הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> לחגור חגורות בטיחות, סוף הרבעון מגיע!

לחגור חגורות בטיחות, סוף הרבעון מגיע!

 מדדים


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

שימו לב ציידי המציאות, הירידה השבועית בת 2% עלולה להתברר כהזדמנות כוזבת עבור המניות. שוק המניות יתחיל את השבוע האחרון של חודש יוני כאשר הוא רגיש ומגיב לתוכניות של הפד לקצץ בתוכנית ההקלה הכמותית הנקראת QE. השבוע הקרוב עשוי להביא תנועות סווינג תוך יומיות גדולות יותר כאשר התנודתיות גוברת בעוד מנהלי הכספים מעריכים מחדש את תיקי ההשקעות שלהם ומתאימים אותם למשטר החדש של תמיכה הולכת ופוחתת מצד הפד.
המניות סיימו את המסחר ביום שישי, כאשר המדדים הגדולים שמים קץ ליומיים של מכירות חיסול חזקות שהוצתו ע"י דבריו של יו"ר הפד בן ברננקי, שאמר כי הבנק המרכזי עשוי לסגת בהדרגה מתוכנית רכישות הנכסים מאוחר יותר השנה. אך עדיין, המניות סיימו את השבוע בטריטוריה האדומה ורשמו את הירידה השבועית החדה ביותר מאז אמצע אפריל.
המניות נסעו ברכבת הרים במשך כל השבוע על רקע חששות שפרצו מישיבת הפד האחרונה. המניות צללו בצורה חדה ביום חמישי כאשר מדד ה S&P 500 ומדד הדאו ג'ונס רושמים את יום הירידות החזק ביותר בכל שנת 2013. נראה שבסוף השבוע השוק מעט נרגע לאחר יומיים של נסיעה בכיס אוויר שטלטל את המניות בעקבות האיום של הפד לקחת מהשוק את הסטרואידים מהם הוא ניזון ב 4 השנים האחרונות. בתוכנית הגדולה, המניות עדיין נראות זולות יחסית כאשר משווים אותם לאג"ח ממשלתי, כך שהמשקיעים ימשיכו לצוד מציאות לאחר המכה של יום חמישי.
כל החששות בשוק מתפרצות בנקודה זו דווקא מאחר והפד רואה את הכלכלה חזקה יותר בעתיד. למעשה, התחזית של הפד מראה כי הוא יחכה עד שרמת האבטלה תרד מתחת ל 6.5% לפני שהוא יעלה את הריבית. כך שכאשר כל האבק ישקע, המקום היחיד להיות בו עבור המשקיעים ממשיך להיות שוק המניות.
סיבה אחת לדאגה בשבועות הקרובים היא התחזית לרווחי הרבעון השני. כמות אזהרות הרווח מחברות לרבעון השני עלו במספר על כמות התחזיות החיוביות ביחס של 6.5 ל 1 . זהו היחס השלילי ביותר מאז הרבעון הראשון של 2001 ע"פ רויטרס. ההשפעה של הקיצוץ האוטומטי בתקציב הפדרלי בוושינגטון, הידועה כ"סקווסטר" היא חלק מהסיבה. ה"סקווסטר" כבר גרמה להשפעה על חברות הטכנולוגיה ושיעורי מס גבוהים יותר שנכנסו לתוקף בתחילת השנה, פגעו בעסקים. בין הסקטורים שמראים את התחזית השלילית ביותר לרבעון השני, סקטור הצריכה תופס את ראש הרשימה, עם 21 אזהרות רווח ורק 2 תחזיות חיוביות. סקטור הטכנולוגיה הוא אחד נוסף, עם 27 אזהרות רווח ורק 6 תחזיות חיוביות, ע"פ רויטרס. יחד עם הנסיגה בתוכנית ה QE, הסנטימנט בשוק יכול לרדת מדרגה, כך שאנחנו עשויים לראות החלשות נוספת בשוק המניות בחודשים הקרובים.
בין 10 החברות שכבר דיווחו לרבעון השני, חלק כבר הראו סימנים לדאגה. אורקל (ORCL) דיווחה על מכירות תוכנה מאכזבות כאשר היא מאשימה את המכירות הנמוכות מהצפוי באסיה ואמריקה הלטינית. המניה צללה ב 8.8% ביום שישי לרמה של 30.30$. פדקס (FDX) היא חברה נוספת, שאומנם דיווחה על רווחים טובים מהצפוי ברבעון האחרון, אך אמרה שהיא מקצצת בכוח האדם ומפסיקה את פעילותם של מטוסים ישנים ובלתי יעילים.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים שבוע 4 של ירידות שערים ב-5 השבועות האחרונים. מדד S&P 500 סיים בירידות של 2.11% מדד הדאו ג'ונס איבד 1.80% ומדד הנאסדק החליק 1.94% למטה.
בשורה התחתונה: המדיניות של הפד  בסיכוי גבוה תמשיך להרים את התנודתיות של השוק בטווח הקצר. התנאים הכלכליים משתפרים והתחזית לכלכלת ארה"ב נותרת חיובית. אנחנו ממשיכים לתפוס כל תנועה של תיקון בשוק המניות כהזדמנות לאסוף מניות לטווח הארוך, בעוד המניות עדיין נסחרות מתחת לממוצע המכפיל ארוך הטווח שלהן. בטווח הקצר, המניות עשויות להיות פגיעות לחולשה נוספת.
מבט טכני
עד שמדד S&P 500 יפרוץ את רמת 161 נק', המשקיעים צריכים לחשוש מלחפש עסקאות לונג. על הגרף השבועי השוק רשם תבנית Engulfing במסגרתה הנר השבועי עוטף בקצה הגבוה ובקצה הנמוך את קצוות המסחר של השבוע הקודם. זהו נר נדיר על הגרף השבועי שגורר אחריו בדר"כ ירידות נוספות. לכן תוכנית העבודה שלנו לתקופה הקרובה תהיה למכור כל ריצה במחירים למעלה עד אשר השוק מצליח להתבסס מעל לרמת 163 נק'.  איננו חושבים שראינו עוד את כל הפאניקה בשוק. המניות לא יכולות להגיע לתחתית עד אשר האג"ח לא יגיעו לתחתית. המשך החולשה בשוק המניות עשוי לדרדר את תעודת הסל SPY על המדד לאזור 154 נק', שם מחכה תבנית של תחתית משולשת סולידית לסייע ולתמוך במחירים.

 

גרף 

בשבוע הקרוב
המניות בשבוע הקרוב ימשיכו לצעוד ע"פ הטון שיכתיב שוק האג"ח, שעשוי בתורו להגיב לתנודתיות בשוק המניות. סיום הרבעון עשוי להיות חשוב במיוחד. יום שלישי יביא איתו את מדד קייס שילר למחירי הבניה ב-20 מחוזות חשובים יחד עם נתונים על מכירות בתים חדשים ומדד בטחון הצרכנים. יום רביעי יציג את הקריאה השלישית על הצמיחה GDP לרבעון הראשון. יום חמישי יהיה עמוס עם מספר תביעות האבטלה בפעם הראשונה, ההכנסה וההוצאה הפרטית, מכירות בתים בהמתנה. יום שישי יסיים שבוע כבד ביומן הכלכלי עם השיקגו PMI, וקריאה נוספת של מדד בטחון הצרכנים.

 

שבוע מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.