הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

חור בדלי?

מדדים 

 
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

המניות ירדו ביום רביעי, עם מדד ה-S&P 500 שרושם את הירידה החדה ביותר ב-3 שבועות, לאחר שהפרוטוקולים של הפד הראו כי מספר בנקאים מוכנים להצר את סקאלת רכישות האג"ח בתוכנית הפד כבר בפגישת הבנק הבאה בחודש יוני. המסחר היה תנודתי, כאשר גם מדד הדאו-ג'ונס וגם מדד ה-S&P 500 רושמים עליות של יותר מ-1% בבוקר, אך נופלים יותר מ-1% אחה"צ. בסיום היום מדד ה-S&P 500 רושם ירידות של 0.8%.
הפרוטוקולים של הפד הגיעו לאחר הערות מיו"ר הפד, בן ברננקי, שאמר כי הפד עשוי להחליט לסגת בהדרגה בקצב רכישות האג"ח באחת מהפגישות הקרובות, במידה והתחזית להתאוששות כלכלית תיראה ככזו שתופסת מומנטום. ההערות של ברננקי היו הלם לשוק שרץ למעלה לאחר שבחודשים האחרונים ברננקי אמר כי הוא צריך לראות סימנים נוספים של עוצמה בכלכלה לפני שישקול לקצץ את חבילת התמריצים.
אף אחד בשוק לא יהיה מעוניין למכור מניות בנקודה בה הפד יכריז בצורה מפורשת כי הוא הולך לקצץ את תוכנית התמריצים. השוק לא מחכה למהלך של הפד. הוא פועל לפניו. השוק רגיש מאוד. בעיקר לכל רעיון כי הקיצוץ בתמריצים יגיע מוקדם מהצפוי. בשבוע שעבר, נשיא הפדרל ריזרב בסאן-פרנסיסקו, ג'ון וויליאמס, אמר כי הבנק המרכזי עשוי ללחוץ אל הברקסים של תוכנית ההקלה כבר בקיץ הנוכחי.
עוצמה ניצפתה אתמול במניות הבריאות עם פיפייזר (PFE 29.30$) שעלתה 1.81% לאחר שהודיעה על ספין-אוף בחטיבת הבריאות לחיות Zoetis לבעלי המניות. בריסטול מאיירס (BMY 46.40$) זינקה ב-5.31% לאחר שסיטי גרופ העלתה את דירוג המניה ל"קניה".
בין החברות המדווחות, לוא'ס (LOW 42.97$) עלתה ב-1.22% לאחר שדיווחה על רווח והכנסות שפיספסו את הערכות האנליסטים, כאשר ההנהלה מפנה אצבע מאשימה למכירות חלשות עקב מזג אוויר קר וגשום שלא בעיתו. טרגט (TGT 68.40$), גם היא נפגעה ממזג האוויר הקר, כאשר פיספסה את תחזית האנליסטים בשורת המכירות. המניה סיימה את היום בירידות חדות של 4.01%. מנגד בתחום הנדל"ן, טולברדרס (TOL 37.07$) דיווחה על רווח רבעוני של 14 סנט למניה, 7 סנט מעל התחזיות, בעוד היא רואה עליה בצבר ההזמנות ומחירי מכירה גבוהים מהממוצע. בתגובה המניה קפצה ב-2.94%.
חמישי:  המסחר התנודתי במניות עשוי להימשך גם היום בעוד המשקיעים מנסים להבין האם הפד והאם השוק הגיעו לנקודת קיצון. זה מה שהופך את הנתונים הכלכליים שיפורסמו היום לבעלי חשיבות גבוהה מהרגיל, מאחר והפד הבהיר כי דרכו תיקבע ע"פ ההתקדמות של הכלכלה והתעסוקה בפרט.
היומן הכללי להיום יאוכלס עם נתוני דרישות האבטלה בפעם הראשונה בשעה 8:30, נתוני הייצור PMI בשעה 9:00ף נתוני מחירי הבתים FHFA בשעה 9:00 ומכירות הבתים החדשים בשעה 10:00. השוק גם יגיב לנתונים ה-PMI בתחום הייצור שיגיעו מסין ומגוש האירו. בין החברות שתדווחנה לפני הפתיחה: DLTR, SHLD, RL, HRL, AAP. אחרי הנעילה תדווחנה: GPS, CRM, WSM, ZUMZ, P ו-ARO.

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.