הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> התנודתיות כאן!

התנודתיות כאן!

גרף

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות

החששות מהמצב הכלכלי והכותרות בנוגע לפדרל ריזרב ממשיכים להזיז את השוק. השוק פתח בצורה חדה למטה אתמול לאחר שהמשקיעים נבהלו מהבורסה בסין שצנחה בלילה ביותר מ-5%. המניות המשיכו להתדרדר למטה במהלך המחצית הראשונה של היום לפני שהם החלו בתהליך מדהים של שיקום בלאנץ' טיים. אנחנו צריכים להתחיל להתרגל לתנודתיות שתהיה חלק מאורח החיים בוול-סטריט במשך כל הקיץ הקרוב.  השוק לא הצליח להשלים את המשימה ולהיסחר בטריטוריה החיובית בראלי של אמצע היום, כאשר המוכרים התעוררו ופעם נוספת דרדרו אותו למטה עד לסוף היום. מדד ה-S&P 500 סגר בירידות של 1.21% בעוד הנאסדק מחליק ב-1.09% ומדד הדאו רושם ירידות של 0.94%.
הצהרותיו של יו"ר הפד, בן ברננקי בשבוע שעבר כי הפד עשוי להתחיל ולסגת מתוכנית רכישות האג"ח במסגרתה הוא קונה 85 מיליארד דולר של אג"ח מדי חודש, הפכו כל פיסת אינפורמציה על הכלכלה לחשובה. בתגובה להצהרות ברננקי בשבוע שעבר, התשואות על האג"ח זינקו למעלה והמניות נסחרות בתנודתיות גבוהה.
הנוף הטכני של השוק השתנה דרמטי במהלך החודש האחרון. מדד ה-S&P 500 שבר את קו המגמה שהחזיק מעמד פרק זמן ארוך מה-16 לנובמבר ונראה כי יש נזק טכני על הגרף שקשה לראות כיצד הוא מתוקן. מדד ה-S&P 500 לא נמצא בידיים של אף אחד, בעוד קשה לפתוח פוזיציות שורט חדשים כאשר המתנדים על השוק דוגמים רמות של מכירות יתר והמדד נסחר בצורה מתוחה מתחת לממוצעים הנעים לטווח הקצר והבינוני. יחד עם זאת אין רמות תמיכה מוצקות נגדם יהיה אפשר לבדוק פוטנציאל של הקונים חזרה למשחק, מה שהופך את המסחר לטריקי מעט עבור השוק. זה הזמן לשבת על הידיים ולעשות פחות מלעשות יותר.
כאשר השוק לוחץ על מתג התיקון, התנודתיות עולה ולכן אם אינכם בטוחים בכיוון, עדיף לעשות פחות. אם אתם מחליטים לסחור, יהיה חכם להגביל את ההתמקדות שלכם ולדבוק במספר פוזיציות מפתח. יום שישי הקרוב הוא היום האחרון של החודש ויסיים גם את הרבעון השני של השנה. בהחלט אנחנו מצפים לראות את אפקט "חלון הראווה" משפיע על המסחר בשוק. שלמה קופר מסביר על "אפקט חלון הראווה" והפעילות של מנהלי הקרנות בסוף החודש בוידאו השבועי. סיחרו את תנועת המחירים. השפל היומי שנוצר היום ברמת 1,560 נק' ב-S&P הוא נקודת הבחינה הקרובה בטווח הקצר. השוק נסחר כ-6% מתחת לשיא כל הזמנים שהושג ב-22 למאי, כאשר התיקון יכול להסתיים בכל נקודה מהרמות הנוכחיות ועד ל-1,500 נק'.
יום שלישי: לאחר יום ללא הודעות כלכליות, יום שלישי מבטיח להשלים את החסר עם מספר דוחות מפתח שישוחררו במהלך היום. הסוחרים צפויים לפקוח עין על הזמנות למוצרים בני קיימא, מכירות הבתים החדשים ומדד בטחון הצרכנים.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.