הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> ג'ון קרי מפיל את השוק

ג'ון קרי מפיל את השוק

27-08-2013

מדדים


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
וול-סטריט סיימה את יום שני בירידות שערים, לאחר שמזכיר המדינה, ג'ון קרי, הצהיר כי השימוש של סוריה בנשק כימי "בלתי ניתן להכחשה". מדד הדאו-ג'ונס סיים מתחת לרמת המפתח 15,000 הנק'.
בתנועה רפלקסיבית למילים החזקות של קרי כנגד סוריה, המדדים הגדולים ויתרו על העליות שהשיגו מוקדם יותר במהלך היום וצללו לטריטוריה האדומה בשעה האחרונה של המסחר. המניות נסחרו בעליות במרבית שעות היום, בעוד הזמנות המפעלים למוצרים בני קיימא רשמו ירידה חדה והפיגו מעט את החששות של המשקיעים כי הפד קרוב מתמיד לקצץ בתוכנית התמריצים הכלכלית. מדד ה-S&P 500 סיים בירידה של 0.40%.
קרי אמר ביום שני כי העדויות להתקפה כימית מאסיבית בשבוע שעבר בלתי ניתנים להכחשה והאשים את הממשלה הסורית בניסיון לטייח זאת, בעודו מסמן כי ארה"ב מתקרבת לקראת תגובה צבאית. הנפט נסק אתמול בתגובה לעלייה במפלס המתיחות לרמה של 106$ לחבית וכבר הסוחרים בזירת המסחר מדברים על מחירים של 115$ בתקופה הנראית לעין. הזהב, שגם משמש חוף מבטחים בתקופות של הסלמה, נסק אתמול אל מעבר לרמת 1,400$ לאונקיה, רמתו הגבוהה ביותר מזה 11 שבועות. תרמו לחששות המשקיעים פרסום בחדשות הדאו-ג'ונס כי  משרד האוצר האמריקני יגיע לתקרת האשראי שלו באמצע חודש אוקטובר.
מחזורי המסחר רשמו את רמתם הנמוכה ביותר בכל השנה, כאשר בבורסת ניו-יורק החליפו ידיים 2.2 מיליארד מניות בלבד, זאת לעומת ממוצע יומי של 3.25 מיליארד מניות במהלך השנה.
אמג'ן (AMGN) נסקה ב-7.72% לרמה של 113.75$ והובילה את מדד ה-S&P 500 לאחר שענקית הביוטכנולוגיה אמרה כי תרכוש את יצרנית התרופה לסרטן אוניקס (ONXX) בעסקה בשווי 10.4 מיליארד דולר, מה שמביא את עסקת הרכישה  לחמישית בגודלה בכל הזמנים. לפחות 2 בתי השקעות העלו את יעד המחירים לאמג'ן בעקבות הרכישה, בעוד פייפר ג'פרי העלתה את דירוג המניה ל"משקל יתר" מדירוג קודם של "נייטרלי".
מיקרוסופט (MSFT) נסחרה בירידות של 1.73% לרמה של 34.15$ לאחר שנסקה ב-7% ביום שישי, אחרי שענקית הטכנולוגיה אמרה כי מנכ"ל החברה שלה כבר תקופה ארוכה, סטיב באלמר, מתכנן לפרוש במהלך השנה הנוכחית. בית ההשקעות BMO העלה את יעד המניה לרמה של 37$ מרמה של 34$.
שלישי: המתיחות הגאופוליטית בסוריה והקירבה של ארה"ב לתגובה צבאית שם, ימשיכו להוות מוקד תגובה לסוחרים. לאחר דוחות גרועים ביום שישי ממכירות הבתים החדשים ונפילה חדה בהזמנות המפעלים למוצרים בני קיימא ביום שני, המשקיעים יחכו למדד קייס שילר למחירי הבתים בשעה 9:00 היום. מדד בטחון הצרכנים יפורסם בשעה 10:00. מלבד הדוחות הכלכליים, הסוחרים מצפים לנשיא הפד של סאן פרנסיסקו, ג'ון וויליאמס, שידבר בשעה 6:50 בבוקר בשבדיה. בין החברות שתדווחנה על תוצאות הרווח האחרונים נמצא את: טיפאני (TIF), אבאגו (AVGO) וטיבו (TIVO).

אחרי הנעילה: מניות ג'יי.סי.פני (JCP) נפלו ב-1.72% אחרי הנעילה בתגובה לחדשות כי מנהל קרן הגידור, אקמן, המשקיע הבודד הגדול ביותר ברשת הקמעונאות, מוכר את החלק שלו.
אקמן באמצעות קרן הגידור שלו, מציע 39.1 מיליון מניות למכירה ומשתמש בסיטיגרופ כשליחה עבודה העסקה. המהלך מגיע שבועיים לאחר שהמיליארדר בן ה-47 עזב את מועצת המנהלים של החברה בתגובה לחילוקי דעות על הכיוון של ההנהלה. אקמן בנה את הפוזיציה שלו ב-JCP לפני 3 שנים והפסיד מאות מליוני דולרים בהשקעתו לאחר שהעיצוב מחדש השאפתני של הרשת נכשל.

מניות אמירה נייצר (ANFI) זינקו ב-11.50% לאחר שיצרנית האורז ההודי, דיווחה על רווח של 21 סנט ברבעון האחרון על הכנסות של 110.3 מיליון דולר, בעוד האנליסטים ציפו לרווח של 10 סנט למניה על הכנסות של 98.8 מיליארד דולר.

מניות אקורה פרמסוטיקל (ACUR) צללו ב-18.7% אחרי הנעילה לאחר שחברת התרופות הודיעה כי היא מצפה לעיכוב לאישור התרופה החדשה שלה מצד ה-FDA.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.