הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> פייסבוק מזנקת ב-30%!

פייסבוק מזנקת ב-30%!

26-07-2013 

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


וול-סטריט הצליחה להתאושש מחולשה מוקדמת ולסיים בטריטוריה חיובית, אך החדשות הגדולות של היום היו ללא ספק פייסבוק (FB). זינוק אדיר במניית ענקית הרשתות החברתית לאחר דוחות רווח מרשימים שלא הותירו מקום לספק. המניה חוותה קשיים טכניים משמעותיים מאז יצאה להנפקה במאי שנה שעברה, אך בהתחשב בדוחות הרווח האחרונים נראה כי החברה פתרה סוף סוף את חידת הפרסום במובייל.
חוסר היכולת של פייסבוק לייצר צמיחה משמעותית בהכנסות פרסום משוק המובייל , היווה את אחת הדאגות המתמשכות עבור המשקיעים המוסדיים במניה. יחד עם זאת, בדו"ח האחרון של פייסבוק, שורת ההכנסות מפרסום במובייל הראתה קפיצה מנתח של 26% בהכנסות הכוללת לנתח של 41%, קפיצה גדולה משמעותית מהציפיות שמראה שפייסבוק למדה איך עושים את זה. כמעט 20 בתי השקעות העלו את יעד המחיר למניה.
פייסבוק סגרה בגבוה היום עם זינוק  של 30% ונסחרת ברמתה הגבוהה ביותר מאז מאי בשנה שעברה. כעת המניה נסחרת במרחק של 10% בלבד ממחיר ההנפקה שלה שעמד על 38$. כמות אדירה של 366 מיליון מניות נסחרו אתמול במניה, המחזור הגבוהה ביותר מאז המניה יצאה להנפקה. פייסבוק ככל הנראה תצטרך עכשיו זמן על-מנת לפתח תבנית מסחר, לפני שסוחרי הסווינג יוכלו לבחור בה כמועמדת למסחר פעם נוספת, אך היא בהחלט יכולה להיות מועמדת על הראדר לסוחרים יומיים אקטיביים על-מנת לנצל הזדמנויות בחלונות זמן קצרים יותר.
הריצה אחה"צ בשוק תודלקה ע"י עליות בסקטור האנרגיה והסחורות. סקטור האנרגיה טיפס ב-0.5% לאחר שהפגין חולשה ביותר הקודם. בנתיים חבית הנפט המשיכה לטפס למעלה כאשר היא מוסיפה 0.3% לערכה וננעלת ברמה של 105.68$ לחבית.
עד כה יותר מ-45% מחברות ה-S&P 500 פירסמו דוחות רווח עם 68% מהן מצליחות להכות את שורת הרווח ו-56% מכות את שורת ההכנסות. עם כל החברות שנותרו לדווח ישחררו נתונים בהתאם לציפיות, עונת הרווחים תרשום עליה של 4.1% ברווחים בהשוואה לעונה המקבילה אשתקד.
בזירה הכלכלית, דרישות האבטלה בפעם הראשונה עלו ב-7,000 לרמה מתואמת שנתית של 343 אלף, כך ע"פ משרד העבודה. הכלכלנים ציפו לקריאה טובה יותר ברמה של 340 אלף. עדיין ממוצע 4 השבועות האחרונים של תביעות אבטלה חדשות ירד ב-1,250 ביחס לשבוע הקודם.
שישי: אמזון (AMZN), ענקית הקמעונאות באינטרנט, ירדה אחרי הנעילה ביותר מ-2%, לאחר שהחברה דיווחה על הפסד של 2 סנט למניה ברבעון האחרון ופיספסה את תחזיות האנליסטים.
סטארבאקס (SBUX), ענקית הקפה דיווחה על רווח של 55 סנט למניה והצליחה להכות ב-2 סנט את תחזית האנליסטים. החברה אף מסרה צפי טוב מהחזוי להמשך השנה. המשקיעים חיבקו את המניה ושלחו אותה לעליות של יותר מ-5% אחרי הנעילה.
גיליד (GILD), חברת הביוטכנולוגיה, דיווחה על רווח של 50 סנט למניה. המשקיעים אהבו את הדוחות ומיהרו לשלוח את המניה לעליה של יותר מ-5% באפטרמרקט.
אקספדיה (EXPE), צללה ביותר מ-24% לאחר הנעילה, לאחר שאתר הנסיעות באינטרנט דיווח על רווח של 64 סנט, נמוך משמעותית מצפי האנליסטים לרווח של 79 סנט. החברה חתכה את תחזית הרווחים לשנה כולה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.