הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל 24.8.2012 - משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל 24.8.2012 - משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל

מדד ת"א 25:

 

מדד המעוף


מה יש סביב 1115-20 שהיא הפכה לרמת מחיר קשה כל כך למעבר? כפי שציינתי בשבוע שעבר, הדרך ל-1115 הייתה סלולה, ברגע שהמדד הצליח לעמוד על רגליו באזור המחיר ששילב רמת תמיכה היסטורית חזקה, והממוצע הנע 35 יום, וזאת סביב 1080.

הבעיה היא שכאשר הגענו ליעד, וחצינו אותו במקצת, קיבלנו יומיים מעניינים, ומטרידים במיוחד, עבור מי שנמצא בלונג בנכס זה. ביום רביעי ראינו יום צר, עם נר בעל גוף קטן, ופתילים ארוכים. המאפיינים האלו מציינים חוסר וודאות, והחלטיות של השחקנים, הן בכיוון והן בעוצמה.

ואז הגיע יום חמישי. אמנם היו חוזים שליליים על המדדים האמריקאיים, וירידות במדדי אירופה, אבל נר כזה עוטף לא ראינו מזמן. נר עוטף, הוא נר המכסה את כל היום הקודם, ומראה על ידי כך חזרה של ההחלטיות לגבי הכיוון והעוצמה. נרות אלו מהווים בדרך כלל תחילה של היפוך.

וכך, עכשיו, אנו נמצאים בסיטואציה שבה המדד נמצא שוב מתחת ל-1115 (1 סגול). אמנם, הוא יכול בתחילת השבוע לחזור, ולעלות, מעל הרמה שוב, אבל כרגע הסיכוי הסביר יותר טוען לירידות חזרה לכיוון 1096, ואולי יותר נמוך, דהיינו שוב לכיוון קו המגמה העולה בכחול, והממוצע הנע 35 יום בשחור. הפעילות של יום חמישי נראית, ומריחה ממש חזק כמו פריצת שווא מעלה, כאשר הנחה זו נתמכת גם בדלילות הן בכניסת הכסף (2 סגול), והן במומנטום (3 סגול).

לסיכום אומר:
אני חושב שראינו ביום חמישי יום היפוך של הטווח הקצר לפחות. רק מעבר מהיר מעל 1115 תפריך השערה זו, ותבטל את תסריט פריצת השווא. יעדים מיידים נמצאים בשילובים שיהיו בין רמת ה-1096, קו המגמה הכחול, והממוצע הנע המגיע מלמטה.

 

 

דולר-שקל:

 

דולר שקל

 

אין ממש חדש בדולר שקל מבחינה טכנית. המשולש המתכנס ממשיך להתהוות, ולהתמקד סביב 4.02. שימו לב לנגיעות הרבות של הדולר בקו המגמה העיקרי הכחול, שהוגדר על ידי שתי הנקודות הראשונות בחודש אפריל. קו מגמה זה החזיק, בינתיים, את הדולר בכל המגמה העולה של הטווח הבינוני, וזאת כולל בזמן שבו ראינו אותו מייצר את המומנטום החזק, והמתבקש, מטה משלב הפיזור האחרון בעלייה, עד 4.095.

למי שמסתכל בנכס זה, קשה להאמין שמדובר במטבע הקשור לדולר, וזאת עקב הקורלציה הברורה שהייתה אמורה להיות בינו לבין הקורה בעולם סביב היורו. אם קורלציה זו הייתה בתוקף מלא, יש לשער שהיינו מגיעים לסביבות ה-3.88 שציינתי בעבר כיעד של התנועה היורדת.

העניין הוא שכל פעם שהדולר שלנו רצה להשתלב עם אחיו העולמי, קיבלנו כאן גורמים מקומיים כמו גירעונות בתקציב, פצצה איראנית, יציבות ממשלתית, וכו... עכשיו, כאשר העניינים האלו קצת נרגעו, שוקי המניות מתחילים להראות סימנים של חולשה, וזה הגורם לעצירת הירידה.

בקיצור:
הדשדוש המשולשי, בחלק העליון של המחיר, ממשיך את דרכו, והפעם נאשים את ההיפוך במניות, כגורם לעצירת הירידה העמוקה יותר. שימו לב שהמומנטום (2 סגול) תומך גם הוא ביציבות, ובשינוי קרוב כלפי מעלה דווקא, בגלל השיפור בהיסטוגרמה האדומה. 

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.