הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> חוזרים לעלות

חוזרים לעלות

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


ההתאוששות ממשיכה בשוק מרמת התמיכה הנמוכה של יום שני, כאשר השוק מצליח להשלים עליה של 1.9% ביומיים האחרונים, רצף העליות החזק ביותר ב-3 שבועות.  ועדיין, המומנטום בתוך היום נעדר כוח בימים האחרונים כאשר מירב התנועה נעשית בלילה. המניות פתחו את יום המסחר בטון חיובי למרות נתונים כלכליים מאכזבים שהצביעו כי הצמיחה בארה"ב לרבעון הראשון תוקנה למטה מהערכה של 2.4% ל-1.8% בלבד. התיקון של הדו"ח היה בלתי שגרתי ותפס את כל הכלכלנים בהפתעה מוחלטת. המניות קיבלו את תיקון הצמיחה למטה בשיוויון נפש, כאשר מרבית המשקיעים מסתכלים קדימה ותוצאות הצמיחה של הרבעון הראשון נתפסים כחדשות של היסטוריות של החורף שעבר. בסיום היום מדד ה-S&P 500 רושם עליה של 0.96%.
מדד ה-S&P 500 מתחיל להתמודד חזרה עם רמות ההתנגדות לאחר יומיים של עליות, כאשר הוא מצליח לטפס מעל לרמה הפסיכולוגית 1,600 נק' (160 נק' בתעודת הסל SPY) ולסגור מעליה. ממוצע נע 50 ישמש כאתגר הבא של השוק כאשר הוא נמצא במרחק של 9 נק' מלמעלה ברמת 1,611 נק'. כל 10 הסקטורים של ה-S&P 500 נעלו את היום בצורה חיובית, עם סקטור הבריאות והשירותים שמגלים מנהיגות ומובילים את הדרך לשאר הסקטורים. ג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) היתה המניה השניה בעוצמתה במדד ה-S&P 500, עם עליה של 1.9% לרמה של 86.99$.
בצד השלילי סקטור הזהב רשם ירידות חדות עם תעודת הסל GDX שמסיימת את היום בצניחה של 6.09% לרמה של 22.22$. בין המניות שהפגינו תנועה חדה למטה, בארקיס גולד (ABX) צנחה ב-8.3% לרמה של 14.78$, ניומאונט (NEM) נפלה ב-5.9% לרמה של 27.22$.
אחת השאלות הבסיסיות שכולם שואלים את עצמם עכשיו היא האם ההתאוששות בשוק מתחילת השבוע היא פשוט התוצאה של "חלון הראווה" של סיום הרבעון, או שמא יתכן ומדובר בתחילתו של ראלי גדול יותר לאחר תגובת היתר של השוק להודעת הפד מהשבוע שעבר? בכל מקרה, קשה להיות משוכנע מאוד בכל כיוון בשוק בשלב זה.
חמישי: מצעד של דוברי הפד עשוי לעצב את יום המסחר בחמישי, שיתחיל עם נשיא הבנק הפדרלי של ניו-יורק, ויליאם דאדלי שידבר לפני הפתיחה של השוק. השוק ימשיך להגיב לפרשנות של הפד, לאחר שיו"ר הפד בן ברננקי, אמר בשבוע שעבר כי הפד עשוי להתחיל ולסגת מתוכנית רכישות האג"ח המאסיבית, במסגרתה הוא רכש מאז ספטמבר האחרון 85 מיליארד דולר של אג"ח מגובות משכנתאות. מלבד דוברי הפד, הסוחרים יתמקדו בנתונים הכלכליים שיכללו את נתוני תביעות האבטלה בפעם הראשונה וההוצאה וההכנסה הפרטית שיפורסמו בשעה 8:30 שעון ניו-יורק לפני הפתיחה. מכירות הבתים בהמתנה יפורסמו בשעה 10:00.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.