הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> 1,700 נק': להיות או לא להיות?

1,700 נק': להיות או לא להיות?

מועדון המשקיעים 28.7-2.8.2013 סקירה שבועית


השבוע הקרוב עשוי להתברר כשובר הקופות של הקיץ כאשר לוח ההופעות מציג את המשולש שמורכב מ: הפד, דו"ח התעסוקה והמשך דוחות הרווח. מבין ה-3, לפדרל ריזרב יש את הפוטנציאל להכעיס ביותר את המשקיעים. וועדת השוק הפתוח של הפד צפויה לשחרר את ההצהרה שלה ביום רביעי בתום יומיים של שיחות. יו"ר הבנק הפדרל, בן ברננקי, טלטל את השווקים בסוף חודש מאי לאחר שאמר כי הבנק המרכזי צפוי להפחית את מאמצי התמריצים ברגע שהכלכלה תשתפר. המשקיעים מאז דובקים בכל הבל פה שיוצא ממנו. כך שהפד יכול בקלות להפחיד את המשקיעים או לתת להם אומץ מבלי לומר הרבה.
המסחר בשבוע האחרון היה מאופק, כאשר הפוקוס נודד לדוחות הרווח של פירמות אמריקה. כצפוי רמת 1,700 הנק' במדד ה S&P 500 הופכת לבאמפר האטה. קל להבין מדוע משוכה כה חשובה מבחינה פסיכולוגית לא תוסר מהדרך בנסיון הראשון. כך שאפשר לצפות למספר נסיונות לפריצת רמה זו בתקופה הקרובה. צפו לפחות לשבוע או שבועיים של התגבשות מחירים סביב רמת ה-1,700 נק'. הווינר של היום יכול מהר מאוד להפוך ללוזר של מחר ולהיפך. זוהי שעת הכושר לאנליסטים ולמשקיעים אשר בוחרים מניות בקפידה, כדי להראות את יכולת ההצלחה שלהם.
תוצאות הרווחים לרבעון השני כבר עברו כבר יותר ממחצית הדרך, ונראה כי המשקיעים מגרדים את הראש כדי למצוא תמיכה מדוחות הרווח כדי להצדיק לקחת את המניות לטריטוריה של שיאים חדשים. עכשיו כשראינו כבר תוצאות לרבעון השני מ-59% משווי השוק של ה-S&P 500 (261 חברות כבר דיווחו), יש לנו הבנה טובה למדי עד כמה עונה הרווחים הנוכחית הפכה להיות חסרת השראה. אפשר לסובב זאת ולטעון כי התוצאות "אינן כה גרועות ביחס לציפיות לפני תחילת העונה" ולהצביע על שיא חדש ברווחים המצטברים של הפירמות ברבעון הזה ולכיסים של עוצמה מחברות כמו פורד (F), בואינג (BA), סטארבאקס (SBUX), פייסבוק (FB) ואחרות. אך העובדה נשארת כי תמונת הרווחים חלשה ולא עקבית עם השוק שנמצא על חודו של שיא כל הזמנים.
בשבוע הקרוב השוק ככל הנראה יקח נשימה ארוכה עם הקריאה על הצמיחה GDP לרבעון השני שצפויה להיות חלשה וככל הנראה המשקיעים יראו בכך הבטחה על המשך התמיכה של הפד. הפד נקט באמצעים מיוחדים לאחרונה כדי להבטיח כי הוא הולך להשאיר את רמת הריבית לטווח הקצר ברצפה למשך זמן ממושך, אפילו אם יחל בנסיגה מסויימת מתוכנית ה-QE מאוחר יותר השנה. נראה כי ההסברים של הפד על תוכנית הנסיגה עושים את העבודה, לפחות נכון לעכשיו.
קשה לראות את המשקיעים ממשיכים להיות רגועים כאשר בסופו של דבר תגיע הודעת 'הנסיגה' של הפד, לא משנה אם זה יהיה בספטמבר, אוקטובר או בתאריך אחר. התרחיש הסביר יותר הוא כי 'הנסיגה' תדחוף את המשקיעים סוף סוף להתחיל ולתת תשומת לב גדולה יותר לפונדמנטלס האמיתיים בשוק, בייחוד לדוחות הרווח של הפירמות. יתכן והם לא יאהבו את מה שהם יראו בחלון הראווה. אבל יש עוד זמן לכך. נכון לעכשיו, החגיגה עדיין בעיצומה והמשקיעים מרוצים אם מה שהם רואים בחזית הרווחים. אנחנו לא רוצים להיות הורסי מסיבות, אך קשה לנו להעלות בקנה אחד את תמונת הרווחים שעולה מתוך תוצאות הרבעון השני והנחיות החברות עם רמות המסחר הנוכחיות של השוק.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים בירידות שבועיות זעומות של 0.03% בפעם הראשונה לאחר 5 שבועות של עליה, מדד הדאו ג'ונס חילץ עליות של 0.10% ומדד הנאסדק עלה ב- 0.71%.
בשורה התחתונה:  הרבה חדשות בשבוע הקרוב מבטיחים להוציא את השוק מתרדמת הקיץ ולהזיז אותו. בהמשך השנה אנחנו מצפים לשיפור במצב הכלכלי הפיסקאלי, עובדה שתוכל לתמוך בעליית מחירי המניות מאוחר יותר השנה.
מבט טכני
מדד ה-S&P 500 חונה בפסגת שיא כל הזמנים ומתחת לרמה הפסיכולוגית 1,700 נק'. פריצה של רמה זו, צפויה להזרים כסף נוסף לשוק ותייצר את התנועה הבאה למעלה. מלמטה תיקון בהחלט עשוי להתפתח מהרמות הנוכחיות עם נסיגה ראשונית שביכולתה להוביל את השוק למנוחה על ממוצע נע ל-20 יום שנסחר ברמה של 166.81 נק' ולאחר מכן לממוצע נע ל-50 יום ברמת 164.35 נק'.

 

s&p 500


בשבוע הקרוב

יום שישי יביא איתו את דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש יולי. ההתאוששות בשוק התעסוקה נתפסת כאחד מהמפתחות העיקריים למדיניות הפד העתידית. הפד כבר אמר כי הוא ישמור את רמות הריבית ברמות שפל היסטוריות, שם הן נמצאות כבר יותר מ-4 שנים, עד אשר שיעור האבטלה במשק האמריקני ירד אל מתחת לרף 6.5%. הכלכלנים מצפים כי שוק התעסוקה הוסיף 185 אלף משרות בחודש יולי, קצת מתחת לרמה של 195 אלף משרות חדשות שנוצרו בחודש יוני. שיעור האבטלה צפוי לרדת מעט למטה לרמה של 7.5% מ-7.6% בחודש יוני.

למרות שנתוני התעסוקה צפויים להיות החתיכה הגדולה של החדשות הכלכליות בשבוע הקרוב, היומן הכלכלי יכלול נתונים על הצמיחה ברבעון השני, מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני ואת מכירות הרכב.
בשבוע הקרוב 131 חברות תדווחנה ממגזר רחב של תעשיות שיכללו את טיים וורנר (TWC), שברון (CVX), קואץ' (COH) ו-אולסטייט (ALL).

שבוע מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.