.06% ומדד הנאסדק רושם עליות של 0.41%
IBM איבדה 3.3% וסגרה ברמה של 182.25$, המשקולת הגדולה ביותר על הדאו, לאחר שענקית הטכנולוגיה פיספסה את תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי, על רקע ביקושים חלשים, בייחוד בשווקים המתפתחים כמו סין. התוצאות הגיעו לאחר אכזבה מורייזון (VZ) טרוולרס (TRV), וג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) אשר כולן הכבידו על מדד הבלו-צ'יפ.
עד כה בעונת הרווחים הנוכחית ראינו ירידה ביכולת של החברות להעביר את הסחורה בשורת הרווח. יחד עם זאת גם ראינו סימנים לצמיחה בשורה העליונה, אשר כבר זמן רב אנחנו מחכים לראות שם התרחבות. לראות מגמת צמיחה רחבה בשורה העליונה מאותתת על הבריאות של הכלכלה וזה עשוי להיות מספיק כדי לשמור על השוק צף ברמות הנוכחיות למרות האכזבות.
עם 16% מחברות ה-S&P 500 שכבר דיווחו, 61% מהן עקפו את תחזיות הרווח, בהשוואה לשיעור ממוצע של 67% שראינו ב-4 הרבעונים האחרונים. יותר מ-66% מהחברות הצליחו להכות את תחזית האנליסטים בשורת ההכנסות, מעבר לממוצע של 55% ב-4 הרבעונים האחרונים.
בין החברות שדיווחו אתמול נורפולק סאות'רן (NSC) קפצה 4.8% לרמה של 92.94$ לאחר שדוחות הרווח שלה היכו את תחזית האנליסטים. העליות במניה עזרו למדד התחבורה להשיג שיא היסטורי חדש.
מניית ניואנס (NUAN) המתמחה בפיתוח תוכנות לזיהוי קולי, זינקה 7.8% לרמה של 16.05$ לאחר שהעבירה תחזית אופטימית לרבעון הראשון של השנה ועזרה לדחוף את מדד הנאסדק למעלה. עוד בטכנולוגיה בלאקבארי (BBRY) זינקה 8.6% לרמה של 10.78$. מניית הסמארטפון רושמת כבר עליה של 26% במהלך 3 ימי המסחר האחרונים.
חמישי: בין שטף דוחות הרווח, נתונים על הדיור ועל דרישות האבטלה עשויים גם להשפיע על השוק היום. סוחרי המניות יסתכלו גם על התוצאות של מספר דוחות רווח טובים במיוחד שפורסמו אחרי הנעילה והובילו לעליות חדות במניות מפתח.
נתוני דרישות האבטלה בפעם הראשונה יתפרסמו בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. מכירות הבתים הקיימים ומדד האינדיקטורים המובילים יתפרסמו יחדיו בשעה 10:00.
חברות שתדווחנה לפני הפתיחה היום יהיו: מקדונלדס (MCD), יוניון פסיפיק (UNP), באקסטר (BAX), לוקהיד מרטין (LMT), יונייטד קונטיננטל (UAL) וג'ונסון קונטרולס (JCI). לאחר הנעילה תדווחנה מיקרוסופט (MSFT), סטארבאקס (SBUX), ג'וניפר (JNPR), אלטרה (ALTR)
אחרי הנעילה: חגיגה אחרי הנעילה במספר מניות שמזנקות לאחר דוחות נהדרים.
נטפליקס (NFLX) זינקה ב-18% לאחר שדיווחה אחרי הנעילה ביום רביעי על זינוק ברווחי הרבעון הרביעי ל-79 סנט למניה מ-13 סנט למניה. ההכנסות גדלו ב-24% ל-1.18 מיליארד דולר. החברה אמרה כי הוסיפה 2.3 מיליון מנויים לשירות הזרמת הוידאו שלה על גבי רשת האינטרנט ברבעון האחרון וכעת מצבת המנויים שלה עומדת על 33.4 מיליון מנויים.
מניית איביי (EBAY) רצה 5.77% למעלה בשעות המאוחרות. החברה שמפעילה את זירת הקניות המקוונת דיווחה על עליה ברווחי הרבעון האחרון לרמה של 81 סנט למניה. EBAY הוסיפה ואמרה כי המשקיע הפעיל קארל אייקן דורש ספין אוף של שירות סליקת הכספים פייפאל מהחברה. אייקן מחזיק 0.8% ב-EBAY.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.