הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הנאסדק סוגר מעל 4,000 נק' בפעם הראשונה מאז שנת 2000! מאת שלמה קופר 27.11.2013

הנאסדק סוגר מעל 4,000 נק' בפעם הראשונה מאז שנת 2000! מאת שלמה קופר 27.11.2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד הנאסדק סגר מעל לרמת 4,000 הנק' ביום שלישי בפעם הראשונה מאז שנת 2000, בעוד מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה-S&P 500 נעלו את המסחר ללא שינוי משמעותי. היו אלו מניות הטכנולוגיה הגדולות שבעיקר עזרו לנאסדק לסיים מעל לרמת 4,000 הנק'. מניות הקמעונאות והנדל"ן היו בין הסקטורים שהפגינו ביצועי יתר על השאר, כאשר הם מגיבים לנתוני רווח טובים מהצפוי ולנתונים כלכליים חזקים.
המילה חגים היתה כתובה על המסחר בוול-סטריט אתמול ובימים האחרונים. האנשים מחפשים את הדרך לכיוון היציאה, כדי לקחת מספר ימי חופש. כך שמחזורי המסחר נותרו דלילים, ועל הסוחרים שנותרו בשוק לחפש את המניות המעניינות והבלתי שגרתיות, שיכולות להיסחר בעולם משלהן ללא קשר לשוק.
טיפאני (TIF) זינקה ב-7% לרמה של 88.02$ והיתה המניה החזקה במדד ה-S&P 500 ואחת העסקאות הטובות בחדר המסחר הוירטואלי של מכללת מגמות, לאחר שהמכירות של קמעונאית היוקרה לרבעון השלישי עקפו את הציפיות. מדד הקמעונאות סיים את היום בעליה של 0.9%. "אפקט העושר", שנוצר לאחר ששוק המניות עלה כל-כך הרבה השנה, ללא ספק עוזר לרשתות היוקרה.
במדד הנאסדק מניית אפל (AAPL) קפצה ב-1.8% וסגרה ברמה של 533.40$, בעוד גוגל (GOOG) עלתה ב-1.2% לשיא כל הזמנים ברמת 1,058.41$,. אמזון סיימה בעליות של 1.3% ברמת 381.37$.
סקטור הדיור (ITB) עלה ב-2.5% לאחר נתונים טובים מהצפוי על אישורי הבניה לחודש אוקטובר ועליה יציבה במחירי הבתים. מניית ריילנד (RYL) הובילה את הקבוצה כאשר היא משיגה עליות של 5.6% לרמה של 40.02$.
נואנס קומיוניקיישן (NUAN) נחתכה ב-18% למטה והיתה אחת העסקאות הרווחיות ביותר בחדר המסחר הוירטואלי של מכללת מגמות אתמול, כאשר הסוחרים נהנו מפתיחת עסקת שורט במניה בתחילת היום. המניה קרסה לאחר שיצרנית תוכנת זיהוי הקול חתכה את תחזית ההכנסות ל-2014.
רביעי: יום אחרון של מסחר לפני 'חג ההודיה'. מחר, יום חמישי וול-סטריט תהיה סגורה. מחזורי המסחר היום צפויים ללכת ולדעוך כאשר יותר ויותר סוחרים יחזרו למשפחותיהם לקראת החג. ביום שישי וול-סטריט תיפתח למחצית היום בלבד עד לצהריים המוקדמים. יום רביעי שלפני  'חג ההודיה' ידוע מסורתית כיום המסחר החזק ביותר בשבוע. מאז 1945 מדד ה-S&P 500 עלה ביום זה ב-0.29% בממוצע.
הלוח הכלכלי יהיה עמוס במיוחד ויכלול גם את הנתונים שבצורה אחרת היו מתפרסמים בחמישי ושישי. המשקיעים יבחנו את דרישות האבטלה בפעם הראשונה ואת הזמנות מוצרים בני קיימא שישוחררו שניהם בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. השיקגו PMI לחודש נובמבר יתפרסם בשעה 9:45 והקריאה האחרונה על מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן יתפרסם בשעה 9:55. שטף הנתונים הכלכליים יסתיים בשעה 10:00 עם שחרור מדד האינדיקטורים המובילים לחודש אוקטובר.

אחרי הנעילה: ענקית הטכנולוגיה היולט פאקרד (HPQ) שיחררה אחרי הנעילה אמש את דוחותיה לרבעון הרביעי, מהן עולה כי הכנסות החברה הסתכמו ב-29.13 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים שצפו הכנסות בסך 27.91 מיליארד דולר. הרווח עקף את התחזיות המוקדמות ב-1 סנט. המשקיעים הגיבו בצורה חיובית לדוחות ודחפו את המניה לעליות חדות של 5.42% אחרי הנעילה.

אנלוג דיוויסיס (ADI) נפלה ב-3.45% אחרי הנעילה, לאחר שיצרנית השבבים פיספסה את תחזית האנליסטים בשורת המכירות, אך הצליחה לעקוף את התחזיות בשורה התחתונה. המשקיעים יצאו מהמניה לאחר שהחברה הנמיכה את תחזיותיה לרבעון הנוכחי.

בלוקס (BLOX) קרסה ב-18% במסחר המאוחר, לאחר שחברת הרשתות דיווחה אומנם על נתוני מכירות ורווח טובים מהצפוי, אך הנמיכה את תחזיתה לשנה כולה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.