הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> עונת הרווחים חוזרת לפוקוס! 24.10.2013

עונת הרווחים חוזרת לפוקוס! 24.10.2013

24-10-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות בוול-סטריט נסחרו בירידות ביום רביעי בעוד מניות יצרנית הציוד המכאני הכבד לחקלאות ובנייה קאטרפילר (CAT) וחברות הסמיקונדטורס צללו לאחר דוחות רווח וסיימו רצף עליות של 4 ימים עבור ה-S&P 500. מדד ה-S&P 500 סיים בירידה של 0.47%.
תוצאות מ-CAT ובואינג (BA), 2 חברות הנסחרות בדאו-ג'ונס, שירטטו את התמונה המעורבת של תוצאות הפירמות והתחזיות שלהן, מהן חלק מהמשקיעים חששו.
CAT היתה היורדת הגדולה ביותר ב-S&P כאשר היא מאבדת 6.2% מערכה וננעלת ברמה של 83.62$ למניה, לאחר שהחברה חתכה את תחזיתה לשנה כולה בפעם השלישית ופיספסה את תחזיות הרווח. מספיק היה בכך כדי לשלוח את המניה לצלילה אותה לא חוותה מאז ספטמבר 2011. אין הרבה מקום לטעויות כאשר הרווחים והצמיחה נמצאים בקצב איטי ובייחוד אם זו חברה שמתמקדת בשווקים הגלובליים כמו קאטרפילר, אשר לא מעט משקיעים תופסים אותה כמצפן עבור הצמיחה העולמית. זהו לא סוד כי שאר העולם סובל, לכן חברה כמו קאטרפילר גם הולכת לסבול.
בצד החיובי בואינג זינקה ב-5.3% לרמה של 129.02$ לאחר שיצרנית המטוסים דיווחה על עליה ברווח והעלתה את תחזיתה לשנה כולה.
סוף סוף השוק חוזר להתמקד ברווחים, לאחר שהתמקד בהרבה דברים אחרים שהסיתו את תשומת ליבו מהדבר האמיתי, כמו ההצגה הגדולה בוושינגטון שמבטיחה לחזור בהדרן בתחילת השנה הבאה. כשליש מחברות ה-S&P 500 כבר דיווחו עד כה, עם 66.3% מהן מצליחות להכות את ציפיות הרווח, קצב גבוה במקצת מהממוצע ההיסטורי. בקושי 54% מהחברות הצליחו להכות את שורת ההכנסות, מתחת לממוצע ההיסטורי ארוך הטווח שעומד על 61%. החשש שלנו הוא כי מרבית הצמיחה ברווחים לא נוצרה ע"י הכנסות. פירמות אמריקה במטרה לרצות את בעלי המניות יצירתיות מתמיד בתעלולים חשבונאיים. שורת ההכנסות יחד עם זאת נחשבת לאמינה יחסית וכמעט לא ניתן לעשות מניפולציות עליה.
מדד הסמיקונדקטורס נפל 3.4% יום לאחר שברודקום (BRCM), אלטרה (ALTR) הצטרפו לאינטל (INTC) ולטקסס אינסטרומנט (TXN) בהורדת התחזיות. BRCM נפלה 2.9% לרמה של 26.36$, ALTR צללה 13.5% לרמה של 32.30$.
מדד ה-S&P 500 סיים בשיא כל הזמנים ביום שלישי, כאשר הוא רושם שיאים היסטוריים חדשים במשך 4 ימים רצופים בזה אחר זה. המדד רושם עליות של 22% מתחילת השנה, לא רחוק מהעליה של 23.5% שרשם בשנת 2009.
חמישי: היומן הכלכלי ביום חמישי ימקד את תשומת ליבם של הסוחרים בנתוני דרישות האבטלה השבועיים שיתפרסמו בשעה 8:30 שעון ניו-יורק וצפויים לתת רמז כיצד השיתוק בממשלה בוושינגטון במשך 16 ימים השפיע על שוק התעסוקה, והאם ישנם סימנים לחולשה נוספת לאחר דו"ח התעסוקה המאכזב של ספטמבר.

עשרות חברות ימשיכו להעביר את נתוני הרווח לרבעון השלישי לרבות פורד (F), דאו כימיקלס (DOW) ו-3M (MMM). אליהן יצטרפו חברות התעופה כמו יונייטד קונטיננטל (UAL) וסאות'ווסט (LUV). אחרי הנעילה המוקד יהיה אמזון (AMZN) ומיקרוסופט (MSFT).

אחרי הנעילה: מניית חברת אבטחת התוכנה סימנטק (SYMC) צללה ב-12.50% אחרי הנעילה במחזורי מסחר כבדים, לאחר שהחברה שיחררה אזהרת רווחים וצופה כעת כי הרווח יעמוד בטווח של 41-43 סנט למניה לעומת וול-סטריט שציפתה לרווח של 51 סנט למניה.
מניית סייטריקס (CTXS) המתמחה בטכנולוגיית הענן, זינקה ב-4.60% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שהחברה דיווח על תוצאותיה לרבעון השלישי והכריזה על תוכנית בגובה 500 מיליון דולר לרכישה בחזרה של מניותיה בשוק הפתוח.

מניית אקאמי (AKAM) צללה ב-6.7% במחזורי מסחר כבדים לאחר שקודם לכן עלתה ב-8% בתחילת המסחר של השעות המאוחרות, לאחר שהחברה שמייצרת טכנולוגיית להעברת תכנים באינטרנט איכזבה את המשקיעים בתחזיתה לרבעון הרביעי.
מניית פיוז'ן (FIO) צללה ב-13% במסחר המאוחר במחזורי מסחר כבדים, לאחר שהחברה שמתמחה באחסון נתונים עברה להפסד ברבעון האחרון והודיעה על עזיבתו של מנהל הכספים.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.