הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון 25.4.2013- מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון 25.4.2013- מאת משה שלום FXCM

מבחן התוצאה

בארץ, ובאירופה, מדברים על צעדים לצמצום הגירעונות. כאן, מדובר עדיין בהתאמות יחסית מינוריות, ביחס למצב המקרו-כלכלי של מדינתנו הקטנה. למרות זאת, אני חושב שהצעדים הננקטים בתחום קצבאות הילדים, מע"ם על ירקות, וכל מה שנוגע לשכבות העניות שבחברתנו, יתנו את אותותיהם החברתיים.

שם, בחלק הדרומי של היבשת, צעדי הצנע הגיעו כבר למימדי שפל דכאוני של ממש.

התבשרנו היום על אחוז אבטלה רשמי של 27% בספרד (!!). וזה הרשמי. באוכלוסיה הצעירה, שבה רמת ההשכלה גבוהה, וכמות שנות הניסיון קטנה, בה קיימת מוטיבציה להתחיל חיים חדשים ברגל ימין, ושולט תסכול הנובע מאי היכולת לממש את אותו פוטנציאל, אחוז האבטלה מגיע ללמעלה מ-60% (!!).

האם מבחן התוצאה עומד לזכות קובעי המדיניות?

כנראה שראש ממשלת איטליה החדש, זה שהתמנה על ידי הנשיא החדש, אחרי הבחירות המעניינות האחרונות, לא חושב כך. יש לומר לזכותו של ראש הממשלה הטרי, שהוא עוד תחת ההשפעה הטראומטית של תוצאות אותן בחירות. בהן, ראינו את עלייתו למרכז הבמה הפוליטית של אדם (BepeGrillo) הדוגל בביטולה כל המערכת ה"מסואבת", לכיוון של דמוקרטיה עממית אלקטרונית.

בנאום המינוי שלו, אותו ראש ממשלה (לטה), החליט לנקוט שפה נוקשה כלפי מדיניותו של מריו מונטי, קודמו בתפקיד, אשר היווה את הדוגמא לטכנוקרט הממונה, והמבצע, של מדיניות אותו הצנע.

לא רק זאת: רחשים גם מגיעים מכיוון קרן המטבע הבינלאומית, המבקשים לרסן את ה"קצב המהיר מדיי" של צעדי הצנע בבריטניה, ובאירופה (שומו שמיים!). אזכיר שמוסד זה תמיד היווה את האגף הימני והנוקשה הדוגל בסוג המדיניות זו.

כל זה מעניין ממבט ציפור. כאשר צרפת, ואיטליה, מתנגדים רשמית, עכשיו, להמשך הצנע האוטוקרטי, כאשר בספרד, יוון, ופורטוגל, המצב כה קשה, וכאשר מוסדות כמו ה-IMF כבר מדברים על זהירות נדרשת, עלינו להאמין שלפנינו שינוי קרוב במדיניות ה-ECB. בינתיים, מדובר בירידה בריבית בלבד.

לדעתי, פעולה מינורית זו תשפיע אולי לטווח הקצר מאוד, ואולי תגרום לתנועה מטה של היורו, הנמצא ברמות ממש גבוהות, ובלתי מותאמות כלכלית, למה שהוא מייצג. מה שהגיוני שישפיע יותר הוא עוד תרגיל מבית מטבחו של מריו דראגי, עוד Game Changer, והפעם בכיוון ה-QE.

ככול שהמספרים יחמירו, מבחן התוצאה הפוליטית יגרום למריו להפוך לבן, ובגדול. למה זה כבר לא קורה? קשה להאמין שיש קשר בין כל זה, לבחירות המתקרבות בגרמניה....נכון?

 

 

מבצע

 

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.