הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הבנק המרכזי של טורקיה מזניק את המדדים לאחר הנעילה מאת שלמה קופר 29.1.2014

הבנק המרכזי של טורקיה מזניק את המדדים לאחר הנעילה מאת שלמה קופר 29.1.2014

29-01-2014

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט ניתרו למעלה ביום שלישי בעקבות דוחות רווח חיוביים מפיפייזר (PFE) אשר נתנו למשקיעים מעט אוויר לאחר כאב של ירידות רצופות שנמתחו בדאו-ג'ונס על פני 5 ימים. העליות בשוק גם קטעו את רצף הירידות ב-S&P 500 שנמתח על פני 3 ימים בזה אחר זה. הירידות בשוק בימים האחרונים קשורות לנסיגה של הפדרל ריזרב מתוכנית התמריצים שהפעיל בשנים האחרונות כמו גם לחששות של המשקיעים בנוגע לשווקים המתעוררים ולהאטה בפעילות הייצור בסין.  מדד ה-S&P 500 סיים את היום בעליות של 0.61%, בעוד מדד הדאו-ג'ונס נעל את המסחר עם עליות של 0.57%.
לאחר נעילת המסחר, החוזים העתידיים על המדדים הגדולים בארה"ב רצו למעלה על רקע ידיעות כי הבנק המרכזי של טורקיה העלה בצורה חדה את הריבית. נכון לכתיבת שורות אלו החוזים העתידיים על מדד ה-S&P 500 נסחרים בעליות של יותר מ-0.5%.
זה התחיל עם הבנק של הודו שהעלה את שיעור הריבית ברבע אחוז ועכשיו הבנק של טורקיה. שני מהלכים משמעותיים שאף אחד לא ציפה. הבנקים המרכזיים בשווקים המתעוררים עושים מהלכים ומעלים את שיעורי הריבית בזה אחר זה ואמורים בכך להרגיע את החששות של המשקיעים בנוגע למשבר בשווקים אלו.
יום רביעי אמור להביא איתו את המסקנות של פגישת המדיניות בת היומיים של הפדרל ריזרב, כאשר המשקיעים מתוחים לשמוע האם הפד יקצץ נתח נוסף של 10 מיליארד דולר מתוכנית רכישות האג"ח החודשית.
התריסה כנגד המגמה החיובית בשוק ביום שלישי היתה מניית אפל (AAPL) שצנחה ב-8% וסגרה ברמה של 506.50$, הירידה החדה ביותר שלה השנה שהביאה אותה חזרה למחירים של אוקטובר. הירידה התרחשה יום לאחר שנודע כי מכירות האייפון של החברה בתקופת החגים פיספסו את הציפיות. הירידה החדה באפל צימצה את העליות במדד ה-S&P 500 ומדד הנאסדק.
במהלך המסחר הסדיר, המשקיע הפעיל קארל אייקן אמר כי רכש מניות נוספות של אפל בשווי של חצי מיליארד דולר, ההשקעה השלישית שלו בחברה בפחות משבוע. הרכישה האחרונה שלו מעלה את הפוזיציה שלו בחברה ליותר מ-4 מיליארד דולר.
רביעי: לאחר 8 שנים בהן בעיקר התמודד עם משברים או עם תוצאותיהן, יו"ר הפד בן ברננקי יעביר את המושכות ליורשת שלו ג'נט ילן שתנווט את הפדרל ריזרב בזמנים נורמליים יותר. הפד צפוי היו להודיע אחה"צ כי הוא ממשיך את נסיגתו מתוכנית התמריצים ומושך 10 מיליארד דולר נוספים מקצב הרכישות החודשי, מה שיביא את הפד לרכוש 65 מיליארד דולר של אג"ח מדי חודש. ההודעה של הפד תשוחרר בשעה 14:00 שעון ניו-יורק והמשקיעים יחכו בכסיסת ציפורניים לשמוע את דעתו של הפד על הכלכלה. בעקבות כך אנו צפויים לתנודתיות גבוהה בשוק היום החל משעה 14:00.
עשרות דוחות רווח ינחתו על השוק במהלך היום לרבות דוחות מ: בואינג (BA), דאו כמיקלס (DOW), ביוג'ן (BIIB), מרתון פטרוליום (MPC), ואלרו (VLO), טאפרוור (TUP), וולפוינט (WLP) והס (HES). אחרי הנעילה תדווחנה: פייסבוק (FB), לאס וגאס סאנדס (LVS), קוואלקום (QCOM) ולאם ריסרץ (LRCX).
השוק צפוי לפתוח היום בתנועה חדה למעלה לאחר שהבנק המרכזי של טורקיה העלה את הריבית בלילה וגרם לקפיצה בלירה הטורקית ולריצה בתעודות הסל ובחוזים על מדדי המניות בארה"ב במהלך הלילה. תעודת הסל על השווקים המתעוררים EEM נסחרה במהלך הלילה בעליות של 1.10% בעוד תעודת הסל על הבורסת הטורקית TUR ריכזה עניין וזינקה ב-4.61%.
אחרי הנעילה:   מניית האינטרנט יאהו (YHOO) נסחרה תחת לחץ מכירות אחרי הנעילה. המניה ירדה 2.43% לאחר שמוקדם יותר בשעות המאוחרות המניה עלתה ב-2%. החברה פירסמה את דוחות הרווח האחרונים שלה מהם עולים כי הכנסות החברה מפרסום ירדו ב-6% בהשוואה לנתוני הרבעון המקביל בשנה שעברה. החברה הצליחה להכות את תחזית האנליסטים בשורת הרווח כאשר דיווחה על רווח של 40 סנט למניה לעומת הצפי שעמד על 46 סנט רווח למניה.
וי.אם.וויר (VMW) נפלה 1.95% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שהחברה דיווחה על מספרי רווח שעמדו בקו אחד עם התחזיות המוקדמות.
אלקטרוניק ארטס (EA) יצרנית משחקי המחשב פיפ"א, ירדה 2.29% במסחר המאוחר במחזורי משחק כבדים, לאחר שחברת משחקי הוידאו חתכה את תחזית ההכנסות.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.