הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק חוזר למעלה על רקע נתונים כלכליים חיוביים!

השוק חוזר למעלה על רקע נתונים כלכליים חיוביים!

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

השוק פתח בגאפ אפ את יום המסחר, למרות סגירה חלשה ביום שני, אך נסחר בצורה הפכפכה במהלך כל היום תוך נטייה לעליות. הסוחרים לטווח הקצר היו מעט מתוסכלים מכך שמרבית התנועה נלקחה מהם ע"י גאפ הפתיחה, וקשה לסמוך על השוק בימים אלו. הסחף האיטי והעצל למעלה מאפיין את המסחר בקיץ והתאים למזג האוויר שהיה אחד החמים בשנה בעיר של ניו-יורק. מדד ה-S&P 500  סיים בעליות של 0.95%, מדד הנאסדק נעל בעליות של 0.82% בעוד מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של 0.69%.
השוק מנסה נכון לעכשיו לחזור בציפורניים מרמות של מכירות קיצון ועשוי לקבל דחיפה חיובית מאפקט "חלון הראווה" של סוף החודש והרבעון, כאשר זהו השבוע האחרון בחודש יוני. השוק נתמך אתמול ע"י נתונים כלכליים טובים שהראו כי ההשקעות בעסקים וההתאוששות בשוק הדיור ממשיכים להתקדם במהירות ונתנו זריקת בטחון למשקיעים שחוששים מהתוכניות של הפד לקצץ בתוכנית התמריצים המאסיבית.
העליות אתמול, שהובילו את יום המסחר החזק ביותר בכמעט שבועיים, תודלקו ע"י קונים מעורבים: קרנות גידור ומשקיעים קטנים וגדולים שנמשכו לשוק לאחר הירידה האחרונה. הפחתת הפוזיציות ע"י המוסדיים עקב התנודתיות הגדולה, גררה את השוק מעט למטה בדקות האחרונות של המסחר מהשיא היומי.
המשקיעים צריכים להגיע במוקדם או במאוחר להבנה כי השוק עשה תגובה רפלקסיבית למה שהפד אמר ועכשיו הוא לוקח נשימה עמוקה לפני הגל הבא למעלה. תיקון המחירים מהשיא ההיסטורי שנרשם ב-22 למאי נותן למשקיעים את הצ'אנס לחזור חזרה לשוק לאלו שלא השתתפו בחגיגת העליות השנה.
בין המניות שרשמו תנועה מרשימה, חברת הקרוזים באוניות הנופש קרניבל קרוז (CCL) זינקה ב-5% לרמה של 34.89$ לאחר שנקבה בשם חדש למנהל החברה ואישררה את תחזית הרווחים לשנה כולה. בצד השלילי, וולגרין (WAG) צנחה ב-5.9% לרמה של 45.22$ ותפסה את המקום הלא מכובד של המניה הגרועה ביותר במדד ה-S&P 500, לאחר שדיווחה על תוצאות רווח נמוכות מהצפוי כאשר היא מתרצת זאת במכירות חלשות וכלכלה מאתגרת.
רביעי: משרד המסחר צפוי לשחרר לפני הפתיחה את הדו"ח הסופי על הצמיחה לרבעון הראשון של השנה. הנתונים עשויים להיות בעלי אפקט נמוך על השוק ולהיתפס כחדשות ישנות. שוק האג"ח וההנפקות בו ימשיכו להיות המוקד הראשון ממנו הסוחרים ישאבו רמזים על כיוון השוק.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.