הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מסיבת 16 לדאו-ג'ונס! מאת שלמה קופר 25.11.2013

מסיבת 16 לדאו-ג'ונס! מאת שלמה קופר 25.11.2013

25-11-2013

מדדי וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מתרבות השיחות על בועה בשוק. זה היה נכון בשבוע שעבר בדיוק כפי שזה היה נכון בשבוע האחרון. אך  עדיין דבר לא מנע מהמדדים לסמן עוד ציון דרך מהותי עם מעבר של מספרים עגולים משמעותיים. מדד ה-S&P 500 השיג שבוע עליות 7 ברצף והתרומם אל מעבר לרמת ה-1,800 נק'! במקביל, הדאו-ג'ונס שכולל את 30 החברות הגדולות ביותר במשק האמריקני חגג מסיבת 16 מתוקה משלו, לאחר שסגר מעל לרמת המפתח 16,000 נק' בפעם הראשונה מאז ומעולם. מדד ה-S&P 500 רושם עליות של כמעט 30% מתחילת השנה ולא מראה אף סימן של היסוס.
כאשר האמריקנים מתכוננים לחגוג את 'חג ההודיה' בשבוע הקרוב. לא רק שאין סימנים של עייפות, אלא חודש דצמבר המתקרב, תומך בהמשך הסנאריו השוורי עבור השוק. מחזורי המסחר צפויים השבוע להיות נמוכים לאור החג, כאשר וול-סטריט תהיה סגורה ביום חמישי לרגל 'חג ההודיה' ותיפתח למחצית היום בלבד ביום שישי.
מדד הנאסדק החל את השבוע עם ירידה של 1%. הירידה הואצה ע"י מכירות חיסול בכמה ממניות המומנטום הגדולות של השנה האחרונה, שהיו תחת אש לאחר שכתבה בבארונ'ס הציגה סיפור על סממנים של בועה בחלק מהמניות. בסימן אמיתי של עוצמה שוורית מתחת לפני הקרקע, הנאסדק הצליח להשיב מלחמה חזרה, להרים את הראש ולסיים כמעט 6 נק' למעלה מהנקודה בה התחיל את השבוע.
אולי הנקודה האופטימית מכולן היא כי לאחר העליות האחרונות, השוק סוף סוף מרגיש נוח איתן, למרות שלא חווינו תיקון  מחירים מהותי השנה. המשקיעים מפחדים להפסיד את ראלי סנטה קלאוס של סוף השנה. וכולם יודעים שמנהלי התיקים שנמצאים בפיגור בתשואות הלקוחות שלהם השנה, יצטרכו לתת הכל ולקנות את המניות החזקות ביותר בשוק בחודש האחרון לשנה, מה שעשוי לתת דחיפה נוספת למעלה לשוק.
עכשיו כאשר אחד האירועים הגדולים של השנה, עונת הרווחים לרבעון ה-3, איננה מפריעה יותר, יש מעט דברים שיכולים לקלקל את תיאבון המשקיעים לסיכון. ראלי סנטה קלאוס נמצא בקלפים והשוק לא מצפה להפתעה מהפדרל ריזרב בפגישתו בדצמבר. הסימנים מתרבים בעקבות פרסום הפרוטוקולים של הפד בשבוע האחרון וגם מנאומה של ג'נט ילן, שתחליף את ברננקי כיו"ר הפד בתחילת השנה הבאה, כי התחלת הנסיגה מתוכנית התמריצים הגדולה, לא תחל לפני מרץ 2014.
למרות ואולי בגלל העליות החדות בשוק, סוחרי השורט מנסים להמר נגדם ואף לוקחים עמדות יותר ויותר גדולות. אך הם עושים זאת בסקטורים שפחות היינו מצפים מהם. מספר המניות בשורט נמצא בעליה, אך כאשר אנחנו יורדים לרמת העומק, התמונה שעולה לנגד עיננו, איננה מה שהיינו מצפים. באופן קלאסי, כאשר סוחרים מצפים כי שוק המניות יסתובב למטה, לטוב ולרע, מניות הבטא שעשו את התנועה המהירה ביותר למעלה כמו מניות הטכנולוגיה, הן בדר"כ הראשונות שנמצאות על הכוונת של סוחרי השורט.
הסקטורים הראשיים שמושכים את השורטיסטים כמו הטכנולוגיה והפיננסים, רושמים עליה מאופקת בלבד ברמות השורטים, רק 5.1% ו-7.5% בהתאמה. זוהי נקודה חיובית נוספת למהלך העליות האחרון ומשמעותו היא שהשוק האמריקני יוכל לספוג ביתר קלות פגיעה מקומית בכלכלה כמו סיום תוכנית התמריצים.
דצמבר היסטורית נתפס כחודש הטוב ביותר בשנה עבור מדד הדאו-ג'ונס וה-S&P 500, הודות לזינוק סוף השנה במניות שזכה לשם 'ראלי סנטה קלאוס'. מאז 1929, התשואה בחודש דצמבר במדד ה-S&P 500 היתה כ-1.5% בממוצע. עבור הדאו, התשואה הממוצעת במהלך חודש זה עומדת על 1.3%.
בסיכום שבועי: מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה- S&P 500 רושמים שבוע שביעי רצוף של עליות. מדד הדאו-ג'ונס עלה ב-0.6%, מדד ה-S&P 500 עלה 0.4%. הנאסדק עלה ב-0.1%.
מבט טכני
השוק ממשיך להתריס כנגד כוח המשיכה וממשיך לטפס למעלה, כאשר הוא משיג עוד ועוד ציוני דרך וחולף הפעם על פני המספר העגול החשוב 1,800 נק'. רכבת העליות רומשת בדרכה כל רמת התנגדות. אל תחשבו אפילו להתנגד לה. בשיאים טריים של כל הזמנים, השוק מהלך בטריטוריה שכף רגלו מעולם לא דרכה. נסיגת מחירים ראשונה עשויה לבדוק מלמטה את קו דשדוש המחירים שנפרץ למעלה ברמת 178 נק', לרמה זו מצטרף ממוצע נע ל-20 יום שמנסה להדביק את המדד שבורח לו.
 

SPY


בשבוע הקרוב
מניות הקמעונאות צפויות להיות בפוקוס בשבוע הקרוב עם 'יום שישי השחור', היום שלאחר 'חג ההודיה'. יום זה הוא היום המיוחד ביותר בשנה עבור הקמעונאיות כאשר הקונים מסתערים על החנויות כדי לנצל את מבצעי הענק הגדולים ביותר שנועדו לפתוח את עונת הקניות לחגים שנחשבת לתקופת המכירות הטובה ביותר בכל השנה לקמעונאיות. חלק אומרים כי משמעותו של 'יום שישי השחור' מגיע מצבע הדיו שמודפס ללא הרף על סרטי הקופה הרושמת, וחלק מייחסים זאת לדוחות הכספיים של הקמעונאיות שעוברים מהפסד (אדום) לרווח (שחור).

בין הקמעונאיות הגדולות, טרגט (TGT), בסט ביי (BBY), מייסיס (M) ו-וול-מארט (WMT) יתחילו במבצעים הגדולים שלהן סביב ארוחת הדינר של 'חג ההודיה'. קמעונאיות האינטרנט כמו אמזון.קום (AMZN) כבר החלו להוריד מחירים למטה. כ-89 מיליון קונים פשטו על החנוית במהלך סוף השבוע של 'יום שישי השחור' בשנה שעברה, כאשר כמעט מחצית מהם סיימו את כל או לפחות את מרבית הקניות שלהם באותו יום.


המשקיעים יקבלו הבנה טובה יותר על מצב סקטור הנדל"ן בשבוע הקרוב. נתונים ביום שני צפויים להראות עליה במכירות הבתים בהמתנה בחודש אוקטובר ודו"ח ביום שלישי צפוי להראות עליה בהתחלות הבניה בחודש שעבר כמו גם עליית מחירים בספטמבר.

נתונים נוספים בשבוע הבא כוללים את הזמנות למוצרים בני קיימא, דרישות האבטלה השבועיות, השיקגו PMI ומדד בטחון הצרכנים, כולם ביום רביעי.

שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.