הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> תקלה טכנית מביכה עוצרת את המסחר בנאסדק ל-3 שעות

תקלה טכנית מביכה עוצרת את המסחר בנאסדק ל-3 שעות

23-08-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות סגרו למעלה ביום חמישי בסשן מסחר שנשלט ע"י עצירה היסטורית של כמעט 3 שעות בבורסת הנאסדק כתוצאה מבעיות טכניות. כל התנועה שעוברת בבורסת הנאסדק, בורסת המניות השניה בגודלה בארה"ב, שותקה בשעה 12:14 שעון ניו-יורק. מניית הנאסדק (NDAQ) צללה בתגובה ב-3.4% לרמה של 30.46$. הבורסה המסחר חודש במניות בשעה 15:25.
הפסקת הפעולה הזמנית בנאסדק, היתה התקרית האחרונה בסדרה של תקלות בעלות פרופיל גבוה בבורסה. התקלה החמורה הובילה את יום המסחר להיות יום המסחר המלא בעל מחזורי המסחר הנמוכים ביותר, עם 4.23 מיליארד מניות בלבד שהחליפו ידיים, לעומת 6.3 מיליארד מניות בממוצע. מדד הדאו סיים עם עליות של 0.44% בעוד ה-S&P 500 נועל את היום עם עליות של 0.86%. מדד הנאסדק סגר בעליות של 1.08%.
מדד הנאסדק רשם עליות של 0.87% כאשר התקלה החלה ושמה מעצור למסחר במניות ידועות כמו אפל (AAPL), מיקרוסופט (MSFT) ואמזון (AMZN). מיקרוסופט סיימה את יום המסחר כמניה החזקה ביותר גם ב-S&P 500 וגם ב- Nasdaq 100, עם עליה של 2.5% לרמה של 32.39$. אפל הוסיפה 0.1% לרמה של 502.96$ ואמזון רשמה עליה של 1.8% לרמה של 289.73$. במהלך הפסקת המסחר בנאסדק, בורסות אחרות כמו ה-NYSE המשיכו לפעול כרגיל.
העליות במדד הדאו הוגבלו ע"י היולט פאקרד (HPQ) שצללה ב-12.5% לרמה של 22.22$, יום לאחר שדיווחה על ירידה בהכנסות. מדד ה-S&P 500 רשם את העליה החדה ביותר מאז ה-1 באוגוסט, אך לא הצליח לסגור מעל לממוצע נע ל-50 יום. רמת 166.10 נק' על תעודת הסל SPY, הופכת כעת לשמש כמשוכה טכנית.
המשקיעים קיבלו במהלך היום שפע של נתונים כלכליים. מספר דורשי קצבאות האבטלה בפעם הראשונה עלה לרמה של 336 אלף בשבוע האחרון. למרות העליה מדובר בנתון טוב מהצפוי, שכן השוק ציפה לעליה לרמה של 337 אלף.  בחדשות אחרות, מדד האינדיקטורים המובילים עלה ב-0.6% בחודש יולי לאחר קריאה שטוחה בחודש יוני. זוהי העליה החדה ביותר מאז העליה של 0.8% בחודש אפריל. קוצנזוס האנליסטים ציפה לעליה של 0.5%. ולבסוף מדד מחירי הדיור FHFA, עלה 0.7% לאחר עליה של 0.8% בחודש הקודם.
שישי: היומן הכלכלי ביום שישי יהיה מצומצם ויכלול את הנתונים על מכירות הבתים החדשים בשעה 10:00. נוסף על כך המשקיעים יאזינו לדברים היוצאים מכנס הפד בג'קסון הול שימשך עד לשבת. השמות הגדולים כמו ברננקי לא מתוכננים לנאום. בין דוחות הרווח צפויים להשתחרר עוד נתונים מחברות הקמעונאות. ANN, FL, HIBB, נמצאות בין החברות שתדווחנה לפני הפתיחה.

אחרי הנעילה: פנדורה (P), יזמית רדיו האינטרנט, צללה ב-13% אחרי הנעילה, לאחר שהוציאה הנחיות רווח שעמדו מתחת לתחזיות וול-סטריט. יחד עם זאת, פנדורה פירסמה את תוצאות הרווח לרבעון השני שהיו טובות מהצפוי. מניית אינטרנט אחרת שהונפקה לאחרונה, ריטיילמינוט (SALE) גם דיווחה אחרי הנעילה. חברת הקופונים באינטרנט דיווחה על צמיחה חזקה בהכנסות, אך בבד בבד גם עליה בהוצאות. המניה עלתה ב-2% במסחר המאוחר.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.