הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> האם הפד יפיל את השוק בשבוע הקרוב? מאת שלמה קופר 27.1.2014

האם הפד יפיל את השוק בשבוע הקרוב? מאת שלמה קופר 27.1.2014

27-01-2014

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
אם לדבר על היעילות בשווקים, למרות שמדד ה-S&P 500 היה פתוח למסחר במשך 4 ימי מסחר בלבד בשבוע האחרון, הוא עדיין הצליח לרשום את השבוע הגרוע ביותר שלו מאז יוני 2012, כאשר הוא מחזיר את המפתחות למשקיעים בסוף השבוע עם ירידה חדה של 2.6%.
התנועה בשבוע האחרון בהחלט כואבת ואין ספק כי ההתחלה של שנת 2014 היא בגדר אכזבה למרבית המשקיעים, אך נציין גם כי מדד ה-S&P 500 בסה"כ במרחק קצר של 3% משיא כל הזמנים. נראה שהדובים מתחילים להתעורר משנת החורף ומוכנים לקחת שליטה.
וול-סטריט עשויה להציג שבוע נוסף של ירידות בשבוע הקרוב, כאשר הפדרל ריזרב צפוי להודיע כי הוא ימשיך לקצץ בתוכנית התמריצים, ויצור לחץ נוסף על מחירי המניות. סנטימנט המשקיעים הפך לדובי חזק בשבוע האחרון לאחר שהשווקים המתפתחים הוכו ע"י נתונים כלכליים גרועים בשילוב עם ההבנה כי הקיצוץ בתוכנית התמריצים שמפעיל הפד, יפחית את הנזילות שהופנתה לעבר נכסים מסוכנים בשווקים המתפתחים ויסיר את הרצפה מתחת למחירי המניות בארה"ב.
התוכנית של הפד למשוך בהדרגתיות את תוכנית התמריצים נמצאת כבר על הפרק  זמן ארוך, ורבים מצפים כי תוביל תיקון מחירים הן בשווקים המפתחים והן בבורסות ארה"ב. אך הסיכוי להאטה בצמיחה הכלכלית בסין הוסיפה חששות למשקיעים ביום שישי.
וועדת המדיניות של הפד תיפגש השבוע בימים שלישי ורביעי. קיצוץ נוסף בתוכנית רכישות האג"ח לרמה של 65 מיליארד דולר בחודש מקצב נוכחי של 75 מיליארד דולר, היא כל דבר מלבד וודאי. יחד עם זאת יהיה קשה לתרץ השהייה בקיצוצים של התוכנית הנוכחית בתירוץ של חשש מירידות בשווקים, כאשר מדד ה-S&P 500  נמצא 3.1% בלבד מתחת לשיא כל הזמנים.
הנתונים הכלכליים בשבוע הקרוב יכללו את מכירות הבתים החדשים יחד עם מדד בטחון הצרכנים. נתונים אלו מבטיחים להמשיך ולצבוע את תמונת ההתאוששות של כלכלת ארה"ב ואולי יהיה ביכולתם אפילו למשוך את הקונים חזרה למניות. ישנן סיבות טובות לצפות כי כלכלת ארה"ב תתנהג טוב בשנה הקרובה.
ההערכה שלנו היא שמניות ארה"ב עשויות להיפגע בטווח הקצר באופן זמני עקב מכירות חיסול בשווקים המתפתחים. אך הזעזוע לא יהיה מספיק משמעותי לכלכלת ארה"ב. הפד מבטיח לשמור על הריבית באזור האפס לתקופה מורחבת ולכן השאלה עבור המשקיעים היא: עד כמה השוק יצטרך לסגת לפני שהכסף יחזור חזרה לשוק? בסופו של דבר זוהי הולכת להיות הזדמנות קניה.
התמונה הטכנית של המדדים בארה"ב התערערה השבוע במידת מה, כאשר ה-S&P 500 סגר מתחת לממוצע נע ל-50 יום בפעם הראשונה מאז תחילת אוקטובר. אך מכירות החיסול של השבוע האחרון גם הובילו מספר מדדי מומנטום למטה מרמות של קניות יתר.
באיתות לכך שיתכן והמכירות בוול-סטריט הגיעו לרמות מתוחות מדי, המשקיעים היו מוכנים בסוף השבוע לשלם יותר על הגנה מיידית בפני ירידה במדד ה-S&P 500 מאשר על הגנה בפני ירידות בעוד 3 חודשים. הפעם הראשונה בה הפער בין מדד התנודתיות של בורסת שיקגו, המכונה מדד ה-VIX, והחוזים העתידיים על מדד ה-VIX לעוד 3 חודשים, הפך לשלילי היה באמצע אוקטובר. אז תיקון קצר של 4.8% פתח את הדלת לריצה האחרונה בשנת 2013 במסגרתה מדד ה-S&P 500 השיג עליה משמעותית בסוף השנה.
בסיכום שבועי: המדדים הגדולים בוול-סטריט מסיימים את שבוע המסחר בירידות חדות. מדד הדאו-ג'ונס נפל  ב-3.5%, מדד ה-S&P 500 ירד ב- 2.6% ומדד הנאסדק השיל 1.7%.
מבט טכני SPY
לאחר תקופה ארוכה שהיה נראה שהשוק רק יכול לעלות ואם לא לעלות אז לכל היותר להיסחר הצידה עד גל העליות הבא, הגיע השבוע האחרון והזכיר לנו שלכל שוק יש 3 תנועות: למעלה, הצידה וגם למטה. השוק שבר את רמת התמיכה 181.34 נק' והשלים תבנית 'M'. התבנית שהינה ואריציה על התבנית הפופולארית 'פסגה כפולה' למעשה מסמנת לנו נגיעה כפולה קצת מתחת ל-185 נק', פעם אחת בסוף דצמבר שנה שעברה ופעם נוספת ב-15/1 מבלי שהקונים מצאו את הנוסחה לפיצוח רמה זו. המוכרים השתלטו על הזירה בשבוע האחרון ודרדרו את המדד בצורה אגרסיבית ביום שישי לאחר השלמת התבנית, תוך כדי שבירת ממוצע נע ל-50 יום ברמת 180.83 נק'. השוק כרגע נמצא ללא תמיכות עד לרמת 177.32 נק' – יום פגישת הפד בפעם האחרונה. עם פגישת הפד בשבוע הקרוב, יתכן ונראה את השוק נזכר בהיסטוריה ובאופן אירוני מנסה להגיע לשם.

SPY 
בשבוע הקרוב:
מלבד פגישת הפד בת היומיים והנתונים הכלכליים, ,הסוחרים יתמודדו בשבוע הקרוב עם שטף של נתונים כלכליים שיכללו ממדד הדאו-ג'ונס את קאטרפילר (CAT), ,דופונט (DD), ,פיפייזר (PFE), איי.טי.אנד.טי (T), ו-3M (MMM).
ענקיות טכנולוגיה גם ימצאו את הדרך למרכז הבמה עם דוחות רווח מגוגל (GOOG) ופייסבוק (FB) שיפרסמו את המספרים האחרונים על הרבעון שהסתיים. אפל (AAPL), החברה הגדולה ביותר בארה"ב ע"פ שווי שוק, צפויה לתפוס את הבמה לאחר הנעילה ביום שני.
שבוע מסחר מוצלח!

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.