הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון והפעם איטליה על הפרק - מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון והפעם איטליה על הפרק - מאת משה שלום FXCM

סקירות מצולמות:

סקירת אירועי מקרו שבועית:

מאמא מיה

הבחירות באיטליה חשובות מאוד, וזה ניכר בדבריהם של רוב האנליסטים הבכירים. הן יכולות, בפוטנציה, להיות נקודת המפגש המשמעותית הראשונה בין התיאוריה, למעשה, בדבר סיום ההרפתקה הפיננסית שנקראת "אירו". מאז 2009, הוכח שהניסוי הכלכלי של מטבע משותף, יכל להתקיים רק כאשר ה"כל היה בסדר".

מילטון פרידמן, ראש וראשון בתיאורטיקנים של כלכלת השוק המודרנית, ציין בזמנו שהמשבר הרציני יפיל את האירו, והנה מאז תחילת אותו משבר (2008) אנו רואים גלים שונים בעלייה ההסתברותית בדבר פירוקו של המטבע האחיד.

חוסר באיחוד פיסקאלי ("אוצר משותף"), בצד האיחוד המונטארי שאכן בוצע, חייב היה לגרום לכך. כאשר כל המדינות יכלו להדפיס, ולהפיק אג"חים בתשואה מתאימה לגרמניה, לא היה קושי. אבל כאשר השוק החל במיון הקפדני של התשואות, על פי מידה, עבור כל מדינה ומדינה, גם 30-40 אחוז לא היו דמיוניים (יוון).

אז איך כל זה קשור לבחירות באיטליה? כי שם עכשיו יש מצב שבו מפלגות גדולות, המסוגלות להיות בקואליציה, או אפילו יום אחד, לשלוט במדינה, דוגלות רשמית בעזיבת האירו, ובחזרה ללירה החמימה שאותה ניתן לפחת בצורה אגרסיבית. על ידי פיחות זה איטליה אמורה לחזור ליכולת תחרות.

תחרות המבוססת בעיקר על מטבע חלש, במקום על יעילות, ואיכות. ואפילו אם נראה תוצאות מרגיעות במיידי של הדברים, והמפלגה הסוציאליסטית המועדפת על השווקים תנצח, העובדה הפשוטה היא שה"רעיון" עצמו של עזיבת האירו ממשיך לתפוס תנופה, ולגיטימיות, במרחב האירופאי.

איטליה, כמו יוון, כנראה תישאר עוד קצת באיחוד, ובגוש האירו, אבל ביחד עם ה"חזית הלאומית" בצרפת, ומפלגת UKIP הבריטית, ברלוסקוני, ותומכיו, יוכלו לציין בגאווה שזרע הניתוק נזרע עמוק יותר, ושזה רק עניין של זמן עד שנראה אירופה משתחררת מן העול של בריסל.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.