הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון 23.4.2013- מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון 23.4.2013- מאת משה שלום FXCM

שמחה שבלב

לקוראי הנאמנים ידוע כמה אני עוקב אחר הזהב. למעשה, ירידתו המואצת הייתה סוג של בשורה טובה, ושמחה בלב, כי כל המניפולאטורים נתנו לנו, לכאורה, הזדמנות לקנות בזול, משהו שהוא בסופו של דבר יקר ערך במהותו.

כאן הגיע הסייג. האם יש לחשוב כמו כלכלן רציונאלי, או להתחשב במעשיהם של מי שמצליח לשנות את חוקי הטבע, בינתיים, ולהימנע מלעשות רכישה. לכאורה, ובמיוחד אחרי מה שקורה ביפן (הרחבות כמותיות), לזהב ולכל ה"דברים" האמיתיים הייתה צריכה להיות עדנה.

מה כאן קורה? למה אותם דברים אמיתיים, תעשייתיים, או לא, דווקא נמצאים במגמה יורדת? האם אנו נמצאים בתחילתה של תקופה דפלאציונית חדשה, או שהכול נובע ממאמציהם של המשפיעים על השוק ה"לא חופשי" של היום, על מנת לכוון את כולם למניות, כאשר משפיעי אינפלציה מורדים בכוונה?

לי אין תשובה על כך. לדעתי, בזהב, הייתה לנו תופעה ייחודית, כי הכמויות של החוזים שנדרשו כדי לגרום לו לרדת כל כך הרבה, וכל כך מהר, הצביעו בבירור על יותר מאשר גופים רגילים. אבל האם נכון לומר אותו דבר על הנפט, הנחושת, או הכותנה? התשובה לכל השאלות האלו נעוצה כמובן בתפיסת החיים שלנו מול השווקים הפיננסיים.

כל עוד הם היו חופשיים, או אפילו חופשיים למחצה, דהיינו שיקפו את הביקוש, וההיצע האמיתיים עבור אותם נכסים פיננסיים, יכולנו לנסות לקחת עמדה, על פי ההיגיון הכלכלי של הדברים. עכשיו, כאשר מוזרמים טריליונים של ... כל חודש, על מנת להשיג מטרות צמיחה, ותעסוקה, קשה לדמיין תהליך קבלת החלטות פונדמנטלי סביר. במיוחד עבור הטווח הקצר, והבינוני.

נשאר לנו לבחון שיטתיות אחרת. שיטתיות של עקיבה אחר הנעשה. שיטתיות שתאמר לנו מתי "הם פועלים", על מנת שנוכל להצטרף. כל אחד חייב להתאים שיטתיות כזו לעצמו, אבל היא חייבת להיות, כי היא זו שתציל אותנו, ואף לעיתים תניב רווחים, כאשר מה שאמור לרדת, עולה, וההיפך.

 

מבצע

 

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.