הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> חיוב מתקתק

חיוב מתקתק

23-10-2013

קיבלנו היום אוסף די מעניין, ולעיתים מטריד של חדשות פיננסיות, וכלכליות. לכאורה, כל המכשולים הפוליטיים, והגיאו-פוליטיים הוסרו, ואפילו איום הצמצום של ההרחבות הכמותיות נפל לפח לתקופה ממושכת.

מדדי המניות העיקריים בעולם עולים ללא מעצורים, ובתנועה מהירה, כאשר אינדיקאטורי רוחב השוק מורים על כך שזו תנועה הכוללת הרבה מאוד סקטורים, ולא מרוכזת במספר מצומצם של נכסים.

כמו כן, מאז ה"פשרה" שדחתה את בעיות החוב האמריקאי לתחילת השנה הבאה, ראינו גם קריסה של ממש בדולר העולמי, אשר ניתן לראותה בפירוט יתר במה שעושים מטבעות כמו היורו, הסטרלינג, הדולר האוסטרלי, הדולר-שקל כמובן, ואפילו הדולר-יין שאיננו קורלטיבי במיוחד לדולר אינדקס.

קריסה זו של המטבע האמריקאי, מתבטאת גם בתחום הסחורות, כאשר שתי הסחורות המעניינות יותר: הזהב והנפט, מראים לנו משהו שונה למדיי. בזהב, עלייה תואמת, והגיונית, אשר הצליחה לפרוץ קו המגמה חשוב לסוחרי החוזים העתידיים על המתכת הצהובה (כבר מדברים על 1400 ואולי קצת יותר לפני שנחשוב שוב על תחזית גולדמן סאקס בדבר זהב סביב 1050 (?!)).

לעומת זאת, בנפט, המשך מגמה יורדת דרמטית בחוזה ה-WTI לעומת יציבות תזזיתית בחוזה ה-BRENT. ב-WTI, שבירת רמת המחיר של 100 הייתה לא רק חשובה פסיכולוגית כמספר עגול יפה במיוחד, אלא סימנה את תחילתו של מהלך מהיר במיוחד כלפי מטה. למרות שתנועה זו מוזרה בחוסר ההגיון המונטארי שלה, היא בהחלט מייצגת עלויות אנרגיה נמוכות יותר, וזה עוד דלק של חיוב למניות.

והנה, על בסיס כל החיוב הזה, בא לנו מריו דרגי, ראש הבנק המרכזי האירופי, ומבטיח "מבחני מצוקה" לבנקים האירופים ביחד עם "מיון קפדני" בין הבנקים הטובים, והלא טובים, לצורכי עזרה מרכזית וקביעת כללי המשחק של בנקאות אירופית יותר אחידה. כל זה כאשר היורו בסביבות ה-1.38 והמאיים לחנוק את מאמצי הצמיחה מחדש של היבשת.

בנוסף, שמענו על תחזיות די עגומות על התוצר התעשייתי הסיני, אכזבה במוצריה החדשים של אפל (וההשפעה של זה על החברות המשרתות אותה באסיה), ולבסוף צפי מפימקו על חידוש הבעיות הפיננסיות בשווקים המתפתחים. סה"כ, אוסף של דברים שיכולים בהחלט להעכיר את האווירה.

טכנית, אין שום סיבה לא להמשיך להיות חיובי, חוץ מן החשש המתמיד של קיצוניות יתרה, כמו שמתחיל להסתמן בתנועת מחירי המדדים. איכשהו, ולא רק בגלל החדשות האלו, אני מתחיל להרגיש צורך בצמצום סיכונים (לא פעולה עדיין), ומחכה שנאמר על אירוע זה, או אחר, שהוא היה הטריגר לתיקון הטכני.

 

משה שלום
ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.