הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סנטה יגיע לעיר השנה? מאת שלמה קופר 23.12.2013

סנטה יגיע לעיר השנה? מאת שלמה קופר 23.12.2013

23-12-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
הפדרל ריזרב סוף סוף הודיע כי יחל לסגת מתוכנית התמריצים והסיר באחת את חוסר הוודאות הגדול ביותר שהיה תלוי מעל השוק מאז ספטמבר. האם וול-סטריט מכינה את הבמה לקראת פינאלה של סוף השנה? המניות בסיכוי גדול יותר לקבל נקודות על התנהגות טובה מאשר להיות לא ממושמעות, בימים האחרונים של השנה.
"ראלי  סנטה קלאוס" הוא אנומליה עונתית שמתארת עליה במחירי המניות בחודש דצמבר ובדר"כ מתרחשת בשבוע האחרון של השנה קודם תחילת השנה החדשה. מדד ה-S&P 500 רושם בממוצע עליות במהלך 5 הימים האחרונים של דצמבר והיומיים הראשונים של ינואר. למעשה מאז 1950 המדד רושם עליות של 1.5% בממוצע בתקופה זו. השוק ב-20 השנים האחרונות רושם עליות בחודש דצמבר בשיעור של 80% מהזמן.
למרות שמדד ה-S&P 500 רושם עליות של בערך 1% עד כה החודש, המדד יושב על עליות משמעותיות של 27% מתחילת השנה ונמצא על המסלול לרשום את שנת העליות הגדולה ביותר מאז 1987. זו היתה שנה חזרה ולא נתפלא אם המשקיעים כבר סוגרים את השנה שלהם ומנצלים את השבועות האחרונים של השנה לזמן פנאי עם המשפחה. אחרי הכל אין הרבה מקום או חדשות שיוכלו להזיז את המניות בשנה הבאה באותה עוצמה. ואכן מחזורי המסחר בשבוע האחרון היו מתחת לממוצע, כאשר משקיעים רבים נועלים רווחים יפים על תנועת המניות בשנה האחרונה ופורשים לחגים.
המניות רצו למעלה בצורה חדה בשבוע האחרון כאשר מדד הדאו-ג'ונס ומד ה-S&P 500 רושמים שיאים היסטוריים על בסיס סגירה ביום שישי, לאחר הודעת הפד באמצע השבוע כי יקטין את קצב רכישות האג"ח ב-10 מיליארד דולר מרמה חודשית של 85 מיליארד דולר לרמה של 75 מיליארד דולר. הנסיגה תצא לפועל כבר בתחילת ינואר של השנה הבאה.
ישנה הרבה שקיפות בשוק, אך רוב התנועה כבר נעשתה. אנו מצפים לראות את המשך המחזורים המצומצמים בשוק בשבוע הקרוב, כאשר להערכתנו כל ירידה אם תתפתח תהיה מוגבלת בעוצמתה. בשבוע הבא הבורסות בארה"ב יסגרו ביום שלישי בשעה 13:00 בצהריים וישארו סגורות ביום רביעי לרגל חג המולד.
כעת כאשר הפד פינה את הדרך, המשקיעים יכולים סוף סוף  לשוב ולהתמקד בנתונים הפונדמנטליים של הכלכלה. רווחי הרבעון הרביעי יחלו לזרום לשוק בחודש ינואר והפוקוס המלא של המשקיעים יהיה על המספרים הללו ועל תחזית החברות.
בסיכום שבועי: מדד הדאו-ג'ונס זינק ב-3.1%. מדד ה-S&P 500 רשם עליות של 2.5% ומדד הנאסדק טיפס ב-2.6%.
מבט טכני

התנודתיות הרימה את ראשה במדד ה-S&P 500 בשבועיים האחרונים. למרות שהיה נראה לחלק מהמשקיעים כי הנה בשבוע הקודם שוק המניות הולך לצלול למטה לאחר שבוע הירידות החזק ביותר מזה מספר חודשים, הקונים עשו בדיוק את מה שהם עשו כל השנה. הם היו שם כדי לנצל  את ירידות המחירים בכדי לאסוף סחורה נוספת. בסוף השבוע החיוך פעם נוספת מתפשט על פניהם כאשר מדד ה-S&P 500 נושם שיאים היסטוריים חדשים. תמיכה ראשונה ל-SPY מסומנת אצלנו ברמת 177.30 נק'. תמיכה שניה מסומנת ברמת 173.60 נק', המהווה ריטסט לתבנית הפריצה האחרונה מספטמבר.

 

SPY

 


בשבוע הקרוב:
הנתונים הכלכליים לשבוע המסחר המקוצר השבוע יכללו את ההכנסה הפרטית ביום שני בשעה 8:30. הנתונים ביום שלישי יכללו את הזמנת מוצרים בני קיימא בשעה 8:30 ומכירות הבתים החדשים בשעה 10:00. ביום חמישי יתפרסמו נתוני תביעות האבטלה הראשוניות בשעה 8:30.

שבוע מסחר מוצלח!

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.