הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> עליות ביום שלישי בפעם ה-20!

עליות ביום שלישי בפעם ה-20!

מדדים

 

המדדים המרכזיים סיימו את היום בעליות מתונות בעוד מדד הדאו-ג'ונס רושם את יום שלישי בשבוע מספר 20 ברציפות בו הוא רושם עליות. הפעם האחרונה בה המדד התקרב לרצף כל-כך ארוך היה רק בשנת 1927, אז הדאו רשם עליה רצופה במשך 15 ימי שלישי בין יוני 1927 לספטמבר 1927. אם אתם מאמינים בפלוקלור של לוח השנה, יום המסחר לאחר 3 ימי מסחר ארוכים של סוף שבוע, נוטה להיות חיובי, כמו גם לשבוע האחרון של החודש יש נטייה חיובית.
המניות פרצו מהשער כבר בתחילת היום, אך ההתלהבות הראשונית התפוגגה תוך שעה במסחר, כאשר המדדים מגיעים לשיא יומי  ומשם מתחילים לסגת אחורה לעבר נקודת הסגירה של יום שישי. התנועה המוקדמת דחפה 9 מתוך 10 הסקטורים שמרכיבים את השוק לעליות של לפחות 1%. יחד עם זאת, סקטור השירותים הדפנסיבי בילה את כל היום בטריטוריה השלילית, לפני שסיים את היום בירידות של 1.2%. דויטשה בנק הוריד את הדירוג על מניית אקסיון (EXC 32.05$) שהכבידה על כל הסקטור. EXC סיימה בירידות חדות של 7.53%. סקטור הבריאות הצליח לרשום ביצועי יתר בעוד תעשיית הביוטכנולוגיה המיוצגת ע"י תעודת הסל IBB הצליחה לנעול את היום בעליות של 1.3%, כאשר קודם לכך כבר נסחרה בעליות של 2.3%.
סקטור הפיננסים גם הצליח להפגין עוצמה, כאשר מרבית המניות בסקטור מצליחות לרשום עליות של יותר מ-1%. יחד עם זאת, קרנות השקעה במשכנתאות כמו אמריקן קפיטל אג'נסי (AGNC 26.41$) ואנאלי קפיטל מנג'מנט (NLY 13.92$) נלחצו מטה ע"י חולשה מתמשכת באג"ח. ירידה במחירי האג"ח יוצרת רוח נגד לקרנות ההשקעה במשכנתאות ע"י הורדת ערך תיקי ההשקעה במשכנתאות.
מחירי הבתים עלו בחודש מרץ, כך פורסם לפני הפתיחה במדד קייס-שילר שמודד את המחירים ב-20 מטרופולינים בארה"ב. זו היתה העליה החדה ביותר בכמעט 7 שנים. מניות הנדל"ן נסחרו בתגובה למעלה, כאשר הן מובלות ע"י ביזר (BZH 21.79$) שרשמה עליות של 2.06%. תעודת הסל על סקטור הנדל"ן, ITB, רושמת עליות של כמעט 20% מתחילת השנה. מניות הנדל"ן כמעט שילשו את ערכן מאז השפל של מרץ 2009, אך הן עדיין נסחרות 30% מתחת לשיא שלהן בשנת 2005. עוד תרם בזירה הכלכלית לאופטימיות, מדד בטחון הצרכנים שפורסם כחצי שעה בתוך המסחר כאשר הוא מגיע לרמתו הגבוהה ביותר מאז פברואר 2008.
בין המניות הבולטות במסחר, טיפאני (TIF 79.22$) קפצה ב-3.95% לאחר שרשת התכשיטים היוקרתית דיווחה על תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי. בשנה שעברה, התוצאות של טיפאני נפגעו ע"י סימנים להאטה בסין ומכירות מאכזבות של תכשיטי כסף. טסלה (TSLA 110.33$) המשיכה להפגין מופע של זיקוקי דינור, כאשר המניה רצה ב-13.65% למעלה לאחר שיצרנית הרכב החשמלי הצליחה לגייס בשבוע שעבר כמעט מיליארד דולר במניות ובאג"ח.
רביעי: היומן הכלכלי יהיה היום מצומצם עם פרסום יחידי של מדד המשכנתאות השבועי בשעה 7:00 שעון ניו-יורק. המשקיעים עדיין מושפעים מהריוורסל החזק בשוק ביום רביעי, שנגרם ע"י החששות כי הפד הולך לסגת מתוכנית התמריצים שהיתה הקטר של וול-סטריט בשנים האחרונות. חוסר היכולת של המדד לטפס במהירות לשיאים היסטוריים חדשים, עלול לשבש את רצף העליות ולהוביל לתיקון ראשון השנה. נקודת התמיכה המשמעותית בשוק עומדת ברמת 163.90 נק' בתעודת הסל SPY שעוקבת אחרי ה-S&P 500.

 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.