הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> אפל צונחת אחרי הנעילה! מאת שלמה קופר 28.1.2014

אפל צונחת אחרי הנעילה! מאת שלמה קופר 28.1.2014

28-01-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בארה"ב הרחיבו את הירידות האחרונות שלהן ביום שני, כאשר מדד ה-S&P 500 רושם ירידות זה היום ה-3 ברציפות בעוד החששות הולכים וגדלים לגבי התוכניות של הפדרל ריזרב עבור צמצום תוכנית התמריצים. הירידות שהרימו ראש לקראת סיום המסחר, לאחר שה-S&P 500 לרגע קט עבר להיסחר בטריטוריה חיובית, המשיכו את מכירות החיסול בשבוע שעבר שקשורות לחששות בנוגע לשווקים המפתחים. הירידה בשבוע שעבר היתה מספיקה כדי להיות הגרועה ביותר עבור המדד מאז יוני 2012. מדד ה-S&P 500 סיים בירידה של 0.49%. מדד הדאו-ג'ונס רשם ירידה של 0.26% ומתח את רצף הימים השליליים ל-5.
קאטרפילר (CAT) יחד עם זאת, מיתנה את עוצמת הירידות בדאו-ג'ונס וב-S&P 500. המניה זינקה 5.9% לרמה של 91.29$ לאחר שיצרנית המיכון הכבד לבניה וחקלאות דיווחה על דוחות רווח טובים מהצפוי לרבעון האחרון.
סקטור הטכנולוגיה הוביל את הירידות, כאשר מדד הטכנולוגיה רושם ירידה של 1% ומדד הנאסדק המשופע במניות טכנולוגיה רושם ירידות חדות יותר מהדאו ג'ונס ומדד ה-S&P 500. גוגל (GOOG) שירדה ב-2% לרמה של 1,101.23$ ומניית מיקרוסופט שירדה ב-2.1% לרמה של 36.03$, היו בין המשקולות הגדולות ביותר על הנאסדק.
ישנה הרבה עצבנות בשוק לקראת פגישתו של הפד בימים שלישי ורביעי השבוע. שחקני שוק רבים מצפים כי השוק עומד לרשום ירידות חדות יותר, במידה והפד יחליט להמשיך לצמצם את תוכנית התמריצים. בחודש דצמבר, הבנק המרכזי הודיע לראשונה על תוכנית לצמצום הדרגתי לתוכנית רכישת האג"חים המאסיבית.
משקולת נוספת על המניות ביום שני היו נתוני הדיור שהראו כי מכירות הבתים החדשים ירדו ביותר מהצפוי בחודש דצמבר. יחד עם זאת מלאי בתים קטן ועליית מחירים עקבית רומזים כי העוצמה מספיק גדולה בשוק הדיור.
רווחי הרבעון הרביעי לחברות ה-S&P 500 צפויים לעלות ב-8% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. עד כה, 66.7% מהחברות היכו את תחזית האנליסטים בשוקת הרווח. הצמיחה בהכנסות צפויה לעלות ברק 0.5%.
שלישי: יו"ר הבנק הפדרלי בן ברננקי עומד לנהל את ישיבתו האחרונה השבוע וכבר השווקים שמים למבחן את היורשת שלו. הפד יחל בפגישה בת יומיים היום וצפוי להודיע ביום רביעי בצהריים כי הוא יפחית את קצב תוכנית התמריצים שעומדת על 75 מיליארד דולר בחודש, בעוד 10 מיליארד דולר. סגן יו"ר הפד, ג'נט ילן, צפויה להישבע אמונים ולהחליף את ברננקי כאשר כהונתו תסתיים ביום שישי הקרוב.
אפל פיספסה את תחזית הרווחים של וול-סטריט אחרי הנעילה. המניה ירדה בשעות המאוחרות ב-8.08% וצפויה להכביד על המסחר היום. מניית אפל נסחרה למטה לאחר דוחות הרווח שלה ב-5 מתוך 6 הרבעונים האחרונים. אפל הצליחה להכות את תחזית האנליסטים בשורת הרווח, אך מכירות חלשות מהצפוי של מכשיר ה-iPhone יחד עם תחזית חלשה להכנסות ברבעון הנוכחי הקפיצו את חששות המשקיעים.
אפל דיווחה על רווח של 14.5$ למניה, משמעותית מעל לתחזית האנליסטים שעמדה על 14.07$ למניה. מכירות החברה הגיעו לסך של 57.59 מיליארד דולר, מעל התחזית שעמדה על 57.46 מיליארד דולר. אך העובדה כי החברה מכרה 51 מיליון מכשירי iPhone ופיספסה את התחזיות ב-4 מיליון הפכו את מה שהיה יכול להיות שעת הכושר של אפל לטפס למעלה.
הירידה החדה באפל תרמה גם למסחר שלילי בתעודות הסל על המדדים הגדולים. תעודת הסל על הטכנולוגיה XLK רשמה ירידה של 0.86% בשעות המאוחרות. תעודת הסל QQQ שעוקבת אחרי תנועת הנאסדק 100 רשמה ירידה בלתי שגרתית של 0.66% בשעות המאוחרות. ה-SPY שעוקבת אחרי תנועת ה-S&P 500 נותרה לא שינוי.
ביום שלישי צפויות לדווח לפני הפתיחה: DD, CMCSA, AAL, PFE, DHI. אחרי הנעילה תדווחנה: YHOO, T, VMW, AMGN, EA, CRUS.
בין הנתונים הכלכליים שיתפרסמו היום נמצא את: הזמנות למוצרים ברי קיימא בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. מדד קייס-שילר למדידת מחירי הדיור יתפרסם בשעה 9:00 ומדד בטחון הצרכנים בשעה 10:00.
אחרי הנעילה:   מניית סיגייט (STX) נפלה בשעות המאוחרות ב-6.13% לאחר שיצרנית התקני האחסון למחשבים פיספסה את תחזית האנליסים כאשר הודיעה על רווח של 1.24$ למניה, מתחת לקונצנזוס שעמד על רווח של 1.39$ למניה.
מניית הבנק ציון (ZION) ירדה 1.54% לאחר שהבנק דיווח על הפסד של 32 סנט, הפסד מצומצם מהערכות האנליסטים שציפו להפסד גדול יותר של 42 סנט למניה.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.