הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המשקיעים מקבלים מתנה לחג! מאת שלמה קופר 24.12.2013

המשקיעים מקבלים מתנה לחג! מאת שלמה קופר 24.12.2013

24-12-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
סנטה קלאוס מגיע! המניות בוול-סטריט טיפסו ביום שני, כאשר הדאו ג'ונס ומדד ה-S&P 500 מתקדמים לשיא כל הזמנים על רקע חדשות מעודדות על עסקה חתומה בין אפל (AAPL) לצ'יינה מובייל. מדד ה-S&P 500 נעל את היום בעליות של 0.53% לרמת שיא של 1,827.99 נק'. מדד הנאסדק מוטה הטכנולוגיה עלה ב-1.08% וסגר ברמת 4,148.90 נק', רמתו הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2000.
אפל זינקה ב-3.8% לרמה של 570.09$, העליה היומית החדה ביותר במניה מזה 3 חודשים, לאחר שענקית הטכנולוגיה הודיעה ביום ראשון כי חתמה על הסכם עם חברת המובייל הגדולה ביותר בעולם מסין, צ'יינה מובייל, למכירת מכשירי האייפון למשתמשי הרשת. לצ'יינה מובייל מאגר ענק של 700 מיליון משתמשים. רק כדי לתת מושג על מספר זה, מספר הלקוחות של החברה גדול פי 2 ממספר אזרחי ארה"ב! העסקה צפויה להכניס מיליארדי דולרים לאפל.
הראלי באפל עזר לדחוף את סקטור הטכנולוגיה כולו לעליות יפות של 1.5%, ולמקם את הסקטור כטוב ביותר אתמול בין כל 10 הסקטורים של ה-S&P .שווי השוק הגדול של המניה עזר להרים גם את ה-S&P 500 וגם את הנאסדק.
מחזורי המסחר היו צנומים עם 4.68 מיליארד מניות בלבד שהחליפו ידיים בבורסות ארה"ב, משמעותית מתחת לממוצע החודשי שעמד עד כה על 6.49 מיליארד מניות. השבוע מחזורי המסחר צפויים להיות רזים, כאשר שחקני שוק רבים פרשו כבר לחגיגות חג המולד. וול-סטריט תיסגר היום מוקדם מהרגיל בשעה 13:00 ותישאר סגורה לכל יום רביעי. מחזורי המסחר הקטנים עלולים להעצים את התנודתיות במסחר היום.
מניה נוספת שתרמה לחגיגת העליות היא פייסבוק (FB) שזינקה ב-4.8% וסיימה בשיא של 57.77$. זה היה יום המסחר הראשון של ענקית המדיה החברתית כחברה מן המניין במדד ה-S&P 500. העליות בפייסבוק שלחו גלים אופטימיים בכל סקטור האינטרנט. טוויטר (TWTR) שהונפקה בתחילת החודש שעבר זינקה ב-7.55% לשיא היסטורי של 64.54$.
העליות של אתמול ממשיך את העליות החדות מהשבוע שעבר שרשם את הזינוק החד ביותר במדדי ארה"ב מזה חודשים. הראלי בשבוע שעבר תודלק ע"י נתונים כלכליים וע"י החלטת הפדרל ריזרב להתחיל ולסגת מתוכנית התמריצים בחודש הבא, ובכך הסיר חלק מחוסר הוודאות שריחף מעל השוק. הפד גם אמר כי ישאיר את ריבית המפתח בשוק קרוב ל-0% לפרק זמן ארוך יותר מכפי שהבטיח בעבר. מדד ה-S&P 500 נסק ב-28.2% השנה, בעיקר הודות לאמצעי התמריצים של הפד והוא על המסלול לרשום את השנה הטובה ביותר מאז 1997!, במקביל מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של 24.3% בשנת 2013, בעוד הנאסדק קיפץ השנה ב-37.4%.
שלישי:  האם הצרכנים בארה"ב יצליחו לתת דחיפה לצמיחה הכלכלית? נתוני הצריכה למוצרים בני קיימא ביום שלישי עשויים לתת קצת רמזים על הוצאות העסקים. יום שלישי הינו יום מסחר מקוצר לפני ערב חג המולד. וול-סטריט תיסגר בשעה 13:00. נתוני הצריכה למוצרים בני קיימא יתפרסמו בשעה 8:30. עוד על המדף הכלכלי מכירות הבתים החדשים שצפויים להשתחרר בשעה 10:00.

מחזורי המסחר צפויים היום לצנוח, כאשר שחקני שוק רבים כבר פרשו לחופשת החג. התנודתיות עשויה על רקע זה להרים את הראש. השוק צפוי להיות לכן תנודתי היום וחסר מגמה ברורה.

אחרי הנעילה: קולאמפ (CAMP), ספקית אפליקציות לתקשורת אלחוטית, צנחה ב-8.35% אחרי הנעילה לרמה של 25.26$ כאשר היא מרחיבה את הירידות שרשמה במהלך המסחר הסדיר שסיימה בירידות של 2.51%. החברה דיווחה לאחר הנעילה תוצאות רווח טובות לרבעון השלישי, אך המשקיעים ברחו מהמניה לאחר שהחברה העבירה תחזיות מאכזבות לרבעון הרביעי של השנה.

מניית SUPN זינקה בשעות המאוחרות ב-18.92% במחזורי מסחר בינוננים לאחר שחברת התרופות דיווחה כי זכתה באישור מה-FDA לתרופה לטיפול בלחץ דם.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.