הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> "ראלי סנטה קלאוס" הרשמי! מאת שלמה קופר 26.12.2013

"ראלי סנטה קלאוס" הרשמי! מאת שלמה קופר 26.12.2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
וול-סטריט רשמה עליות שערים מתונות ביום שלישי, בעוד המשקיעים נהגו באיפוק ונמנעו מפתיחת עסקאות חדשות משמעותיות רגע לפני חג המולד. מדד ה-S&P 500 והדאו-ג'ונס הגישו את מתנות החג שלהם למשקיעים עם שיאים היסטוריים חדשים.
השווקים נסגרו מוקדם ביום שלישי ונשארו סגורים ביום רביעי. היום וול-סטריט תיפתח מחדש למסחר, אך מחזורי המסחר שצפויים להמשיך ולהיות דלילים במהלך כל השבוע עשויים להוביל לתנודתיות מוגברת.
גם מדד ה-S&P 500 וגם מדד הדאו ממשיכים לטפס לשיאים חדשים, כאשר זהו היום החמישי ברציפות בו הדאו משיג שיא חדש, בעוד ה-S&P 500 רושם רצף של 3 ימי מסחר עם שיא חדש בכל אחד מאלה. עליות נוספות עשויות להיות מוגבלות ברמות האלו, בייחוד על רקע היעדר זרזים במסחר.
מדד ה-S&P 500 נסק ב-28.5% השנה, בעיקר הודות לצעדים המוניטריים שנקט הפדרל ריזרב. המדד נמצא על המסלול לרשום את השנה הטובה ביותר מאז 1997. מדד הדאו רושם עליות של 24.8% בשנת 2013 בוע הנאסדק זינק ב-37.6% השנה.
המשקיעים מצפים ב-5 ימי המסחר האחרונים של השנה ובשני ימי המסחר הראשונים של השנה החדשה לראלי קצר, מתוק ומכובד. זהו ראלי שזכה לכינוי "ראלי סנטה קלאוס" והצליח להחזיר למשקיעים תשואה של 1.6% מאז 1969. למרות שראלי סנטה קלאוס הרשמי עומד לצאת לדרך, המניות כבר רשמו תנועה חדה למעלה ע"י פקטורים עונתיים במהלך השבועות האחרונים. מדד ה-S&P 500 רושם עליות של 1.5% בדצמבר. אך היזהרו מהשנים בהן סנטה לא מופיע. אלו שנים שמנבאות בדר"כ שווקים דוביים לאחריהן, או שנים שהשוק נעשה משמעותית זול יותר לאחר מכן.
"ראלי סנטה קלאוס"  מביא לאחריו את "אפקט ינואר", תופעה של זרימת כסף חדש לשוק המניות בתחילת השנה החדשה. שתי התופעות יוצרות סוג של "קוקטייל חג" ומעוררת את תאבון המשקיעים לתשואות.
חמישי:  נתון כלכלי בודד נותר עד לסוף השבוע. נתוני דרישות האבטלה השבועיות יתפרסמו היום לפני הפתיחה בשעה 8:30. אך הסוחרים יעמדו על המשמר לכל דו"ח שיתן רמז על מכירות הקמעונאיות בימים האחרונים.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.