הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק קוטע רצף ירידות של 5 ימים!

השוק קוטע רצף ירידות של 5 ימים!

27-09-2013

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
מדד ה-S&P 500 הוסיף 0.4% וקטע בכך רצף ירידות של 5 ימים שדרדר את המדד בכמעט 2%. למרות שהמדד התיישב בסיום היום בירוק, הוא לא הצליח להחזיק את כל העליות שצבר מוקדם בתחילת המסחר וננעל מתחת לרמת 1,700 הנק' החשובה. המניות החלו בגל ראשון למעלה לאחר שרויטרס פירסמה כי בכיר במפלגת הרפובליקנים, ג'ף סשנס, הכריז כי לא תהיה סגירה של הממשלה או פשיטת רגל שלה. מסגרת התקציב הינה אחת מהסוגיות הבולטות שנמצאות באג'נדה של וול-סטריט. על הקונגרס להעביר תקציב חדש עד ל-1 באוקטובר, ביום שלישי הבא, על-מנת להמנע מסגירה של הממשלה שעשויה להשהות תשלומים ממשלתיים לעובדי מימשל וצבא. רוב האנליסטים צופים כי עסקה תושג עד אז, אפילו ברגע האחרון, מאחר ולא סביר כי המחוקקים ירצו לסכן איזו נפילה בבחירות לקונגרס ב-2014.
 למרות שהעליה בת 3.7% במדד ה-S&P 500 עד ה-25 לספטמבר, עוקפת את הירידה הממוצעת בת 0.6% של ספטמבר מאז 1945, המניות נכנעו למימושי רווחים ככל שהחודש מתקרב לסיומו. אתמול תעודת הסל SPY שעוקבת אחרי המדד מצאה קונים בסמוך לממוצע נע ל-20 יום שעובר ברמת 169 נק'. כעת על-מנת לקבל אישור לתמיכה התעודה תצטרך לסגור באחד מימי המסחר הקרובים מעל הגבוה שנקבע אתמול ברמת 170.17$.
בין הנתונים הכלכליים ששוחררו ועזרו לתמוך בשוק, נתוני תביעות האבטלה השבועיות, רשמו ירידה בשבוע שעבר לשפל של כמעט 6 שנים, כך ע"פ משרד העבודה. מצב זה עשוי להיות להיות סימן טוב לכך שהמעסיקים מגייסים עובדים חדשים לרשימת מקבלי המשכורות. נתוני תביעות האבטלה המעודדים מגיעים קצת לפני דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש ספטמבר, אשר עשוי להיות קלט חשוב עבור הפדרל ריזרב כאשר הוא יחליט מתי הוא יחל בהפחתה הדרגתית של קצב רכישות האג"ח החודשיות. דו"ח התעסוקה הרשמי יתפרסם ב-4 לאוקטובר.
פייסבוק (FB) דילגה מעל לרמת 50$ למניה בפעם הראשונה בחייה הבורסאיים, לאחר שמספר אנליסטים שידרגו את המלצתם למניה. ג'פריס הרימה את יעד המחיר למניית ענקית הרשת החברתית לרמהה של 60$ מרמה קודמת של 37$. מניית פייסבוק נסקה בתנועה מדהימה של  85% מאז תחילת השנה. פייסבוק סיימה את היום עם עליה של 1.88% לרמה של 50.39$.
מניית אפל (AAPL) רשמה עליה של 0.97% לרמה של 486.22$, לאחר שנודע כי מנכ"ל החברה טים קוק, יפגש עם המשקיע הפעיל קארל אייקן ביום שני הבא בניו-יורק, שם השניים ידונו על שאיפות עתידיות לחברה. באוגוסט, אייקן הודיע ברשת הטוויטר על פוזיציית ענק במניה. מוקדם יותר החודש אייקן אמר כי רכש "כמות נכבדה" של המניה.
איביי (EBAY) נסקה ב-4.48% לרמה של 56.64$ לאחר שחנות המכירות הפומביות באינטרנט אמרה כי רכשה את חברת התשלומים Braintree תמורת 800 מיליון דולר על-מנת לחזק את הנוכחות של חטיבת Paypal בשוק המכשירים הסלולאריים.
ג'יי.סי.פני (JCP) מחפשת לגייס מיליון דולר בהנפקה על-מנת לבנות רזרבות מזומן לפני עונת החגים, כך על-פי דיווח של רויטרס. אך המנכ"ל, מיירון אולמן, הגיב לחששות בנוגע לנזילות החברה, כך על פי מקורות מקורבים, כאשר אמר כי הוא לא צופה כי החברה תאלץ לגייס מזומנים השנה. מניית החברה שנפלה מוקדם במסחר, ניתרה חזרה למעלה והובילה את המניות העולות במדד ה-S&P 500 כאשר היא מוסיפה 2.96% לערכה לרמה של 10.42$.
שישי: הנתונים הכלכליים עשויים למשוך היום ענייןף כאשר הסוחרים יפקחו עין על נתוני ההכנסה והצריכה הפרטית שיפורסמו לפני הפתיחה. מאוחר יותר בשעה 9:55 שעון ניו-יורק יתפרסם מדד בטחון הצרכנים החשוב של אוניברסיטת מישיגן.

אחרי הנעילה: נייקי (NKE) זינקה ב-6.34% לאחר שדיווחה על זינוק של 33% ברווח לרמה של 86 סנט למניה וניפצה את התחזיות המוקדמות של וול-סטריט שעמדו על רווח של 78 סנט למניה. הזינוק החד השפיע לטובה על מניות אחרות בתעשיית הקמעונאות כמו אנדר ארמור (UA) ופוטלוקר (FL) שרשמו עליות במסחר המאוחר.

חברת הייעוץ האירית אקסנצ'ור (ACN) נפלה בכמעט 4% אחרי הנעילה, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 1.01$ למניה בהתאם לתחזיות המוקדמות. יחד עם זאת המשקיעים התאכזבו לאחר שהחברה הוציאה את הנחיותיה לרבעון הנוכחי שהיו נמוכות מהתחזיות. נוסף על-כך החברה הודיעה על העלאת הדיבידנד החצי שנתי ב-16% לרמה של 93 סנט למניה והודיעה על תוכנית רכישה בחזרה של המניה בגובה 5 מיליארד דולר.

ג'יי.סי.פני (JCP) צללה בכמעט 5% לאחר שהודיעה על הנפקה שניה במסגרתה תגייס 84 מיליון מניות. ובנתיים מארק סווינרי, חשב החברה, עזב את הקמעונאית נכון ליום שישי האחרון, כך על-פי הגשת מסמכי 8-K לרשות לני"ע. דניס מילר, סגן נשיא הפיננסים, יכהן כחשב בתקופת הביניים הקרובה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.