הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המשקיעים לוחצים על כפתור הפאניקה מאת שלמה קופר 24.1.2014

המשקיעים לוחצים על כפתור הפאניקה מאת שלמה קופר 24.1.2014

מדדי וול סטריט

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
כפתור הפאניקה נלחץ בפעם הראשונה בשנת 2014. המניות בוול-סטריט נפלו ביום חמישי, כאשר מדד הדאו-ג'ונס רושם את יום הירידות ה-3 ברצף, בעוד נכסי הסיכון מסתחררים למטה על רקע נתוני ייצור מאכזבים שמגיעים מסין. מדד ה-S&P 500 נועל את היום בירידה של 0.89% בעוד מדד הדאו נופל ב-1.07%.
מניות הפיננסים והסחורות הובילו את הירידות בעוד מניות הטלקום היו הסקטור החיובי היחיד, כאשר המשקיעים מוכררים את המניות הרגישות לצמיחה ומניידים את הכסף לעבר המניות הדפנסיביות. מחזור המסחר היה הגדול ביותר בימי המסחר האחרונים כאשר הוא מגיע ל-7.4 מיליארד מניות שמחליפות ידיים, מעל למחזור הממוצע של 5 ימי המסחר האחרונים אשר עמד על 6.7 מיליארד מניות.
האווירה בשוק התדרדרה על רקע נתוני ייצור גרועים מסין שהראו נסיגה מתונה בסוף 2013 בכלכלה השניה בגודלה בעולם. המניות הסיניות הנסחרות בבורסות ארה"ב נפלו בצורה חדה לאחר ששופט של הרשות לני"ע האמריקנית פסק כי היחידות הסיניות של פירמות החשבונאות הגדולות בעולם צריכות להיות מושהות מעריכת הדוחות הכספיים של אותן חברות.
בין המפסידות הגדולות, מניית מנוע החיפוש באינטרנט הגדול בסין ביידו (BIDU) צללה 6.2% בעוד מניית סינה (SINA) נפלה 5.9% במחזורי מסחר כבדים.
עונת הדוחות הכספיים איננה מספקת הרבה עזרה לשוק נכון לעכשיו. היא איננה נוראית, אבל היא גם לא יוצאת דופן בעוצמתה. המשקיעים מחכים לתיקון מחירים כבר זמן רב, כך שמה שראינו אתמול הוא ניסוי כלים ראשון בהצתת האש הפוטנציאלית.
מתריסה כנגד המגמה השלילית בוול-סטריט היתה מניית אפל (AAPL) שעלתה ב-0.8% והצליחה למתן משמעותית את מדד הנאסדק שירד פחות מהמדדים הגדולים האחרים. העליות במניה מגיעות לאחר שהמשקיע הפעיל קארל אייקן הודיע על נתח נוסף של 500 מיליון דולר שרכש במניה, מה שמביא את אחזקות המליארדר ביצרנית האייפון לרמה של 3.6 מיליארד דולר.
נטפליקס (NFLX) זינקה ב-16.5% לרמה של 388.72$ והיתה בצורה ברורה המניה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500. חברת הזרמת הוידאו על גבי רשת האינטרנט הגדולה ביותר בעולם, הודיעה ביום רביעי בלילה כי גייסה 2.3 מיליון מנויים חדשים ברבעון הרביעי.
הרבלייף (HLF) קרסה ב-10.3% לרמה של 65.92$ במחזורי מסחר כבדים לאחר שהסנטור אדוארד מארקי ביקש מידע נוסף על הפעילות העסקית של החברה. חברת מוצרי הבריאות מואשמת ע"י מנהל קרן הגידור הידוע, וויליאם אקמן, בהרצת תרמית פרמידה.
שישי:  ללא נתוני מאקרו חשובים המשקיעים ילקקו את הפצעים שנותרו ממכירות החיסול של יום חמישי ויתמקדו בדוחות הרווח של פירמות אמריקה. בין החברות המרכזיות שתדווחנה היום נמצא את: פרוקטור אנד גמבל (PG), בריסטול מאיירס (BSX), הוניוול (HON), קימבלרי קלארק (KMB) וזירוקס (XRX).
אחרי הנעילה: מניית מיקרוסופט (MSFT) בלטה אחרי הנעילה כאשר היא מזנקת ב-3.51% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 78 סנט למניה ברבעון האחרון, מעל לתחזית האנליסטים שעומדת על 68 סנט למניה. המשקיעים שהיו להוטים לשמוע האם יש התקדמות במינוי יורש למנכ"ל החברה היוצא סטיב באלמר, התאכזבו.
רשת הקפה הגדולה בעולם סטארבאקס (SBUX) עלתה ב-1.17% במחזורי מסחר ערים, לאחר שיפור בשולי הרווח התפעולי של החברה. רשת הקפה עקפה את תחזיות וול-סטריט בשורת הרווח, אך פיספסה מעט בשורת ההכנסות.
ג'וניפר נטוורקס (JNPR) קפצה ב-3.23% במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 43 סנט למניה ועקפה את תחזית האנליסטים ב-6 סנט.
מניית ביודליברי (BDSI) זינקה ב-31% לאחר שהחברה יחד עם אנדו הלת' סולושנס (ENDP) שעלתה ב-2.47% הודיעו על ניסוי קליני בשלבים מתקדמים עבור תרופה חדשה לכאבים כרוניים עליה הם עובדים, שהראתה שיפור ניכר בכאבים אצל המטופלים.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.