הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירה שבועית של שוק ההון - מועדון המשקיעים 26-31.5.2013

סקירה שבועית של שוק ההון - מועדון המשקיעים 26-31.5.2013

סוף העליות?

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


זה היה חייב לקרות בנקודה מסויימת. כן, וול סטריט סוף סוף קטעה רצף של 4 שבועות של עליות. העצירה בראלי העליות בשבוע האחרון הותירה את המשקיעים בתהייה האם אנחנו נמצאים בנקודת תפנית או שמא מדובר בטלטלה קטנה בדרך שממשיכה צפונה. השבוע הקרוב עשוי להיות מעורפל בנסיון של המשקיעים להבין את הדרך הקרובה של השוק, בהתחשב בכך שהמסחר יפתח רק לאחר סוף שבוע ארוך ביום שלישי. ביום שני וול-סטריט תהיה סגורה לציון יום הזכרון, שבדר"כ מציין גם את תחילת הקיץ.
3 המדדים הגדולים הציגו ירידות בשבוע האחרון, הירידה השבועית הראשונה מאז אמצע אפריל, והעלו חששות טריים האם הראלי הענק השנה במניות עשוי לעמוד בפני היחלשות?  בין החששות הגדולים שמעסיקים כעת את המשקיעים הוא כמה קרוב הפדרל ריזרב להתחיל ולסגת מתוכנית ההקלה הכמותית. הפרוטוקולים של הפד מישיבתו האחרונה שהתפרסמו בשבוע שעבר הראו כי מספר בנקאים פתוחים לרעיון של נסיגה בתוכנית רכישות האג"ח כבר בפגישתה הקרובה של הבנק המרכזי בחודש יוני.
מחזורי המסחר גדלו בצורה חדה ביומיים שאחרי פרסום הפרוטוקולים של הפד ביום רביעי. העליה במחזורי המסחר רומזת על שינוי מסויים באווירה. הפעילות לאורך כל ראלי העליות שהביא את מדד ה-S&P 500 ומדד הדאו לשיא כל הזמנים, היתה על מחזורי מסחר נמוכים מהנורמה. מרבית הראלי הובל ע"י תוכנית התמריצים הכלכלית חסרת התקדים של הפדרל ריזרב, שלראשונה בהיסטוריה הציע למשקיעים את האפשרות האולטימטיבית לשחק במניות ללא סיכון. תרוויחו? הכסף שלכם אומר הפד. ירידות? אל תדאגו! רשת הבטחון הגדולה ביותר בהיסטוריה של השוק פרושה מתחתיו לשם הגנה.
משך הראלי והיקפו הפתיעו אפילו את מנתחי השוק הותיקים ביותר, כאשר רבים מהם כבר ציפו לתיקון מחירים ואפילו להיפוך מגמה, כבר לפני שבועות רבים. השוק הצליח להימנע מכל תיקון משמעותי מאז נובמבר, כאשר כל תיקון נתפס כהזדמנות קניה עבור המשקיעים. עד כה, הירידות שראינו השנה בחודשים פברואר ואפריל, היו בסדר גודל של 3%. במילים אחרות, המכירות בשוק היו קצרות ורדודות. אפילו עם התיקון של השבוע האחרון במסגרתו השוק ירד 1.1% הוא עדיין רושם עליות של 15.7% מתחילת השנה.
זוהי הסיבה מדוע  יום רביעי העיר הרבה משקיעים משנתם. ביום זה המדדים רשמו בתחילתו עליות של יותר מ-1%, אך נפלו אחה"צ ביותר מ-1%. זהו שינוי. היסטורית, כאשר אנחנו רואים יום היפוך כל-כך משמעותי האווירה החיובית נכנסת להמתנה. עוד סימן אפשרי לאווירה החיובית שהולכת ונחלשת ניתן למצוא בשוק האופציות. 2 בלוקים מאסיביים של אופציות מסוג פוט נרכשו ביום שישי על תעודת הסל EEM ו-VWO אשר עוקבות אחרי השווקים המתעוררים. פעולה זו רומזת כי המשקיעים מגדרים עצמם לפני ירידה אפשרית בשווקים המתעוררים בשבועות ובחודשים הקרובים.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 רושם ירידות של 1.1%, מדד הדאו ג'ונס השיל 0.3% ומדד הנאסדק מסיים עם ירידות של 1.1%.
בשורה התחתונה: הקונים הצליחו לקחת את המניות עד לרמות האלו. ישנה עייפות מסויימת במחנה הקונים שמתחילה להפגין את רשמיה. בהתחשב בכך שהשוק מתוח ללא תיקון מהותי, לא יהיה זה בלתי ריאלי לחשוב כי המוכרים יתחילו להכנס ולהפגין נוכחות גדולה יותר ולנצל את העוצמה בשוק לצורך מימושי רווחים.

מבט טכני
השוק החל את השבוע האחרון בדיוק באותו דפוס של השבועות האחרונים, כאשר ביום רביעי הוא רושם שיא נוסף של כל הזמנים ברמה של 169.07 נק' בתעודת הסל SPY שעוקבת אחרי מדד ה-S&P 500. נר "הבולען" שנוצר ביום רביעי עוטף את טווח המסחר של היום הקודם גם בגבוה היומי וגם בנמוך היומי ונחשב לאחד מנרות הריוורסל החזקים ביותר שבנמצא. השוק בילה את חמישי ושישי בנסיון תמיכה סביב ממוצע נע 20, על –כן רמה זו שנמצאת בתחילת השבוע ב-163.66 נק' תהווה את נקודת המבחן הראשונה עבור המגמה העולה. ירידה מרמה זו תוביל את השוק למטה אל עבר התמיכה המסומנת ברמת 159.71 נק' ותהווה ריטסט לפריצת תבנית "הספל וידית" האחרונה. תיקון עמוק יותר עשוי לדחוף את השוק לתמיכה בממוצע נע 50 ברמת 158.53 נק', עם תמיכה משמעותית נוספת באזור 153-153.50 נק'.

 

s&p 500


בשבוע הקרוב

שבוע המסחר יפתח רק ביום שלישי, כאשר ביום שני וול-סטריט תהיה סגורה לציון 'יום הזכרון'. בין הנתונים שיאכלסו את היומן הכלכלי לשבוע הקרוב נמצא את מדד בטחון הצרכנים, מכירות הבתים התלויים ועומדים, ההכנסה הפרטית ונתוני הצמיחה לרבעון הראשון. נתוני דרישות האבטלה בפעם הראשונה שיפורסמו ביום חמישי עשויים להיות הנתון הכלכלי החשוב ביותר בכל השבוע בגלל מה שאנחנו צפויים לראות בשוק התעסוקה ב-7 ליוני עם פרסום דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש מאי, שהוא אחד הכלים הקריטיים עבור הפד.

שבוע מסחר מוצלח!

 

 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.