הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 24.7.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 24.7.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף נמצא במגמת עליה כבר תקופה ארוכה מאוד. בשבועות האחרונים אנחנו עדים לתיקון קל או מה שאוהבים לכנות כ"מנוחה קלה". השבוע כבר נגענו לרגע בנקודת שיא כל הזמנים אבל המדד נסוג מעט. נראה שפריצה לשיא חדש מעבר ל-1720 נקודות היא עיניין של זמן בלבד.

 

מדד המעוף 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,702.05 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד ת"א נפט וגזבסקירה הקודמת כתבנו כאן: "מה לא עבר על המדד הזה החודשים האחרונים? דויד גילה, צניחה במחירי האנרגיה בעולם ועד שנדמה היה לכולם שהערפל מתפזר והצבע חוזר ללחיים של המשקיעים שוב סערה ענקית סביב אישור מתווה הגז. ככה זה כשאינטרסים פוגשים פוליטיקאים שאפתניים ויוצרים בליל של פופוליזם ושיח שממנו רובנו מפסידים. מדד ת"א נפט וגז צלל בשבועיים האחרונים בכ-9% ולגמרי לא ברור אם המשקיעים קרובים לקבל את מנת הוודאות שהם כ"כ זקוקים לה בקרוב."

אז זה לא שבאמת קרה משהו חדש מאז (למעט התדרדרות נוספת במדד), התמונה הגדולה נותרה דומה, המון חוסר ודאות ובמצב כזה קשה מאוד למניות לשמור על רמות המחירים שלהן. בשבוע שעבר נבלם המדד על נקודת התמיכה שסומנה על ידינו די מזמן. השאלה היא כמובן האם התמיכה תחזיק מעמד או תשבר וזה כמובן תלוי בעיקר בשאלה מרכזית אחת והיא: מהי מידת החששות של המשקיעים בסקטור משינויים נוספים במשק הגז/נפט.


מדד גז ונפט 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 1133.75 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדדי חו"ל מדד: S&P500  / דאקס

בסקירות האחרונות אנו חוזרים פעם אחר פעם על כך שמדד S&P500 מדשדש כבר כמה וכמה חודשים. למען האמת אין חדש בקשר למדד זה מהסקירות הקודמות לפחות עד שהוא יוכיח שהמלבן שבו הוא נמצא יפרץ. רק נזכיר כי המדד, למרות החולשה, עדיין נמצא במגמת עליה מובהקת (לפחות עד שיוכח אחרת).
SP 500 
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,102.15 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ה- DAX : המדד המעניין כשמדברים על השקעות בחו"ל בימים אלו הוא מדד הדאקס (גרמניה) שתיקן באופן מדויק להפליא תיקון פיבונאצ'י 38.2% . לאחר הנגיעה בקו התמיכה המדויק של חיתוכי פיבונאצ'י הגיע גל של קונים שהקפיץ את המדד מעלה. קשה לקבוע אם התיקון הטכני בדאקס כבר מאחורינו אך ניתן לומר בסבירות גבוהה מאוד שמגמות עליה ארוכות טווח לא מסתיימות כך ולכן ניתן לומר שגם אם המדד עדיין לא סיים לתקן, חזרה למגמת עליה לאחר סיומו של התיקון היא התרחיש הסביר ביותר.

מדד הדאקס 
מדד הדאקס – גרף שבועי 11,512.11 נקודות. קרדיט: FXGraph

ולסיום נגיעה קלה בשוק המט"ח המקומי. לאחרונה השקל מתנהג כמו ביריון ומפגין עוצמה. הדולר והאירו נחלשו מול השקל באופן די ברור אלא שכאשר מתנתחים את השקל מול כל מטבע מגלים הבדלים ברורים. הדולר שקל – נראה כאילו סיים תיקון ארוך של כ-4 חודשים (או לפחות לקראת מיצוי התיקון שאותו עבר) ופניו ככל הנראה מעלה. ואילו האירו-שקל נראה שונה לחלוטין. האירו נראה חלש מאוד ולא נראה כאילו קבע את התחתית האחרונה עדיין. בדולר שקל ניתן לראות באופן ברור כי הממוצעים הנעים בגרף החודשי הולכים ומתקרבים ולעומתם הממוצעים הנעים בגרף החודשי של האירו שקל רק מתרחקים. אבל חשובה מכך היא העובדה שבאירו שקל ניתן לראות שכל נר חודשי מביא איתו תחתית חדשה, מה שלא ניתן לומר כרגע על הדולר שקל (למרות שנותר עוד כשבוע לסגירת החודש).

אירו שקל 
אירו שקל – גרף חודשי 4.198 , קרדיט: FXGraph

 

דולר - שקל 
דולר שקל – גרף חודשי 3.817 קרדיט: FXGraph
אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.