הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הנאסדק בשיא של 13 שנה! מאת שלמה קופר 26.11.2013

הנאסדק בשיא של 13 שנה! מאת שלמה קופר 26.11.2013

26-11-2013

מדדי וול סטריט

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 החל את שבוע המסחר המקוצר בטון שלילי, כאשר הוא משיל 0.1%. מדד הדאו-ג'ונס ומדד הנאסדק רשמו ביצועי יתר, אך העליות שלהם היו מוגבלות לפחות מ-0.1% כל אחד. העליה המוצמצמת במדד הנאסדק היתה מספיקה כדי לדחוף אותו אל מעבר ל-4,000 נק', בפעם הראשונה מזה 13 שנים. אך התנועה החיובית איבדה מומנטום ככל שהיום התקדם. המניות הצליחו לשמור על עליות במהלך מרבית המסחר, אך מכירות בשעה האחרונה שלחו את ה- S&P 500 לשפל יומי. למרות נסיגת המחירים אתמול, המדד עדיין רושם עליות של 2.6% בנובמבר.
סקטור האנרגיה והסחורות הובילו את מכירות החיסול אחה"צ, לאחר שפיגרו במשך כל יום המסחר. האנרגיה סיימו בירידות של 0.8% בעוד הסחורות רשמו ירידה של 0.7%. סקטור האנרגיה נלחץ ע"י מחירי החוזים העתידיים על הנפט, שירדו ב-0.8% לרמה של 94.03$ לחבית נפט. החוזים על הנפט הצליחו למחוק חלק מהירידות שלהם אחה"צ, לאחר שרשמו מוקדם יותר ירידות של 1.1% בתגובה לעסקה שהושגה בין המעצמות ואיראן על פרויקט הגרעין, במסגרתה האחרונה תהנה מהפחתה בסנקציות עליה.
מחזורי המסחר אתמול היו נמוכים וצפויים להישאר נמוכים במשך כל שבוע המסחר, לקראת 'חג ההודיה' שיחול בארה"ב ביום חמישי הקרוב, בו וול-סטריט תהיה סגורה ולא יהיה מסחר. ביום שישי וול-סטריט תיפתח למחצית היום בלבד.
מניות הקמעונאות תופסות את הפוקוס השבוע. 'יום שישי השחור' מתקרב, והסוחרים מכינים את תיקי המניות שלהם בהתאם. 'יום שישי השחור' מציין את יום הקניות הקדחתני שמגיע בדיוק לאחר 'חג ההודיה', בו הקונים מסתערים על החנויות ביום שפותח את עונת הקניות לחגים, במטרה לנצל את המבצעים הטובים ביותר בכל השנה.
מניות המדיה החברתית סבלו מחולשה ניכרת. פייסבוק (FB) שברה מתחת לרמה הטכנית ב-45.80$. מניית פייסבוק ירדה ב-3.1% וסגרה ברמה של 44.82$. מניית ילפ (YELP) ספגה ירידה חדה יותר של 6.7% לרמה של 58.20$. טוויטר (TWTR) איבדה 4.7% וסיימה ברמה של 39.06$.
שלישי: יום המסחר הקרוב יכלול נתונים על התחלות הבניה בשעה 8:30, כאשר הסוחרים בוול-סטריט יבחנו האם ישנם סימנים אחרונים להתרככות מבשרים משהו בטווח הארוך עבור הסקטור. סקטור הדיור איבד קצת מומנטום לאחרונה, עקב עליה בריבית המשכנתאות. יחד עם זאת ההתאוששות בסקטור עדיין נמשכת. מחזורי המסחר צפויים להישאר נמוכים, כאשר חלק מהסוחרים כבר מקפלים ציוד לקראת 'חג ההודיה' שיחול ביום חמישי.
מלבד התחלות הבניה, היומן הכלכלי יכלול נתונים נוספים משוק הנדל"ן לרבות, אישורי הבניה בשעה 8:30 ומדד קייס-שילר שמודד את מחירי הדיור בשעה 9:00. מדד בטחון הצרכנים לחודש נובמבר יפורסם בשעה 10:00.

אחרי הנעילה: פאלו אלטו (PANW) יצרנית פלטפורמת אבטחת המידע, זינקה לאחר הנעילה ב-9% לאחר דוחות רווח טובים שהיכו את תחזית האנליסטים בשורת הרווח. מכירות החברה זינקו ב-49% בהשוואה לרבעון המקביל לשיא של 128.1 מיליון דולר.

מניית וורקדיי (WDAY) המציעה אפליקציות ענן עבור חברות פיננסיות ומשאבי אנוש, זינקה ב-8.3% במסחר המאוחר, לאחר שהחברה דיוחה על הפסד מצומצם מהצפוי שעמד על 12 סנט למניה. החברה היתה אמורה ע"פ ציפיות האנליסטים לדווח על הפסד רחב יותר של 17 סנט למניה.

ניואנס קומיוניקיישן (NUAN) צנחה ב-6.5% לאחר הנעילה, בעקבות שחרור הדוחות הכספיים של החברה לרבעון הרביעי אחרי צלצול הפעמון לסגירה. מהדוחות עולה שהחברה אומנם הצליחה לעקוף את התחזיות בוול-סטריט בשורת הרווח אך פיספסה בשורת המכירות. החברה שמייצרת תוכנה הממירה דיבור לכתב, דיווחה על רווח של 30 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 472.2 מיליון דולר בהשוואה לצפי וול-סטריט שעמד על 488 מיליון דולר. מתחילת השנה NUAN איבדה 28%.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.