הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> פייסבוק מזנקת ב-20% אחרי הנעילה!

פייסבוק מזנקת ב-20% אחרי הנעילה!

25-07-2013

מדדים 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות לקחו צעד אחד אחורה ביום רביעי וירדו בכשליש האחוז, בעוד מניות סקטור השירותים והסחורות מקזזות את העליות בסקטור הטכנולוגיה שנהנה מדוחות טובים של אפל (AAPL). מדד ה-S&P 500 רשם בפעם הראשונה החודש רצף ירידות של יומיים וזאת לאחר שהצליח להשיג בפתיחה שיא גבוה של כל הזמנים ברמת 1,698.78 נק'. זה רק עניין של זמן לפני שהשוק יצליח לפרוץ את רמת 1,700 נק' שמשמשת כרמה פסיכולוגית. פריצה של רמה זו עשויה להוביל לפעילות ערה לאחר-מכן. ישנם עו 100 מיליארד דולר של כסף שחונה על הקווים נכון לעכשיו. מחזורי המסחר אנמיים מאחר והרבה אנשים עדיין נמצאים בעמדת המתנה, כך שהשוק עשוי להיסחף הצידה לשארית הקיץ.
שוק המניות עוצר מאחר והמשקיעים נועלים רוחים לאחר תנועת עלייה משמעותית במהלך החודש האחרון. מדד ה-S&P 500 עלה ב-7.8% מאז סוף יוני ובדרך הצליח להשיג מספר שיאים היסטוריים. הכלכלנים בדוטישה בנק במכתב ללקוחות כתבו כי התמחור של שוק המניות עדיין זול על בסיס אבסלוטי יחסית לפונדמנטלס.
בזירה הכלכלית, מכירות הבתים החדשים זינקו ב-8.3% בחודש יוני לקצב שנתי מתואם של 497 אלף יחידות, הרבה הגבוהה ביותר מאז מאי 2008. עדיין הנתונים הטובים היו מתחת לתחזיות. מניות הנדל"ן נסחרו בעיקר באדום עם טול ברדרס (TOL) שנופלת ב-6.16% לרמה של 32.31$ ומניית לינאר (LEN) שרשמה ירידה של 3.83% לרמה של 33.92$
מדד הנאסדק מוטה הטכנולוגיה הצליח לסיים בעליות קלות בלבד וזאת למרות זינוק של 5.1% במניית אפל לרמה של 440.51$. ענקית הטכנולוגיה רשמה את הביצועים הטובים ביותר במדד הנאסדק 100 לאחר שדיווחה שלשום בלילה על דוחות רווח שהיכו את תחזית האנליסטים. החברה גם הודיעה כי מכירות ה-iPhone צמחו ביותר מהמצופה ועזרו לקזז את החולשה במכירות ה-iPad.
מניית בואינג (BA) דיווחה על תוצאות מעודדות לרבעון השני ואף השכילה להעלות את תחזית הרווחים לשנה כולה, למרות הבעיות המתגלגלות עם מודל ה-787. המניה יחד עם זאת רשמה ירידה של 0.8% וסגרה ברמה של 106.95$, לאחר שהשיגה שיא כל הזמנים תוך יומי ברמת 109.48$
ברודקום (BRCM) צללה ביותר מ-15% והובילה את רשימת המניות הגרועות ב-S&P 500 לאחר שיצרנית השביים הוציאה תחזית רווחים נמוכה מהתחזיות וליבתה את החששות כי יתכן והצמיחה בשוק הסמארטפונים הולכת ודועכת.
עד עכשיו יותר משליש מחברות ה-S&P 500 פירסמו תוצאות רווח לרבעון השני, כאשר 66% מהפירמות מצליחות להכות את תחזית הרווח ו-53% מכות את תחזית ההכנסות. אם כל החברות שנשארו ידווחו על תוצאות בהתאם לתחזיות המוקדמות, הרי שעונת הרווחים תרשום עליה של 3.8% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה.
חמישי: היומן הכלכלי יציג כמדי שבוע את מספר האמריקאים שמילאו בקשה לקצבת אבטלה בפעם הראשונה בשעה 8:30 ואת ההזמנות למוצרים בני קיימא בשעה 10:00.

מניות על הרדאר: תשומת הלב של שחקני השוק בפעילות שאחרי הנעילה הופנתה כמעט כולה לזיקוקי דינור במניית פייסבוק (FB) שזינקה ביותר מ-16% באפטר מרקט. ענקית הרשת החברתית דיווחה על עליה של 53% בהכנסות ברבעון לרמה של 1.81 מיליארד דולר ועל רווח של 19 סנט למניה. נתונים אלו ניפצו את תחזיות וול-סטריט שעמדו על רוח של 14 סנט למניה ומחזור הכנסות של 1.62 מיליארד דולר. נוסף על כך, החברה אמרה כי פעילות המשתמשים על בסיס יומי זינקה ביותר מ-20% משנה לשנה.

עוד בסקטור האינטרנט, ענקית החיפוש מסין ביידו (BIDU) הצליחה לרשום עליות של יותר מ-13.5% לאחר שעקפה את תחזיות האנליסטים גם בשורת הרווח וגם בשורת המכירות ברבעון השני. נוסף על כך החברה הכריזה כי הוסיפה שיא של 58 אלף לקוחות בפעילות און-ליין והכנסות מפעילות במובייל שהיו אחראים ליותר מ-10% מהכנסות החברה ברבעון האחרון. המשקיעים הזדרזו להצטייד במניה בעיקר לאחר שהחברה מסרה את התחזית לרבעון הנוכחי שהיתה משמעותית מעל הציפיות.

טריפ אדוויזור (TRIP) מפעילת אתר הנסיעות נסקה בכמעט 15% לאחר שהיכתה את תחזית האנליסטים ב-3 סנט בשורת הרווחים.

בין המניות היורדות, יצרנית הנעליים קרוקס (CROX) צללה ביותר מ-21% לאחר דוחות רווח אומללים שפיספסו ב-16 סנט את תחזית האנליסטים. המשקיעים מיהרו למכור את המניה לאחר שהחברה מסרה את תחזיתה לרבעון הנוכחי שהיתה משמעותית מתחת לתחזיות.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.