הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> כיוון אחד למעלה!

כיוון אחד למעלה!

23-10-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות טיפסו ביום שלישי, כאשר הן דוחפות את מדד ה-S&P 500 לשיא היסטורי חדש נוסף, לאחר דו"ח תעסוקה חלש מהצפוי לחודש ספטמבר שחיזק את הציפיות כי הפדרל ריזרב יותיר את תוכנית רכישות האג"ח על המסלול עד לפחות תחילת השנה הבאה. יום שני סימן את היום ה-4 ברציפות לעליות במדד.
148 אלף משרות חדשות בלבד נוצרו בחודש שעבר, משמעותית מתחת לקונצנזוס האנליסטים שעמד על 180 אלף. הנתונים נראים ככאלו שיתמכו בהחלטת הפד להמשיך ולהפעיל את תוכנית התמריצים בת 85 מיליארד דולר, שהיתה פקטור מרכזי בראלי של 2013 במסגרתו השיג ה-S&P 500 עד כה 23%.
כלכלנים רבים חושבים כי הפד ימנע מלסגת ממדיניות הכסף הקל, ששמר על עלויות הלוואה נמוכות, עד לשנה הבאה. הבנק המרכזי הפתיע את שחקני השוק בספטמבר כאשר עצר כל תוכנית לקצץ בתוכנית התמריצים.
אך העליות אתמול היו מוגבלות בנאסדק לאחר שחלק מהמנצחות הגדולות של השנה לרבות נטפליקס (NFLX), הפכו כיוון ונעו למטה. עבור NFLX זה היה יום מחריד של נר בולען. המניה גם ראתה מחיר גבוה מהמחיר של יום המסחר הקודם, אך גם נסחרה מתחת לנמוך של המחיר הנמוך ביום הקודם. זוהי הוכחה לכך שהעליות הרצופות והחזקות במניה התישו אותה. NFLX נפלה ב-9% לרמה של 323.12$ והחזירה חזרה עליות מוקדמות יותר של 9% שהגיעו לאחר פרסום דוחות הרווח של החברה ביום שני בלילה. יותר מ-17 מיליון מניות החליפו ידיים, כאשר מחזור המסחר היה כמעט פי 8 מהממוצע. מנכ"ל החברה באזהרה בלתי שגרתית אמר למשקיעים כי עליהם להיזהר מאופוריה סביב המניה, ששילשה את מחירה בשנה האחרונה בלבד. האזהרה הזו היכתה גלים בשוק ביום שלישי ופגעה במניות טכנולוגיה ואינטרנט כמו AAPL, AMZN, FB, P, LNKD ו-GOOG יחד עם מניות אינטרנט סיניות כמו BIDU ו-SINA.
אפל (AAPL) נסוגה ב-0.3% לרמה של 519.87$, למרות שהירידות דעכו לאחר שהחברה חשפה קו חדש של מכשירי iPad.
טראנסאושן (RIG) זינקה ב-6% לרמה של 49.35$ לאחר הודעת ה-S&P כי מניית חברת השירותים לקידוחי נפט, תחליף את מניית דל (DELL) במדד ה-S&P 500 לאחר הסגירה ביום שני הבא.
רביעי: דוחות רווח מבואינג (BA), קאטרפילר (CAT) ועשרות חברות גדולות אחרות, צפויות לקבוע את מסלול המסחר ביום רביעי. חברות נוספות שתדווחנה לפני הפתיחה: LCC, GD, TUP, MSI, WLP. אחרי הנעילה תדווחנה: FFIV, LRCX, CTXS, TRIP, ORLY, SYMC.
מחירי הייבוא והייצוא צפויים להתפרסם לפני הפתיחה בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. מדד מחירי הבתים של האגודה הלאומית של בוני הבתים יתפרסם בשעה 9:00.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.